Jump to content

witekC

Modelarz
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

witekC last won the day on August 2 2015

witekC had the most liked content!

Community Reputation

39 Excellent

About witekC

 • Birthday 04/11/1951

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Katowice
 • Zainteresowania
  modelarstwo, broń czarnoprochowa, piosenki z "tekstem".
 • Imię
  Witold

Contact Methods

 • Skype
  witekc007
 1. Takie były czasy. To zdjęcie pochodzi z 1966 roku. Najpierw zrobiłem sobie gitarę, a później uczyłem się na niej grać.
 2. Koledzy pokazują swoje CEBULE, a ja też mam CIPOLLĘ Master 4 ccm z lat 80-tych.
 3. Andrzeju, czy do napędu zastosowałeś wszystkie cztery jednocześnie, czy tylko jeden? Witek.
 4. witekC

  Yak-15

  Było to w roku 1963. Ambitne plany instruktora Katowickiego Pałacu Młodzieży Jana Tomaszewskiego przerosły mnie, 12-sto letniego wtedy, początkującego modelarza. Zacząłem robić ten model, ale skończyło się tylko na zdjęciu, które zawędrowało na okładkę MODELARZA. Pozdrawiam Witek.
 5. Marku, skontaktuj się ze mną na PW (podaj numer telefonu). Mam stołową tokarkę. Mieszkam w Panewnikach. Coś pokombinujemy. Witek.
 6. Czy do latających modeli dołączył jakiś ptak (5 min 09 sek.i 8 min 10 sek.) ? Witek.
 7. Wstawiam fotki silnika Eisfeld z 1936 roku, gdzie wyraźnie widać radełkowaną iglicę i sprężynkę. Witek.
 8. Ja kiedyś kupiłem na giełdzie staroci spirytus jaki używa się do rozpuszczania politury do mebli (szelaku). Podobno nie zawiera wody. Wrzuciłem do naczynia z tym spirytusem mocno zaklejony silnik (cały). Po kilku godzinach wszystko się ruszało. Po rozkręceniu jeszcze trochę pomoczyłem poszczególne części. Od tej pory tak czyszczę wszystkie silniki. Witek.
 9. Jak to nie ma takich strzelnic? W Skarżysku Kamiennej jest strzelnica o osi 2,5 km. Odbywają się tam różnego rodzaju zawody długodystansowe. Jedne z nich to patrz tu: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=56&t=146585 Witek.
 10. Moi poprzednicy pewnie mają trochę racji, ale chcę pokazać fabrycznie zamontowane filtry siatkowe w silnikach COX i WEBRA 61 Heli. Witek
 11. Miałem też takie coś.Pomógł program Malwarebytes Anti-Malware. Witek.
 12. Jacku, przesyłam Ci zdjęcia z ostatnich lotów tego modelu. Mateusz latał na Os Maxsie 10 ccm. Witek.
 13. Irku, te 2B oznacza rok produkcji 1982. Ja mam też bliżej nie znany produkt hiszpański z oznaczeniem 2A (rok 1981). Poza hiszpańskim oznakowaniem ostrzału i numerem seryjnym jest znak podwójne W i literka F W oryginale pistolet ten kupiłem jako skałkowy, ale przełożyłem zamek do kentucky ardesy. W tym drugim miałem przerobioną lufę z gwintowanej na gładką (żeby strzelać na zawodach). Zamek posiada grawerunek podobny do Twojego. Może to ta sama firma? Witek.
 14. Dzisiejsze silniki modelarskie mają tłumik, z którego rurką przekazywane jest nadciśnienie do zbiornika. Położenie silnika nie powinno w tym przypadku mieć wpływu na iglicę w gaźniku. W czasach pana Wiesława Schiera bardzo mało silników posiadało tłumik i dlatego była istotna odpowiednia wysokość względem gaźnika.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.