Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę jechałem na RODOS (Rodzinny Ogród Działkowy Ogrodzony Siatką) i chciałem jechać w Bronikowskiego a tu zagrodzone, roboty. No to pojechałem na wycieczkę Grunwaldzką do obwodnicy i na Lisi Ogon. Blisko mostu na kanale zobaczyłem spory staw, prostokątny, z niskimi brzegami. Wygooglowałem,  hodowlany. 9 stawów na 57ha. Prywatne, wędkowanie za kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stawy Pana Klisia. Nie pokazuj się tam z modelem lepiej.. Ja w sobotę popływałem. Model przetestowałem na śrubie średnicy 56mm i niestety zasilanie 8S nie daje sobie rady. Już niedługo model doczeka się konfiguracji 8S2P i wtedy dopiero zacznie pływać. Pływałem w Olku na stawie u mojego znajomego. Niestety nasz odłam modelarstwa to nisza i ciężko się zebrać do kupy i wspólnie popływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebrałem się i nic nie zamoczyłem jeszcze, nawet palca. Zajmuję się budową Raptora. Powoli wchodzę na pełne obroty.

https://plus.google.com/u/0/101423046603232393440/posts/azuBgBS53yP?pid=6128561625765273986&oid=101423046603232393440 w tym albumie są zdjęcia z budowy modelu. To nie jest mistrzowskie wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych i realizacji wszelkich wodnych projektów dla Wszystkich oraz stopy wody pod kilem zarówno pełnowymiarowym jak i modelarskim !

Pozdrawiam, 

Andrzej "Kaszalu"

ps.

W przyszłym tygodniu w sobotę i niedzielę na Łuczniczce podobno wystawa modelarska w ramach targów ogrodniczych !

post-3419-0-71856100-1428081705_thumb.jpg

post-3419-0-90884500-1428082071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ruszyłem z pływaniem. W trójkę spotkaliśmy się koło glinianki Rejewskiego Akademicka. Popływałem trochę ślizgiem, kolega Zenek jachcikiem a Janusz ślizgiem. Na końcu mój kuter Linda miał awarię i była akcja ratownicza. Pomimo wiatru mała fala.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma była. Prąd w modelach się skończył i zaczęło kropić. Trudno siebie filmować.

post-419-0-54073000-1428520753.jpg

My byliśmy w punkcie X bo to jest najłatwiej dostępny staw i z dobrą widocznością. Pozostałe stawy są zarośnięte trzciną z dróżkami wędkarzy. Na środkowym stawie jest półwysep (trawka), punkt Y , obok duży głaz ale tam różnie bywa. Teraz jest pewnie podtopiony.

Ten teren ma być zagospodarowany jako Park Akademicki. Szczegóły na www.bydgoszcz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w drodze na ryby odwiedził mnie kuzyn dla którego robiłem łódkę zanętową.

Pogoda była super , sprzęt przygotowany , okazja dobra więc wykorzystaliśmy godzinkę na wspólne pływanie na Kanale Bydgoskim  :)

Było ekstra ! :D  :D  :D  :D

Filmiki poniżej !

 

 

 

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - a może samodzielna budowa jakąś amatorską technologią , np.sklejka szyta drutem miedzianym  i laminowana ? Proste, szybkie i skuteczne - tak budowałem swoją żaglówkę ! :)

 

 

Popatrz tu 

 

http://www.maderskiyachts.alpha.pl/

 

albo tu 

http://www.jachty.p-net.pl/konstrukcje/konstrukcje.html

post-3419-0-97963600-1429127980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.