Skocz do zawartości

Moja Extra :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!

 

Jakiś czas temu zapragnołem mieć Extre :) Znalazłem fajne plany Extry 300 i decyzja zapadła :) Z uwagi że latam deproniakami Extra tez jest deproniakiem (osobiście uważam że to świetny materiał na modele :D )

 

Planowo chcę ją zrobić na 450g do 500g gotowy do lotu

Planowany napęd: DUALSKY XM2830CA-10T, śmigiełko 9" x 5" na zalilaniu Li-pol 11.1 :) (ok. 800g ciągu :D )

 

Zastanawiam się nawet czy nie zrobić dwóch serw na wysokości :)

Pozdrawiam serdecznie i życze tylu lądowń co startów !!

 

Extra jest dopiero wczesnej fazie budowy, ale chciałem się nią już pochwalić :lol:

 

zdjcie012kd4.th.jpg

 

zdjcie011ko7.th.jpg

 

zdjcie013vt4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość mirekf3a

Co do depronków tej rozpietosci jestem wlasnie w trakcie robienia Yaka 55M do mocnego 3D, tylko moj to bedize typowy płytowiec. Wycjdzie zapewne sporo lzej iz Extra, ale nie bedzie mial tego uroku... No coz, przyjemnosc latania za wyglad. Co do Extry jest sliczna. NIe widzialem jeszcze depronka zrobionego w takim stylu. To naprawde swietna robota. Ja mam tylko pytanie. Czy depron wyginasz na cieplo, czy na zimno? ja kiedys probowalem na cieplo, nawet fajnie to wyszlo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie !!

 

Chwilowo z braku możliwości (model buduję w akademiku :D ) nie mam co pokazać nowego :|

 

Ale mogę odpowiedzieć na pytania :D

Więc, ilość depronu jaką wykorzystałem ?? hmmm.... sam nie wiem :D

Sądzę że 2 płyty 6 mm (kadłub - to co widać :) ,wręgi, stateczniki, profile do skrzydła)

i 2 płyty 3 mm karbowanego (poszycie skrzydła, zaokrąglone powierzchnie kadłuba)

 

A wyginanie depronu, to się zgodzę z Tobą Mirku :) Na ciepło fajnie się wygina ale ja to stosuje na depronie 6 mm, ponieważ 3 milimetrowy karbowany jest dość giętki i zaginam go jak papier o krawędź stołu :D Może dziwne, ale skuteczne :)

 

Po świętach zabieram się konkretnie za prace nad moją Exterką :D W miarę postępów wystawie fotki :) Pozdrawiam !!

 

P.S. do Mirka :)

A planowo chcę nią trochę pokręcić, oczywiście w miarę możliwości :faja: po to montuje jej silniejszy silniczek :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam !!

 

W końcu mam chwile by znów wrzucić kilka fotek :)

Model ma już prawie całą elektronikę (bez silnika - używany w moim Fw 190 z GWS :) ), wklejone i działające stery kierunku i wysokości oraz lotki :) Wczoraj wkleiłem wręgę silnikową, a dziś już pracuje nad górną częścią kadłuba :)

Zobaczcie sami :wink: Pozdrawiam !!

 

dsc00675cx0.th.jpg

 

dsc00681kq5.th.jpg

 

Sorki, za wielkość tych dwóch pierwszych fotek :) te są mniejsze :)

 

dsc00683xg6.th.jpg

 

dsc00691eq3.th.jpg

 

dsc00694hb5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no modelik jak na razie 1 klasa!!Bardzo ładnie i estetycznie wykonany :wink: Plany pobrałem i jutro lece kupić sobie depron 3mm i...co tu dużo mówić!Tez taki chcę :D Oby tak dalej bo naprawdę jestem pod wrażeniem super robota :wink: :D Czekam z niecierpliwością na dalsze poczynania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie ten tego, no qrde, fajnie.

Tylko jedna moja mała uwaga, model pomimo zwartej jak widzę konstrukcji jest słaby "na zadku", będziesz zapewne ostro akrobacił , więc po pewnym czasie tył Ci zwiotczeje. Proponowałbym o ile jeszcze masz tam dostęp, wkleić minimum dwie podłużnicę z listewek 4x4 usztywniające kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Ja także zauważyłem ten problem, teraz już jest troszeczke za późno bo mam zaklejony tył, ale bedę musiał o tym pomyśleć.

 

Wczoraj wieczorem wsadziłem mu akumulator przy próbnym wywarzaniu i troszeczke zaniepokoiła mnie waga :/ nie stety nie mam wagi by go zwarzyć, wiec musze poczekać na wynik jeszcze troszeczke, ale damy rade :)

 

Ciesze się że się podoba moje maleństwo :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie !!

 

Wczorajszego wieczora skończyłem budować moją Extre :D (fotki będą dziś wieczór) !! !! !!

 

Wczoraj, z kolegami w akademiku, z ciekawości ją testowałem (w umywalni :crazy: :) )

Na śmigiełku GWS'a 8x4x3 (troszeczkę za małym dla mojego Dualsky'ego 2830CA-10, normalnie używam GWS 9x5, a dla uzyskania jeszcze większego ciągu APC 9x6 :) ) modelik targał jak szalony w pionie !!

!! UDAŁO MI SIĘ :) !! !! jestem bardzo zadowolony z wyniku końcowego :)

 

Jednak zaniepokoiła mnie jedna rzecz :/ Mianowicie bardzo duże drgania sterów ogonowych przy pełnych obrotach silnika :/ Szczerze mówiąc, trzęsą sie jak galareta :/

Myślę nad jakimś usztywnieniem lecz wpierw szukam pomocy na forum :) Z góry dziękuje za wszelkie pomysły !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik dzięki za eska o 02.00 w nocy - właśnie wtedy wróciłem z pracy :) Dragania stateczników to tzw. flatter. Ten twój silnik za zbyt dużego kopa. Sprawę powinno załatwić naklejenie listewek balsowych na krawędzie stateczników.

 

EDIT: Trzeba było mnie słuchać jak Ci mówiłem nt. flatteru. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.