Skocz do zawartości

Urwana blaszka od jednego ogniwa


Autsajder1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Latam w ESA więc dosyć urazowo.

Na ostatnich zawodach, nie wiem jakim cudem, urwała mi się blaszka od jednego z ogniw pakietu.

Niestety tak niefortunnie się urwała, że cyna już się tego nie chce złapać.

Czy macie może jakieś sprawdzone metody co z tym można jeszcze zrobić??

Pakiet właściwie nowy kilka lotów na nim wykonałem więc szkoda pakietu.

1300mah 3s 30c Turnigy.

 

Drugi raz mi się to przydarzyło z tymi pakietami. Może  jakaś wadliwa seria wyszła.

Poprzedni był już po sezonie i blaszka wyszła całkiem z ogniwa więc go zutylizowałem.

W tym blaszka jeszcze trochę wystaje jednak cyna nie chce się tego złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z jednym z pakietów po krecie w extrze i załatwiłem go tak, że resztki urwanej blaszki ponawiercałem wiertłem ręcznym 0,25, następnie przeszlifowałem iglakiem żeby zedrzeć wierzchnią warstwę. Potem przez otwory poprzewlekałem drut nawojowy (oczyszczonyy z lakieru/izolacji) z jakiegoś silniczka i całość zlutowałem z dużą ilością kalafonii. Trzyma do dziś, ale do żadnego poważnego modelu pakietu nie wsadzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Następny Pakiet z tej samej serii turnigy 1300mah z urwaną blaszką:(

Ewidentnie widać, że coś nie tak z tą jedną serią było bo inne działają bez problemu.

Znowu urwała się blaszka.

urwała się nawet dalej jak w pierwszym przypadku.

W fabryce lut nie jest nakładany na te blaszki tylko zagniatana jest do niej kolejna blaszka i do niej lutowane.

Blaszki wychodzące z pakietu nie dają się lutować nawed po zastosowaniu specjalnego topika do aluminium.

ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić.

Czy może dać sobie spokój i albo przerobić go na 2S albo zutylizować.

Pakietu szkoda bo jest jeszcze w dobrej kondycji.

Z pakietu wystaje 4mm blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo mi po w/w ruskim wynalazku lutują się rewelacyjnie a też za chiny nie mogłem ich wcześniej polutować  :) , podstawa to mocna lutownica o dużej pojemności cieplnej (ja używam starej, też ruskiej, kolbówki na 230V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś nawet filmik na necie jak gościu lutował na tym druty miedziane do spożywczej folii aluminiowej, jakieś rurki aluminiowe i takie tam. Tylko próby to może zrób na czymś innym  ;) - uda się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.