Skocz do zawartości

Speed 400 Aero:)


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zbudować swój pierwszy balsowy modelik i wybór padł na Speeda 400 :D Zakupiłem potrzebne materiały i wziąłem sie do pracy...model jest przeskalowany do rozp 1m a to co mam zamiar do niego włożyć:

 

silnik Emax 2822 (jak na razie,potem będzie lepszy)

pakiet Zippy 3S 1500 mAh 20C

regulator Mag8 30A

3 serwa Vigor VS-5

 

oto efekt mojej dotychczasowej pracy :D :

 

sta40225bb5.jpg

 

sta40228gl0.jpg

 

sta40229et5.jpg

 

sta40262rt7.jpg

 

sta40265pm5.jpg

 

Jak na razie tyle,jutro skleję kadłub i mam zamiar go skończyć :D (kadłub oczywiście)Żeberka miałem ażurować ale chyba z tego zrezygnuje gdyż boje sie że je zepsuje a więcej balsy nie mam :| A i mocniejszy chyba będzie?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reszcie widzę jakieś efekty. Mam nadzieję, że moja pomoc się przydała.

 

Ja też się pochwale. Oto mój speed 400

 

4a3216dd14c2310cm.jpg

 

2e0eba1fffab5c2dm.jpg

 

Skrzydło, stery i stateczniki już oklejone. Podwozie też zrobione , ale brak kółek (sa zamówione), silnik też przyjdzie za kilka dni. A później tylko bezwietrznej pogody wypatrywać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem aku i regiel w samym przodzie a odbiornikiem za skrzyłem bo jak dasz blisko regla to mogą być zakłócenia. Od spodu przykleiłem balse 1,5mm i na tym sie trzymało. A jaki sie tam dostawać?? to ja sobie zrobiłem kabinkę z góry ściągana i tam akusy wsadzałem. Ale ty możesz mieć górna cześć w całości to przy takim rozwiązaniu od dołu zrób klapkę z balsy 1,5mm zamiast zaklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego speda depronowo balsowego i ogon byl bardzo ciężki ale ja nie dluzalem dzioba tylko dalem wsztsko na przod oprocz serw

model wywazony na 6,5cm od krawedzi natarcia i ciągnie go pionowo w wywazaniu pomone jestpodwozie bo dodaje pare gram na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz przedłużyłem go...dziś wstawie zdjecia kadłuba ale nie wiem jeszcze jak zrobić z tym pakietem(gdzie go bede wkładać)ale zrobie chyba tak jak pisał kamil_rc tylko nie wiem jeszcze jak bo do tego musi być podwozie przyczepione i jakie zrobić zamknięcie tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile waży pakiet ile silnik i ile regler ja bym dal wszystko na przód a serwa pod koniec cięciwy skrzydła (poprostu wywaz go na 6,5cm od krawędzi natarcia)

a pozatym lepiej miec przeważony przod to podniesiesz go sterem a jak tyl to już trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z przodu półkę na pakiet, tzn wkleiłem po bokach listewki 5mm co łacznie daje 1cm. Pakiet na szerokość wchodzi na styk, więc jest ok. A pod pakietem jest jeszcze trochę miejsca na regulator

 

Podwozie zrobiłem ze szprych. Po przetarciu papierem ściernym bardzo ładni sie lutuje. Niestety nie miałem żadnych uchwytów do przymocowania i wykorzystałem cienkie opastki zaciskowe. Wyszło ok.

 

koła zamówilem piankowe 45mm. (będą za ok tydzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam czas wstawić na spokojnie zdjęcia :D

 

Oto co udało mi sie ostatnio zrobić,jakieś postępy nawet są :wink:

 

sta40001dk7.jpg

 

sta40009yt6.jpg

 

sr0014pm4.jpg

 

sta40024na8.jpg

 

sta40026de8.jpg

 

No na dziś tyle chociaż będę dziś robić jeszcze ale już zaczynam skrzydło...podłogę pod pakiet i mocowanie na podwozie zostawię na sam koniec jak i łoża na serwa które będą z tyłu prze sterach :D teraz nie mam wizji jak to zrobic żeby było dobrze a i nie wiem czy będę mieć ten dostęp do pakietu od strony skrzydła.

 

P.S

Pokój codziennie sprzątam sobie i odkurzam wiec w wiórach i pyle nie śpie mam porządeczek :D (zresztą rodzice by mnie przechrzcili) :rotfl:

 

Pozdrawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałeś o czymś :devil: A pamiętam, że pisałem ci i błędach w planach. Ja zrobiłem ścięcia na ogonie, żeby ster wysokości mógł się swobodnie poruszać. Chyba, że obetniesz wystającą listewkę przy stateczniku pionowym, ale dzięki niej statecznik bedzie się lepiej trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przeszła przeszła :wink: A ile osób go buduje a nie robi relacji na forum :) Mi pozostało dokończyć skrzydło i porobić półki na serwa itp...drobiazgi jak sie uda to w niedziele będzie gotowy do oklejenia ;D Trochę długo to trwało ale mało czasu...szkoła itp...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.