Skocz do zawartości

Jaki na początek samolot ?


Gość Adam Katryński

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam Katryński

Z tego względu co napisałeś też się na niego nie zdecydowałem i ze względu że ładowanie zachodzi w nadajniku.A nadajnik zasilany jest bateriami więc bym wydał fortunę na same baterie.A ja uwielbiam latać więc bym kilka razy dziennie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam też dołączę się do tematu zeby nie zaśmiecać chciałbym zakupić jakiś samolocik do pierwszych lotów. Kupiłbym napewno aparature np.Turnigy 9X żeby później można bylo ją wykorzystać tylko jaki samolocik i całą resztę zakupić , latać mam gdzie bo w koło pełno pola i ewentualnie u klienta na lotnisku. Zastanawiałem się nad czymś małym podobnym do tego http://allegro.pl/nine-eagle-edge-540-samolot-akrobat-stabilizacja-i4244729624.html ale juz sam niewiem bylbym wdzięczny za jakieś wskazówki z góry dziękuję. Moglbym się z kimś z okolic Wroclawia spotkać i pogadać, fajnie by było gdybym podjechał i zobaczył jak ktoś lata i wtedy porazmawiał zabrałbym synka ze sobą i miał by radoche odrazu ;) bo bardzo lubi samoloty.Wiem że za tydzień są zawody na lotnisku w Szymanowie więc mam zamiar się tam wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ten model tylko może coś podobnego tylko czy dam radę takim polatać czy lepiej coś innego

Na 99% nie dasz rady.

Zacznij od kupna aparatury i kabelka USb do podłączenia do komputera i symulatora.

A do czasu przyjścia paczki podłącz zwykłego pada z dwoma grzybkami i polataj na symulatorze.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45701-multiflight-dobry-darmowy-symulator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo grałem na symulatorach na PC więc wiem już trochę co i jak dlatego chcę zakupić aparaturę i podłączyć do komputera.Chciałem razem z aparaturą kupić jakiś model odrazu żebym miał na co popatrzeć i się bardziej wkręcić ;) przy okazji synek by zrobił wielkie oczy jakby go zobaczył i ja zresztą też :).Nie chciałbym wydać odrazu majatku i popełnić błędu dlatego pytam.Podoba mi się np. też taki model http://abc-rc.pl/sky-surfer-floats-kit lub coś podobnego żeby nie był za duży i już sam niewiem bo spora oferta jest modeli, fajnie jakbym mógł go sam złożyć ale nie od zera czyli zamontować silnik , serwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sporo grałem w symulatory, ale symulator F-22 to nie symulator RC :). Myślę, że aparatura z Mode2 była by dla Ciebie dobra, bo stery lotki i wysokość są tak jak w grach. Przynajmniej dla mnie był to naturalny wybór.

Ten model co teraz znalazłeś jest idealny na początek, ale jak masz żyłke majsterkowicza to możesz zbudować coś samemu z podkadów pod panele lub kupic jakis kit z EPP do budowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneero podobne są dobrym wyborem na początek.

Sam kupiłem Bixlera 2 KIT z HK i złożyłem samodzielnie.

Motoszybowce tego typu potrafią bardzo dużo wybaczyć początkującemu pilotowi, wiem to z własnego doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem sam dom a teraz własnie kończe wiatę 5x3m więc myślę że dam radę ale z czasem kiepsko praca prawie do późnego popołudnia a jak jestem w domu to synek się od nogi niechce odczepić ;).Co do aparatury to napewno mode 2 a model to raczej z EPP tylko jaki ? :/

No też patrzylem na pioniera bardzo ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzisiaj podjechałem do sklepu podelarskiego zobaczyc co i jak i kupiłem swój pierwszy model samolotu i helikoptera i właśnie skończyłem kleić  :D  i po małych próbach w domu, a że już po 3.00 to już szczegół  B)  ale synek będzie miał radochę  przynajmniej jak wstanie :rolleyes:

post-14903-0-68941600-1402709112_thumb.jpg

post-14903-0-19962400-1402709138_thumb.jpg

post-14903-0-16828800-1402709170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla synka zakup był a przy okazji troche sobie pokleiłem :)  dzisiaj były testy heli przeleciał mi nad budynkiem bo troche wiało jakieś 14metrów w górę :o  a popołudniu test szybowca :P

A tak na poważnie to chyba kogoś poproszę jaki motoszybowiec wybrać i co dokładnie do niego dokupić i gdzie bo cięzki wybór :wacko:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kasy. Obecnie na topie jest model czeskiej Bety 1400 i jej chińskie klony - Bixler, Pioeener, Sky Surfer itd.

Wszystkie te modele są bardzo podobne, różnią się tylko naklejkami i szczegółami, dobrze latają, dobrze szybują, szeroka dostępność części zamiennych.

Potrafią nawet złapać termikę, a byli i tacy, co ładowali silniki po 300W i kręcili akrobacje 3D. :)

 

Poza tym od lat najlepsze recenzje mają klasyczne modele takie jak Easy Star, Sky Lady, Easy Glider, itp.

Najlepiej kupić wersję RTF - dostajesz wszystko w komplecie. Z tym, że aparatura raczej słabszej klasy - wiadomo, koszty.

Ale można przecież zawsze kupić lepszą, za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;ponownie moja opcja to napewno turnigy 9x mode2 plus kabelek do PC (tylko który ??) bo przy okazji mogę ją podpiąć pod symulator (własnie walcze na padzie ),doszedłem do wniosku że może zakupie aparaturę i jakis mini dron tak dla zabawy  żeby pasował do  tej aparatury chociaż nie koniecznie może być wersja RTF tego drona ( i tutaj muszę zapytac kolegi Robertus bo widziałem że coś podobnego ma)

,no i podstawa !!! :rolleyes: motoszybowiec w np. pionier lub jakieś klony np.z hobbyking  i tutaj zonk :huh: fajnie by było zakupić wersje kit bo myśle że dam sobie radę ze złożeniem lub cos podobnego  ale kompletnie sie na tym nieznam ,jaki silnik,serwa,itp.Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi co i jak zakupić i gdzie na chwile obecną żeby było ok .

A ten filmik znalazłem gdzies przypadkiem i popuśiłem w majtki  i kolega z pracy też :blink: to dopiero zabawa :) zwaszcza kąpiel hehehehheheheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe drony przeważnie mają swoje paratury, Mój Hubsan ma. Z tym, że nie nauczysz się nim latać samolotem bo zasada sterowania jest inna.

Poczytaj troche watków w dziale o symulatorach a becie w dziale o motoszybowcach piankowych. Dowiesz się jakie wyposażenie koledzy stosują.

Myślę, że powinieneś zaznajomić się też ze sklepem hobbyking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.