Jump to content

rajaner

Modelarz
 • Content Count

  742
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rajaner last won the day on February 25 2018

rajaner had the most liked content!

Community Reputation

56 Excellent

About rajaner

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nisko
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

487 profile views
 1. Bardzo dziękuję za pomoc. Zamówiłem bo były to ostatnie sztuki GEMFAN BN 3035- FLASH 3052- GEMFAN 4032 Chyba troszku na zapas ale może jeszcze się przydadzą.
 2. Ciąg dalszy przy próbie dokończenia modelu. Jak na chwile obecną mam gotowe skrzydła,przygotowane do oklejenia.No i w końcu dopasowane te wszystkie patyki do tej skorupki. Całość pomalowana sprejem typu aluminium i przygotowane miejsce pod zasilanie.Na zdjęciu jest ogniwo 1s 380 mAh ale spokojnie się zmieści 500. A tak to wygląda w całości z tą wydmuszką z którą miałem troszku problemów. PS. Bardzo bym prosił o pomoc na temat śmigła. Szukam śmigła trzy łopatowe w przedziale 3-4 cale, nie wiem czy takie są dostępne w naszych sklepach. Bo na co trafię to 5 cali. Może ktoś coś wie na ten temat i mógłby pomóc. Jeżeli ktoś ma to bardzo chętnie odkupię lub wymienię na coś modelarskiego.
 3. Czy nie lepiej eksperymentować z modelem wykonanym samemu. Daje to więcej satysfakcji i motywuje do budowy następnego zwłaszcza że takie modele nie zajmują zbyt wiele czasu. Dopasować model np.szybowca do takiego napędu nie jest wielkim wyzwaniem. Załóż nowy temat zrób relację z budowy a na pewno będzie to ciekawe nie tylko dla mnie ale dla innych zainteresowanych takimi mikrusami. PS. Na chwilę obecną coś strugam pod napęd z kondensatorem.
 4. Ciężko mi to idzie bo nie jest to takie łatwe jak by się wydawało zwłaszcza przy modelu tej wielkości i dopasowania wszystkich tych patyków. Puki co jedyne co mam gotowe to skrzydła.Tak to wykombinowałem. Teraz ostatnie przymiarki do kabiny,drobne poprawki i chyba pora na pomalowanie tych patyków.
 5. Próbuję skompletować album z tymi kartami . Miała by to być niespodzianka dla chłopca który się tym interesuje . Ale dużo mi brakuje kart z hologramem. Tak zwane srebrne: 4,5,11,13,19,21,25,26,28,29,31,32,33,35,37,40,41,42,45,46,47. Mam dwa komplet od 1-49 i dodatkowo sporo kart z różnymi numerami. Jeżeli ktoś ma i chciałby wymienić na inne to bardzo proszę o informację. Dodatkowo mogę zaoferować jakąś drobnicę modelarską. PS. Nie którzy może pamiętają to dla niego: https://pfmrc.eu/topic/67946-sześcioletni-modelarz/?tab=comments#comment-666453
 6. Bardzo dziękuje. To dla mnie bardzo cenne informacje zwłaszcza że od pewnego czasu zaczęły mnie interesować mikro modele. Przy modelu jakim się teraz zajmuję za wiele pracy nie pozostało i w planach jest następny. Dla tego pytałem o konstrukcję takiego skrzydła.
 7. Mógłbyś coś więcej na temat tych żeberek.To co mi się pokazuje nie ma nic wspólnego ze skrzydłem. Może ktoś robił lub wie co i jak na temat skrzydła o którym pisze Michał. Wracając do modelu skrzydła prawie gotowe,prawie bo teraz muszę dopasować dwie belki kadłuba które są wprowadzone do środka skrzydła. Nie było by nic trudnego gdyby skrzydła był razem sklejone i to ułatwiło by robotę. A tak znowu muszę kombinować.
 8. Bardzo dziękuję za miłe słowo.To bardzo motywuje do dalszej pracy. Jak planowałem budowę jakiegoś malucha rysunki tego modelu i podobnych też miałem w rekach. Ale po małej wyliczance padło na gryfa.
 9. Wszystkie moje modele w skali mini nie przekraczają 600 mm rozpiętości. W przypadku tego modelu to 580 mm. Dalsze postępy w budowie. Nie ma tego za wiele ale przygotowałem bloczek z żeberkami i zacząłem składa skrzydła. Jak coś będzie gotowe, w dalszej części dodam zdjęcia. Żeberka są wycięte z balsy i sklejki 1 mm. Jeden dzwigar to listewka sosnowa 3x3 mm reszta z balsy.
 10. Piękne te Twoje maleństwa. Co do podwozia to co ma nie wytrzymać przy takiej znikomej wadze modelu i tak wygląda na mocne. Jakiego tuszy używasz i jak długo wysycha.
 11. Chyba najgorsza robota za mną. Dopasować te wszystkie patyczki do kabiny, nie mając w miarę dokładnych rysunków to tragedia [wytnij,dopasuj,wyrzuć] i w kółko to samo. Można by powiedzieć dwa dni roboty biorąc pod uwagę czas wysychania kleju. Może nie bardzo wiadomo co to jest. Ale tak wyglądało na początku. I w końcu dopasowane do gotowej kabiny. Dzisiaj zaplanowałem bardziej przyjemną robotę.Mam zamiar przygotować żeberka pod budowę skrzydła i może uda się coś poskładać.
 12. Nie mam nic przeciwko temu żeby w tym temacie przedstawiać swoje doświadczenia z mikro napędami.To bardzo cenne informacje nie tylko dla mnie ale dla wszystkich zainteresowanych takimi modelami. Ale jestem przekonany że jest nas nie wielu. Kiedyś robiłem kilka prób z silnikami szczotkowymi i przekładnią. Coś na ten temat jest tutaj : https://pfmrc.eu/topic/67165-mikrus-na-uwięzi/ Przede wszystkim polecam zwrócić uwagę na informacje jakie w tym temacie podaje Jerzy [ssuchy] naprawdę godne uwagi dla zainteresowanych mikrusami. Ps. Do mikro szybowca z kondensatorem jeszcze powrócę i coś posklejam .Ale najpierw muszę coś porobić przy nowym modelu GRYF.
 13. Sprawdziłem ten napęd z kondensatorem i śmigłem 45mm jak w komplecie. https://www.gammodel.pl/zestaw-napedowy-do-mini-modeli-silnik-6x15mm-3-7v-smigla-45mm-p-493.html Waga kompletu ze śmigłem - 4,90g Ładowarka baterie - 3xAA Czas ładowania 20 sekund. Uruchomienie silnika następuje po odłączeniu ładowania. Ciąg początkowy jaki uzyskałem przez 10 sekund to jakieś 9-10g ,po tym czasie stopniowo maleje. Całkowite zatrzymanie silnika to około 3 minuty. Jeszcze jedna próba ze śmigłem 65 mm. Tu się troszku pozmieniało. Ciąg początkowy to około 15g przez jakieś 7 sekund. Wydaje mi się że można założyć pośrednie śmigło 55 mm i uzyskać lepszy wynik. Tego nie sprawdziłem brak takiego śmigła. Troszku mnie to wciąga i być może skuszę się na coś takiego o rozpiętości 300 mm.
 14. Bardzo dziękuję to było dla mnie bardzo ważne. Dzięki Tobie wiem że całość będzie pasować do tego co już zrobiłem, Nie było to dla mnie łatwe ale jakoś dałem radę .Kabina prawie gotowa i teraz muszę to doprowadzić do odpowiedniego wyglądu.Troszku tu kombinowałem z żywicą bo nie chciałem kupować odpowiedniej do pianek. Miałem pod ręką żywicę do napraw samochodowych ale ona topi styrodur. Zrobiłem kilka prób i pomalowałem kopyto nie zbyt gęstym wilkolem 3 razy i to zdało egzamin. A tak to wygląda na tą chwilę z grubsza wyczyszczone. Co się dało wydłubałem a resztę zrobił rozpuszczalnik nitro.
 15. Jeżeli to nie problem to podaj jaka jest wysokość od śrubki orczyka do do końca silnika. Zaczynam budowę modelu jak w opisie i jestem ciekaw czy to się zmieści w kadłubie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.