Skocz do zawartości

ASTER


daan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostatnio właśnie zrobiłem napęd lotek i nawet wyszło to dość solidnie fotki opublikuję jak zrobię podwozie. Bardzo precyzyjnie wygląda ten modelik na fotografiach. :D

 

 

 

 

 

pozdrawiam Daniel

 

PS trochę waniajet napalmem hehehe

ale wieczorem już nie śmierdzi jakby się wszystko wypaliło czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świetnie zrobiony. Podoba mi się :D . Waga do lotu z jakim wyposażeniem ?

Serwa:

kierunek- GWS naro 13g

wysokość- Hitec hs81 MG

lotki- GWS S11 hp/2BB (niskoprofilowe)

Odbiornik:

-Hitec - HPD 07RH QPCM (podwójna przemiana)

Napęd składa się z:

# silnika Dualsky XM3530CA-14T

# regulatora 25A Dualsky XC2512BA

# pakietu Li-pol Dualsky 1800mAh 3S (11.1v) 16C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poniedziałek wziąłem sie za budowę astera. Jak narazie mam gotowe żeberka i część kadłuba. Obecnie zastanawiam sie nad wyposażeniem. Ja myślę ze będzie tak;

serwa wys. i kier. hs 225 BB

lotki 2x hs 81mg

silnik ok 750W (jeszcze nie wiem jaki dokładnie)

akusy 4s1p 4500mah

regiel 60 albo 80 A

Tak jak przeliczałem to wyposażenie to około 800-900g a model mysle ze zrobie w granicy poniżej kilograma. Fotki może jutro jakieś wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 pakiety po 1800, i świetne latanie jest, pakiety po 4500 mah są strasznie drogie, lepiej mieć kilka małych pakietów niż jeden duży, bo latania tyle samo a model lżejszy, a dajmy na to jakby jeden ci sie zepsuł akumulator, lub jakieś nieszczęście by było, to zawsze mniej stracisz jak jeden mały ci padnie a nie jeden duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanie lotek jest bardzo mozolną pracą (nie polecam).

Podobnie wyglądają stery kierunku ( troszkę krótsze ).

Jedno zdjęcie przedstawia zamocowanie popychacza zespolonego z serwem. Jest to taki trochę chałupniczy sposób, koniec pręta jest zgnieciony, rozcięty i rozwarty, co uniemożliwia

wypadnięcie.

f6caa683d1c73017m.jpg 323bce067a675df6m.jpg dbc5ad171a6812a9m.jpg

 

pozdrawiam

DAAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podwozie w inny sposób, niż było to przedstawione w planach. Zamiast pręta goleń jest wykonana z płaskownika duraluminiowego. Jak na razie model waży 840 gramów.

ebff9a7e1cc4ce60m.jpg

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam DAAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze ja mam podwozie z duralu, nie wiem jak się zachowuje te druciane, bo sam takiego nie miałem (no w wicherku miałem ale to była szprycha rowerowa więc prawie po każdym locie trzeba było prostować) , ale kolega miał druciane w takim jednym fun-fly'u to co jakiś czas musiał je odginać, bo trochę sie rozjeżdzały, i "zbieżność" się psuła troszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolałbym mieć z drutu nawet kupiłem takowy o tej średnicy, ale:

nie wiem jak taki drut ukształtować ponieważ jest dość gruby i sprężysty ( brak doświadczenia)

po drugie z blachy duraluminiowej jest to dość łatwe i wygodne;

no i demontowalne udało mi się to zrobić;

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Daniel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest pewien postęp w pracach. tzn zrobiłem lotki i usterzenie pionowe. Jak będę chciał "zejść z masy" to jeszcze sobie tą goleń z duralu ponawiercam i powycinam otwory odciążające.

Mam teraz dylemat z elementami elektronicznymi. Wiem, że najszybciej można byłoby to wszystko po prostu polutować i byłoby to w pewnym sensie najbezpieczniejsze. Ale jest chyba możliwość nadania końcówek tym wszystkim elementom typu silnik, regulator itp. Czy są dostępne w handlu tego typu gniazda i wtyczki?

Rozumiem, że tą całość tych drobnych elementów, typu regulator, odbiornik, akumulator mam pakować jak najbardziej do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączki to mogą być np: Goldy 3,5 mm.Mogą przenieść duże prądy a nie zdarzyło mi się żeby się rozpięły podczas lotu.W większości sklepów modelarskich można je kupić jak również inne typy złączek elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko polutowane jest perfekcyjnie. Niestety teraz muszę rozpracować aparaturę ponieważ po podłączeniu wszystkich części silnik zaczął piszczeć zamiast się obracać.

Ale najważniejsze, że w ogóle jakaś reakcja była! Teraz muszę zestroić całość, zaprogramować, to czego się nie da he he he . No i będzie wszystko grało, mam nadzieję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.