Skocz do zawartości

Michas rc - czyli zmagania początkującego


zolty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno otrzymałem zestaw do samodzielnego złożenia od Mirka z Lublina.

 

post-14375-0-71486700-1403506913.jpg

 

Nie spodziewałem się że aż tyle będzie części ale z drugiej strony będzie ciekawie :D

 

Na początek wkleiłem loże skrzydeł i ramki wzmocnienia mocowań pod serwa

 

post-14375-0-81158400-1403507486_thumb.jpg

 

a następnie na "sucho" złożyłem półke z wręgami

 

post-14375-0-62639700-1403507495_thumb.jpg

 

 

Prace będą szły powoli bo praca, dzieci, żona itp.ale powoli i do przodu dobrnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę posiedziałem nad modelem niestety z powodu braku miejsca wydzielonego na tak zwana "modelarnie krzątam się z kuchni do salonu :(

 

pod szlifowałem dzisiaj wszystkie wpustki i wypustki tak by łatwo się składało ale nie za luźno oraz wyciąłem wszystkie elementy kadłuba.

Po przymiarce zaczyna wyglądać jakoś. już nie mogę się doczekać efektu końcowego :D

 

 

Jak tylko znajdę więcej czasu w środku dnia to chciałbym skleić kadłub (tak jak w instrukcji napisane)

i tu nasuwa mi się małe pytanie:

 

Ile mam czasu po nałożeniu CA by dopasować element?

 lub

czy jak dopasuje elementy i położę CA w tzw. narożnik to starczy ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aż wstyd że tak dłuuuuugo mi to idzie :(

 

No coż sprawy rodzinne, firmowe, itp. przepchneły model na trzeci (a nawet czwarty plan ).

 

Dorobiłem się swojego kącika do dłubania zwanego umownie moją "modelarnią" i powróciłem do składania Michasia - a to już dobry znak.

 

Zdięć narazie nie mam ale postaram się " cośtam" wrzucić.

 

Natomiast mam kilka pytan odnosnie:

1. żeberka srodkowe (łaczące dwa płaty w całość ) maja już kąt ustalowny do wklejenia (wznios) czy samemu musze wkleic pod kątem.

2. Jak/ czym przymocować silnik do wręgi ( może i głupie pytanie ale nie mam pomysłu do końca)

3. czy płaszczyzna wręgi silmikowej jest prostopadle ustawiona do osi kadluba czy ma juz jakis " skłon" i "wykłon"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na "żelazko" i folie ( mam nadzieje ze przyjdzie )

przeglądam i przeglądam forum by znaleźć schemat podłączenia całej elektroniki w samolocie, niestety albo mój język nie jest z byt fachowy ( na 99% na pewno) albo mam problemy ze znalezieniem ( 1%)

 

znalazłem taki schemacik:

 

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQHTFxEKI1hZdCXNlnLmbaL3Nwo3LxtHIDaoM8WE5a1wsVP3Z0K

 

i taki :

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/26701-jaki-to-silnik-szczotkowy-czy-bez-i-jak-go-podlaczyc/    drugi post

 

drugi schemat ma BEC czy jest on konieczny ??

 

z góry przepraszam za dziecinne/śmieszne/głupie pytanie ale "KTO NIE PYTA TEN BŁĄDZI"

 

pOZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na "żelazko" i folie ( mam nadzieje ze przyjdzie )

przeglądam i przeglądam forum by znaleźć schemat podłączenia całej elektroniki w samolocie, niestety albo mój język nie jest z byt fachowy ( na 99% na pewno) albo mam problemy ze znalezieniem ( 1%)

 

znalazłem taki schemacik:

 

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQHTFxEKI1hZdCXNlnLmbaL3Nwo3LxtHIDaoM8WE5a1wsVP3Z0K

 

i taki :

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/26701-jaki-to-silnik-szczotkowy-czy-bez-i-jak-go-podlaczyc/    drugi post

 

drugi schemat ma BEC czy jest on konieczny ??

 

z góry przepraszam za dziecinne/śmieszne/głupie pytanie ale "KTO NIE PYTA TEN BŁĄDZI"

 

pOZDRAWIAM

 

Czy dodatkowy BEC jest potrzebny zależy od tego jaki masz ESC.

Są ESC z i bez BEC-a. Czasem wbudowany w ESC BEC, jest za mały (nie jest odpowiednio wydajny prądowo do stosowanego typu / ilości serw).

Czasem stosuję się też oddzielne zasilanie odbiornika / serw względem zasilania silnika - wtedy dodatkowy BEC się przydaje.

 

Podsumowując, zależy jaką elektronikę masz  i co chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od 20 do 22:50 ( czasu angielskiego ) oklejanie stateczników i sterów ogonowych, strasznie pracochłonne i upierdliwe ale do przeżycia.

I właśnie widze jakie błędy popełniłem podczas składania :P

 

Dobranoc all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w "zeszłym" roku jeszcze dałem rade okleić model jak na pierwszy raz uważam za "dobrze" oklejony ale już wiem jakie błedy popełniłem podczas tej czynności, i następnym razem będzie duuuuużo lepiej.

10888661_902674463085474_550218327916423

10898207_902674479752139_600274033985399

(w tle mam nadzieje że przyszły pilot :D )

10881496_902674526418801_626536904300241

 

 

 

dziś dokonałem zważenia modelu

( kadłub + 4 serwa ) wyszło 294g myśle że jak na początek to dobry wynik :)

10891964_902674569752130_647469247089160

 

 

przepraszam za jakosc w rzucane przez FB :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mało kto tu zagląda ale na wszelki wypadek może kiedyś ktoś przeczyta :P

 

dzisiaj "wkleiłem" zawiasy, robiąc to po raz pierwszy chyba zrobiłem od d....y strony, ponieważ po oklejeniu modelu.

Przyszłościowo już wiem, że najlepiej zrobić loże/dziurki/otwory przed oklejeniem oraz przed oszlifowaniem krawędzi natarcia na okrągło.

 

Budowa przebiega powoli iż staram się chłonąć wiedzę kolegów zanim coś pójdzie nie tak.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto tu zagląda ale na wszelki wypadek może kiedyś ktoś przeczyta :P

 

dzisiaj "wkleiłem" zawiasy, robiąc to po raz pierwszy chyba zrobiłem od d....y strony, ponieważ po oklejeniu modelu.

Przyszłościowo już wiem, że najlepiej zrobić loże/dziurki/otwory przed oklejeniem oraz przed oszlifowaniem krawędzi natarcia na okrągło.

 

 

 

 

Niepotrzebie, mogłeś zawiasy zrobić z tasmy samoprzylepnej i w zupełności by wystarczyło ;), ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no dobra panowie bo mnie juz trafia

 

potrzebuje pomocy z podłączeniem calości do kupu

 

silnik emax 2822

regiel    turnigy plush 30a ( czerwony ) z bec

odbiornik d8r frsky

serwa 4sztuki( wys, kier i lotki na osobnych kanalach )

 

z  gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ... ile Ci wyszła masa modelu ? nie chcę być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że 2822 będzie dosłownie na styk. W razie sytuacji podbramkowej nie uratujesz modelu na tym silniku.

 

Co do reszty .. konkretnie z czym się borykasz ?

 

EDIT:

 

dawaj Skypa na prv to Ci podpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam model ma 295 plus zawiasy i rogi sterujace, wydaje mi sie ze silnik jest nadwymiar :P jak cos mam inny co 900g ma pociagnac ( pisali 1100g )

 

po 1

niewiem jak podlaczyc wszystko do odbiornika w szczegulnosci silnik ( reg ), gdzies przeczytalemze do trzeciego kanalu i tak zrobilem po podlaczeniu zasilania jest melodyjka drazek w gore/dol i zaczyna bikac w 1 sekundowych odstach

po 2

podlaczenie lotek na dwa kanaly jak by ktos mi to ladnie opisal byl bym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.