Jump to content

Częstotliwosć PWM w reglu


Irek M

Recommended Posts

W reglu TP 40 mogę zaprogramować międzyinnymi tę funkcję( do wyboru 8kHz 16kHz 32kHz ). Mam też miernik z funkcją pomiaru częstotliwości i stąd pytanie; w które miejsca przyłożyć końcówki miernika? Rozumiem, że pomiędz regler a silnik - tylko które z 3 przewody? Czy silnik musi pracować w czasie pomiaru, i czy to jest w ogóle zmierzalna wartość ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli masz miernik z pomiarem częstotliwości, to jest duże prawdopodobieństwo, że ma możliwość wyświetlania dwóch wartości jednocześnie - np: prąd i częstotliwość. Ja swoje przeróbki pierwotnie sprawdzałem właśnie w ten sposób. Miernik na zakresie "A" i na drugim wyświetlaczu "Hz". Przewody podpięte szeregowo pomiędzy silnik a regler (jak do pomiaru prądu :wink: ) pod jedną fazę. Silnik oczywiście musi pracować. Niejako przy okazji wychodząc z przekładni magnetycznej silnika, na podstawie częstotliwości, możesz określić obroty

Link to comment
Share on other sites

Wyraziłem się nieprecyzyjnie :wink: Może wstawiona fotka pomoże.

 

polimerowy22rq.jpg

 

Chodzi o ten miernik z prawej. Widoczna w prawym górnym rogu wyświetlacza wartość (w tym przypadku temperatura) to ta sama temperatura tylko wyrażona w Fahrenheitach. Przy pomiarze prądu przemiennego na tym wyświetlaczu można ustawić odczyt częstotliwości. Zakładam, że Twój miernik też ma taką możliwość.

 

EDIT:

W przeciwnym wypadku pomiaru częstotliwości dokonuj tak jak pomiar napięcia. Oczywiście przy pracującym silniku. A czy to jest pomierzalne? Owszem jest jeśli tylko zakres miernika na to pozwala.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.