Skocz do zawartości

Dlaczego odstawia silnik?


jacek62

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Man regulator Dynam ESC-25A i LiPo 3S1P.Rozpoczynam z napieciami na poszczegolnych ogniwach 3.7-3.69-3.70V.Dodajac gazu ,regulator odstawia silnik przy poborze pradu 6.2A a nie sa to maxymalne obroty.Napiecia na poszczegolnych ogniwach podczas pracy silnika nie spadaja ponizej 3.15V.Nie mam pojecia dlaczego regulator odstawia silnik?!Po sciagnieciu drazka do minimum ponownie moge rozpedzac silnik lecz niestety z tym samym rezultatem.Moze rozprogramowany lub zle zaprogramowany regulator?Prosze o pomoc.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Pakiet jest firmy Dualsky 11.1 V , 2200mA.Uzywam ladowarki Ripmax Pro-peak Prodigy II oraz balansera Dualsky PCM PRO.Ladowarka konczy ladowanie przy napieciu pakietu 11.1V i nie mozna jej zaprogramowac aby ladowala do wyzszych napiec poniewaz do wyboru sa trzy wartosci napiec bez mozliwosci ich zmiany.Laduje malym pradem 100mA / nie spieszy mi sie/ i po zakonczeniu ladowania doladowuje pakiet ponownie takim samym pradem.Nie przekroczylem nigdy 12V pakietu.Czy mozna zapakowac go do wyzszego napiecia?Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprobuje ale nadal nie wiem dlaczego regler odstawia silenik.Wlasnie podlaczylem naladowany pakiet / 11.3V to MAX jaki zrobila ladowarka / i rowniez silnik zostal odstawiony.Przypuszczam ze regulator jest rozprogramowany lecz nie znam sie tak bardzo wiec jaki to powod.Czy programator moze rozwiazac problem??Instrukcja odwoluje sie do nadajnika jako podstawowego programatora , lecz nie bardzo to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.O kurczę faktycznie podobny temat jest wałkowany równoczesnie.Jacek 62 musisz sobie kupic karte do programowania JETI kosztuje w granicach 15 zł bo bez tego nigdy nie bę dziesz pewny jak masz zaprogramowany regiel a chyba wiesz że od tego zależy życie twoich pakietów lipol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.Parenascie zlotych nie scina mnie z nog a przynajmniej / jezeli poradze sobie z programatorem / to bede wiedzial co siedzi w moim regulatorze.Teraz "niepokoi" mnie tylko ta moja ladowarka.Kupilem ja w sklepie nowke i moze ten model tak ma i juz.A koledzy jakimi ladowarkami pakujecie pakiety powyzej 12V?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek62 ładuj wiekszym pradem tak jak koledzy radzą nie dośc że ładujesz najmniejszym prądem to jeszcze na raty bo z tego co zrozumialem to doładowujesz jeszcze pakiet już cześciowo naładowany może balanser wtedy wariuje i za wcześnie kończy ładowanieładuj prądem przynajmniej 1.5A prąd bezpieczny dla Twojego pakietu to 1C czyli w Twoim wypadku 2.2A .Jeśli po tym nie będziesz miał na każdej z cel przynajmniej 4.15Vto coś nie tak z ładowarką albo balanserem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,niech bedzie odcina.A poza tym to ciekawa uwaga.Instrukcja ladowarki owszem dopuszcza zasilanie jej napieciem do 15V lecz nie bardzo wiem gdzie jeszcze mozna spotkac sie z opinia /zalecaja/ze podanie ladowarce max dopuszczalnego napiecia zasilania ma miec wplyw na jej parametry pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to fałszywy trop.

Taka ładowarka ma przetwornicę i może ładować (przykładowo) 5 celowy pakiet - 21V, zasilana napięciem 12V

Moim zdaniem albo jest uszkodzony pakiet, albo ładowarka źle ustawiona (np na Li-On), albo po prostu ładowarka jest uszkodzona.

Ponieważ po drodze jest jeszcze balancer, to do czasu rozwiązania problemu z ładowaniem, jego też odłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek62 nie pisałeś nic o tym czy próbowałeś ładować pakiet większym prądem. Jak długo ładuje? Pakiet 2200mah ładuje się prądem 2,2A - bez obawy ładowarka i tak sama dobierze prąd ładowania. Niektóre ładowarki posiadają limit czasowy ładowania ogniw Li-Po a i tak prądem 100mA nic nie naładujesz. Pytałem już w równoległym wątku i zapytam się i tutaj. Co wy macie za regulatory DYNAM że potrzebujecie kart do zaprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala masa interesujacych informacji.Dzieki.Niespodziwanie musialem wyjechac z domu i na razie nic nie moge poeksperymentowac.Jak tylko wroce to szybko odezwe sie.Ja mam regulator Dynam ESC-25A.A przy tej okazji ,czy pakiet LiPo ladowac bez balansera przez przewody , ktore podlaczamy do regulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.