Skocz do zawartości

Chmurki


toretto1995

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobione super podobnie jak super są widoki zastanawiam się tylko czy przez takie wysokie loty nie odbije się to czkawką nam wszystkim. Wystarczy jeden wypadek aby prokurator zajął się wszystkimi takimi filmami na YT. Zastanówcie się i nad tym co robicie i czym się chwalicie. Znając naszych inteligencją obdarzonych rządzących ucierpieć mogą wszyscy modelarze.

 

Wyslane z Note3 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to Stratos 1,6m. Full FPV.

 

 

 

Zrobione super podobnie jak super są widoki zastanawiam się tylko czy przez takie wysokie loty nie odbije się to czkawką nam wszystkim. Wystarczy jeden wypadek aby prokurator zajął się wszystkimi takimi filmami na YT. Zastanówcie się i nad tym co robicie i czym się chwalicie. Znając naszych inteligencją obdarzonych rządzących ucierpieć mogą wszyscy modelarze.

Wyslane z Note3 przy użyciu Tapatalk

 

 

Latam tak wysoko jak mi na to strefy pozwalają :)

 

Więcej się nie wypowiadam bo zawsze takie tematy rozpętują burze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozumiem, że strefy VFR i wojskowe tez bierzesz pod uwagę?

Przenigdy nie wpadłbym na taką głupotę, żeby podczas mojego latania modelem istniało choćby 0,00001% szans na zderzenie z innym samolotem. Skrajna nieodpowiedzialność, której pieniądze tatusia nie pokryją, jak zabijesz np. 200 osób z Benka 737.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefy strefami, ale wg obecnych przepisów loty FPV dozwolone są operatorom z ukonczonym kursem (uprawnieniami) oraz po uprzednim zgłoszeniu - tak coś mi się wydaje, ale mogę być w błędzie:-))

To prawda z pewnym drobnym szczegółem a dokładnie słowem : zarobkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy sobie siana, jak ktoś się zainteresuje naszym modelarskim życiem to się będziemy martwić, na razie jest spokój (w miarę). Przecież gdyby nie takie filmy to co byśmy oglądali, gdzie inspiracja i motywacja ? Aktualnie to wszystko niesie za sobą ryzyko, w Polsce póki co jest chyba luz w porównaniu do modelarstwa w Ameryce gdzie coraz bardziej zaostrzane są przepisy. Każdy z nas ma chyba trochę oliwy w głowie, sporo osób odbyło loty na wielkie odległości i wtedy nikt na to nie zwracał uwagi a tylko gratulował za takie osiągnięcia. Ja rozumiem, że teraz trzeba zwracać większą uwagę na takie loty ponieważ technologia się rozwija i pozwala ona osiągać "więcej i dalej" przez co rośnie ryzyko ale uważam, że warto zacząć sprzątanie od własnego podwórka. Teraz jeszcze powiedzcie, że z powodu rosnącego ryzyka każdy FPV'owiec zaprzestanie lotów na parę kilometrów i będzie latał jedynie do 500 metrów na sprzęcie o mocy zgodniej z prawem bez dopał i innych takich a każdy lot będzie zgłaszał do ulc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na tym forum lepiej się dyskutuje o tym co by było gdyby a nie o platformach i zestawach  :blink:

Damian mylisz się ten temat był i jest wałkowany na wszystkich naszych forach i dopóki nie będzie jednolitych, przejrzystych przepisów to opinie będą w zależności od własnych poglądów dosyć skrajne.

Jak to wygląda dzisiaj opiszę na własnym dzisiejszym przykładzie.

Zadzwoniłem do FIS Poznań podałem trasę przelotu, godzinę rozpoczęcia i zakończenia oraz max wysokość i w przypadku modeli poniżej 25kg z regóły nie ma problemu, muszę jeszcze zgłosić zakończenie lotu, bo tego Panowie wymagają. Więc dzisiaj o 19 lecę na trasie Stęszew-Będlewo-Łódz-Stęszew a po zakończeniu dzwonię, że zakończyłem bujanie się po niebie.

Dla zainteresowanych z okolic Poznania 61/896-73-85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.