Skocz do zawartości

HyperBipe - dwupłatowy akrobat z Dyrafly


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodzilo mi o określenie max wychyleń powierzchni sterowych, oraz o expo, ewentualnie D/R na podstawie doświadczeń z lotów. Czy to co podaje instrukcja sprawdza się w realu -:)). A do piankowcow daje na natarcie taśmę klejąca przezroczystą - mocno je wzmacnia przed wgniecieniami od różnej maści badyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej Darku,

 

Powiem tak, wogóle niczego nie ustawiałem bo nawet nie wiem po co i dlaczego  miałbym ustwiać. Dla mnie Expo czy inne D/R to jakaś  zbędna zabawa.

Latam ... bez cudów ... poprostu odpalam i ... latam tak jak jest :)

Z drugiej strony po coś to jest choć do dzisiaj nie wiem po co :) a chętnie bym poczytał coś na ten temat, mam radio które wspiera te tematy więc skoro wszyscy używają to trzeba się dowiedzieć jak to ustawiać.

Jakieś tam limity ustawiłem co prawda  żeby wychylenia lotek nie były zbyt mocne ale żebym ja wiedział czy pamiętał jak ja to zrobiłem to nie koniecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, jestem po dzisiejszym oblocie i muszę powiedzieć, że model rownie dobrze lata jak wygląda. Start z ręki, z trawy nie dalo rady (za male kółeczka) i w zasadzie 2 kliki na lotkach i model idzie jak po sznurku. Na malych wychyleniach lata jak trenerek -:)) ze znakomitymi umiejetnosciami do szybowania. Przy agresywnym lataniu mozna szkolic sie w 3D bez stresu . Polecam jako uniwersalny model do polatania na małej przestrzeni , dodatkowo w bardzo przyzwoitej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, znalazłem chwilę i zrobiłem zdjęcia jak u mnie bateria siedzi w Hyperku.

No i wygląda to tak:

post-8100-0-73578900-1403727194.jpg

post-8100-0-56461900-1403727195.jpg
post-8100-0-23875500-1403727196.jpg

Jak pisałem wcześniej używam baterii:

Turnigy 1300mAh 25C/35C 3S 11.2V,

waga pakietu ok 105g

A w kwestii ustawien radia do bardzo spokojnego latania (chyba nawet zbyt):

D/R                           EXP

Rudder 60                45          

Elevator 40               50

Ailerons 75               65

i minimalnie przesunięte trymery prawego drążka po jakieś 5 pików w dół i w lewo ale to muszę zmienić.

Wniosę poprawki na ustawieniach mechanicznie i wyzeruje trymery :) a co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak poustawiałem i muszę ci powiedzieć, że latało się do ....y.

Jak miałem  D/R na 100% i EXP na 0% latało się bardzo dynamicznie i z pewnością lepiej.

O niebo lepiej niż na takich okrojonych. Ale nic to, dopiero obczajam te wszystkie D/Ry i EXPy :)

Nie wiedziałem do czego i  czemu ma to służyć ale już wiem i dopiero teraz zaczynam to wykorzystywać. Pewnie dlatego, że wcześniejsze moje radia albo nie miały tego wcale albo było tak schowane, że nie wiedzialem jak to odpalić a z wrodzonego lenistwa nie chciało mi się zagłębiać w temat :)

 

A w temacie kółek, jak teraz, lepiej ? Jak się statuje z trawy i na ile moze być długa ??

Na zdjęciu masz bardzo fajne  poletko z krótką trawą z której nie ma prawa być problemu ze startem nawet na oryginalnym podwoziu ;)

.

Zrób jakiś filmik co by było widać jak się to zachowuje.

Wygląda bardzo dobrze :)

chociaż w tej sytuacji mógłby być nieco niżej osadzony, proporcjonalnie lepiej by wyglądał. Dlatego, że ma dość nisko płat górny osadzony i jest taka lekka dysproporcja z podwoziem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nic nie pisałem w temacie, bo co tu pisać jak model lata i to lata coraz lepiej -:)) właściwie to model lata zajebiście, a pilot może troszkę lepiej niż na początku. Ale dziś stalo się coś strasznego, klapka od pakietu podziekowala mi za współpracę i odleciała w siną dal - będzie trzeba zamówić nową w hk. A na poważnie, to jedyna modyfikacja modelu polegała w moim przypadku na wzmocnieniu mocowania podwozia poprzez wklejenie elementow sklejkowych i zalaminowniu przestrzeni od skrzydła do klapki na pakiet. Teraz nawet gorsze przyziemienie konczy się tylko niewielkim odksztalceniem drutu podwozia, a wieksze koła pozwalają na starty z trawy (ale tylko krótko skoszonej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OOOO witaj w klubie :)

No to jak polatasz to pokaż :)

A tymczasem poczytaj wcześniejsze posty i od razu pomyśl nad jakimś sensownym wzmocnieniem podwozia które jest najsłabszym punktem tego samolotu szczególnie na trawie.

Potrafi się poprostu wyrwać. Wzmocnienie jak opisał KRY3 skutecznie temu zapobiega. Ja wleiłem cienkei sklejki i oblałem żywicą trzymało super ale jak ostatnio podszedłem trochę za ostro do lądowania na trawie .... no i musiałem znowu kombinować :)

Najlepiej jak masz asfalt do startu i lądowania :)

 

A samolocik jest SUPER bez cienia wątpliwości :)

Jak ustawiłeś sobie DR/EXP ?

Ja latałem początkowo na  maxa, potem zmieniłem na minimalne ale na minimalnych lata się jakoś tak ... niemrawo :)

Ten samolot ewidentnie wymaga dynamicznego latania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podwozia nie montowałem wogóle startuje z reki, ląduje na trawie na "brzuchu".Mam problem z zamontowaniem tylnego kółka

bardzo ciasno wchodzi ten pręt jest bardzo napięty,nie wiem co zrobić wyginać od nowa się boję moze sie połamać.

Ustawiłem na aparaturze e.point lotki na 50%i wysokość na 80%, DR/EXP- nie wiem co to jest i nic nie ustawiałem.

Chciałem dzisiaj jechać ale pada :( .post-13263-0-55337700-1411197056_thumb.jpgpost-13263-0-19170700-1411197160_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan co do kółka to odkręć ten spodni, cienki element plastikowy i wklej go do kadłuba na zywicę lub uhu por. Jak złapie to dokręć resztę. e.point ogranicza zakres ruchu serw. DR pozwala również na ograniczenie zakresu ruchu serw, ale na przelaczniku masz możliwość powrotu w locie do ustawień 100%. Expo ułatwia sterowanie modelem, ze względu na zmianę z linowej charakterystyki sterowania na wykladniczą co w pobliżu neutrum zmniejsza reakcje sterow na wychylenia drążka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego u Ciebie Szczepan jest z tym problem ja nie miałem najmniejszego z zamontowaniem tylnego kółka mimo, że też dość sztywno to wszystko siedzi.Faktem jest, że jak przykręcałem to coś chrząściło :) ale spoko, jest dobrze zamocowane.

Ale jeśli ciężko wchodzi to spróbuj nieznacznie przygiąć. Drut powinien wytrzymać ten zabieg :)

Albo zrób jak proponuje Darek, wklej plastikowy element i po ptokach.

A co do lądowania ... nie powinno się wyrwać nawet jak  będziesz siadał na ogonie :) nooo chyba, że zaczepisz przy lądowaniu o jakieś kable :)


Ja na dodatek używam tego elementu (tej sprężyny od tylnego podwozia) do powieszenia  samolotu w schowku na haczyku ;)


A tak na marginesie to patrząc na zdjęcia ... to masz oderwane to mocowanie. Tak przyjechało czy ci się oderwało podczas montowania  ?


Zastanawiałem się nad zdemontowaniem podwozia bo moje traw-nisko trochę za bardzo wybujało i startować się nie da. Ale jakoś nie mam przekonania do startowania samolotem "z ręki" :)

Wolę jak samolot sam się od ziemi odrywa bez mojego udziału ;) A i przy okazji lepiej wygląda :)

Co nie znaczy, że nie startuję z ręki :) mam kilka innych bezpodwoziowców i siłą rzeczy muszę :) Ale to inna klasa, inna waga, więc nie rzutuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie problem rozwiązany tak jak napisałeś przygiąłem lekko ten drut w dwóch miejscach,wszystko ładnie lekko i bez oporów chodzi

plastikowy element wklejony bardzo porządnie na cyjanoakryl nie ma szans żeby puściło :)  chyba ze jakieś "kable" lub coś twardszego :)

Model ten tak pięknie ląduje praktycznie w miejscu i delikatnie można go posadzić, dlatego myślę ze tak szybko nie urwie tego kolka.

post-13263-0-23857000-1411235394_thumb.jpg

A mój samolocik wisi sobie w pokoju nad łóżkiem mam mało miejsca w domu i tu jest jego miejsce

narazie :),  co dziwne Żona nie ma nic przeciwko chyba też jej się podoba ;) .post-13263-0-09009300-1411235704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur.....cze, inwazja .... fak ..... tycznie !!!

Zatkało mnie z wrażenie, PANOWIE !!!!!!!!

Wiecei co zrobiliście ???

Zazdroszczę wam normalnie ....

 

A propo's latania .... przecież pisałem ;)

Lata wręcz zaje .... (auć ugryzłem się w klawisz) ... doskonale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.