Skocz do zawartości

Pytanie o modele - militaria .


Andrzej68IX

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w pytaniu Tomka nie wiadomo czy chodziło o legalność zakupu czy jakość produktu. Na drugie już odpowiedziano. Na pierwsze odp. brzmi Tak. Jest to broń ładowana odprzodowo rozdzielnego ładowania wyprodukowana (lub replika broni) przed 1885r więc nie potrzebujesz żadnego pozwolenia.

Ja jednak wolę tradycyjny kapiszon lub skałkę ;)

 

post-14330-0-39894400-1424190957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zastanów się nad opcją pukawki wyposażoną w regulowane przyrządy celownicze. Nie wiem jak to na zawodach - czy wolno takich używać"

Na tzw "parafialnych" zawodach specjalnie nikt na to nie patrzy, ale na normalnych nie dopuści Cię kontrola broni z przryrządami odbiegającymi od oryginału.

A oto część mojej skromnej kolekcji prezentowana na wystawie na Politechnice Śl. w Gliwicach:

post-14327-0-99454400-1424213053.jpgpost-14327-0-92527000-1424213067.jpg

Witek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, to jest rzeczywiście Remington New Model Army tylko nie rok 1852, a 1858 w kalibrze .44. Następny to pistolet kapiszonowy Wiliam Moore cal. .45, następny - Rochatte a Paris cal .36, Galant cal .41, Patriot .45 (ten nie jest mój), dwa pistolety skałkowe Kentucky cal. 12 mm gładkie lufy (żeby strzelać na poważnych zawodach musiałem usunąć gwinty z luf).

Następny to krócica tzw. kupiecki lub podróżny dwulufowy kal 9 mm, i ostatni w tym rzędzie to pistolet z zamkiem kołowym.

W drugim rzędzie: Colt Police 1862 cal.36, Colt Army 1860 cal..44, Colt Navy 1851 cal .36 i cal .44, następny to Roger& Spencer cal. 44 i Colt Dragon cal. 44. Jeszcze kilka karabinów i strzelb.

 

Witek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Remingtona onegdaj walczyliśmy gdy obowiązywała stara Ustawa ( do 1851 ) bo wedle Amerykańców powstał w 1852 a nam udało się znaleźć

materiały że był to rok 1849, niestety twarde dowody spłonęły razem z fabryką Remingtona.

To samo było z Coltem Navy, tu omsknęli się o cztery lata, powstał w 1847r a w 1851 został przyjęty na uzbrojenie Marynarki Wojennej.

Tylko piszesz  Aevy myślę że chodzi właśnie o Navy w kalibrze .44 otóż nigdy w tym kalibrze nie był produkowany, chociaż na rynku roi się od replik .44

Oprócz kal .36 Fabryka Colta wyprodukowała niewielką ilość w nietypowym kalibrze .40 do strzelań tarczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli moge zasugerowac, jezeli chodzi o zakup nowego rewolweru (i nie tylko), to duza kultura obslugi (dobra cena) oraz pomocy charakteryzuje sie http://saguaro-arms.com/pl/

Mozna oczywiscie tez szukac ciekawych egzemplazy i tanich na Alledrogo, ale to raczej dla ludzi juz z bronia obytych i troszke wiedzacych "co w trawie piszczy" .

Generalnie na Alledrogo mozna kupic poprostu szmelc.

 

A, i z bronia to tez sporo radochy modelarskiej, jakies kabury, grzebanie w mechanice, polerowanie itp. itd.

Mechanizm rewolweru w porownaniu do glowicy helikoptera 450 to po prostu latwizna i "pikus" :D .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.