Jump to content

rajaner

Modelarz
 • Content Count

  754
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rajaner last won the day on February 25 2018

rajaner had the most liked content!

Community Reputation

60 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nisko
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

636 profile views
 1. Pomału zbliżam się do końca budowy modelu. W zasadzie wszystko gotowe i działa poprawnie. Pozostało kilka drobiazgów i wklejenie skrzydła.
 2. W ostatnim czasie podczas budowy modelu Gryf powstały dwa mikro motoszybowce z pianki XPS styrodur z mikro napędem szczotkowym. W pierwszym modelu zestaw napędowy jak na zdjęciu. Zestaw napędowy do mini modeli samolotów akumulator 3,7V.180 mAh - silnik 716 - sterownik Dane modelu: Rozpiętość - 600 mm. Długość - 295 mm. Waga około - 25g Drugi nieco mniejszy model z użyciem kondensatora do zasilania silnika szczotkowego Zestaw napędowy do mini modeli - Silnik 6x15mm 3,7V + śmigła 45mm Dane modelu: Rozpiętość - 420 mm. Długość -210 mm. Waga -12g. Wszystkie niezbędne materiały do budowy dostępne w sklepie: https://www.gammodel.pl/ Relacja z budowy: https://pfmrc.eu/topic/83307-motoszybowiec/
 3. Ostatnio kupiłem taki zestaw napędowy. Silniki 7x16 . Zrobiłem kilka prób i wychodzi na to że z maksymalnym śmigłem 4 cale jakie mogę zamontować w tym modelu uzyskałem wynik około 45g ciągu. Zastanawiam się czy montować to w modelu którego waga to jakieś 65,70g.
 4. Tak na zakończenie z motoszybowcem w planie był jeszcze model z takim napędem. Idąc w zabawę z napędem przy użyciu kondensatora powstał taki prost i szybki w budowie modelik. Do zestawu napędowego jaki można kupić podpiąłem włącznik. Ponieważ napęd się włącza po odłączeniu ładowania troszku ułatwia to moment wypuszczenia i przygotowania się do lotu modelu. Rozpiętość - 420 mm. Długość -210 mm. Waga -12g.
 5. W Tarnobrzegu jest modelarnia. Prowadzi ją Pan Janusz Ż. http://tsm.tarnobrzeg.pl/sdk/strony/modelarnia Popytaj a na pewno znajdziesz i wszystkiego się dowiesz.
 6. Bardzo dziękuję za pomoc i cenne informacje. Może masz na zbyciu przekładnię z dwoma lub trzema silnikami ? Jak na razie idę w zaparte i będę dalej próbował. I takie jedno pewnie głupie pytanie. Czy ten zestaw ESC serwa mogą być zasilane 2s .Wszędzie jest podpisany jako część zamienna i nic więcej na ten temat.
 7. Kupię zestawy napędowe jak na zdjęciu zasilanie 1S
 8. W modelu miał być zestaw który pochodzi od modelu CESNA 182- WL Toys. W tym modelu są trzy silniki z przekładnią .Ja kombinuję z jednym i efekty są kiepskie. Najpierw próby bez przekładni. Zacząłem od podłączeniu silnika 8,5x20 ze śmigłem 75 mm na początku wszystko działa dobrze.Problem powstaje kiedy zwiększam obroty i wtedy wszystko się wyłącza.Druga próba z silnikiem 7x20 i sytuacja się powtarza. W obu przypadkach sam silnik bez śmigła działa prawidłowo. Zrobiłem przekładnię z zębatek po starych zabawkach z nadzieją ze spełni to moje oczekiwania. Miałem nadzieję ze uzyskam ciąg około 50g. Niestety kolejna porażka. Próby robiłem na śmigłach i przekładni jak na zdjęciu i w każdym przypadku to około 20 g ciągu. Stanąłem w miejscu z budową bo nie wie jaki napęd zastosować w tym modelu. Maksymalna średnica śmigła jakie mogę zastosować to 90 mm.
 9. Bardzo proszę o pomoc. Mam zestaw jak na zdjęciu i mam zamiar wykorzystać go w tym modelu. Kombinuję z różnymi silnikami podłączonymi do gniazda nr.1. Ale efekty są kiepskie. Nie wie do czego i pod jaki silnik jest gniazdo nr.2. Nie chciałbym czegoś uszkodzić i dla tego proszę o jakąś informację na temat gniazda nr.2 Może ktoś ma lub używał taki zestaw i może coś doradzić.
 10. Jeżeli chodzi o ostatnie zdjęcie to jak wykończysz model nie będzie żadnej różnicy. Bo już zaczyna wyglądać jak na tym zdjęciu. Super robota a miło popatrzeć.
 11. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pochwałę za moje wypociny. Nie jest to dokładnie jak w prawdziwym ale staram się jak mogę. Wiadomo jak wyglądają detale w takich modelach, a biorąc pod uwagę moje paluchy nie jest to łatwe. Coś tam dłubię dalej. Tak sobie postanowiłem że stateczniki zrobię z całej płytki balsy aby uniknąć klejenia następnych zapałek. Całość wycięta z balsy 3 mm. Mały błąd na zdjęciu. Ster kierunku jest położony odwrotnie. CDN.
 12. Poruszę ten temat jeszcze raz bo nie ukrywam że troszku mi na tym zależy. Dodatkowo mam na wymianę karty srebrne [hologram] O numerach. 20- 4 szt, 18- 2 szt. 27, 23, 8, 3, 1 - po jednej sztuce. PS. Ostatecznie kupię brakujące karty w jakiejś rozsądnej cenie.
 13. Powoli ale model ciągle w trakcie budowy. W końcu dostał kółeczka 18 mm i szybę kabiny, zaczyna to cokolwiek przypominać amatorski samolot Gryf. Cała konstrukcja nie jest zamontowana na stałe. Zrobię to dopiero po zamontowaniu wyposażenia i podłączeniu sterów. No i coś tam na początek w środku kabiny.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc. Zamówiłem bo były to ostatnie sztuki GEMFAN BN 3035- FLASH 3052- GEMFAN 4032 Chyba troszku na zapas ale może jeszcze się przydadzą.
 15. Ciąg dalszy przy próbie dokończenia modelu. Jak na chwile obecną mam gotowe skrzydła,przygotowane do oklejenia.No i w końcu dopasowane te wszystkie patyki do tej skorupki. Całość pomalowana sprejem typu aluminium i przygotowane miejsce pod zasilanie.Na zdjęciu jest ogniwo 1s 380 mAh ale spokojnie się zmieści 500. A tak to wygląda w całości z tą wydmuszką z którą miałem troszku problemów. PS. Bardzo bym prosił o pomoc na temat śmigła. Szukam śmigła trzy łopatowe w przedziale 3-4 cale, nie wiem czy takie są dostępne w naszych sklepach. Bo na co trafię to 5 cali. Może ktoś coś wie na ten temat i mógłby pomóc. Jeżeli ktoś ma to bardzo chętnie odkupię lub wymienię na coś modelarskiego.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.