Jump to content

rajaner

Modelarz
 • Content Count

  708
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rajaner last won the day on February 25 2018

rajaner had the most liked content!

Community Reputation

42 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nisko
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

418 profile views
 • xp3r

 1. Bardzo dziękuję za tak szybką pomoc. To co dostałem jest dla mnie wystarczające.Pozostaje nauka w montażu filmów ,a troszku się tego nazbierało. Jeszcze raz dziękuję, bo na tym Forum zawsze można liczyć na szybkie odpowiedzi. Andrzej.
 2. Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym połączyć kilka filmów w całość, ale wszystko co znalazłem i pobrałem posiada znaki wodne lub reklamy. Poszukuję jakiegoś łatwego programu w wersji po polsku. Nie zależy mi na jakiś efektach specjalnych czy wysokiej jakości zmontowanych filmów a jedynie o połączenie w całość. Może ktoś ma coś takiego lub mógłby mi podać link do pobrania. Za co bardzo dziękuję.
 3. Zobacz na to wycięty z XPS . https://www.gammodel.pl/messerschmitt-me-163b-xps-p-4.html Zadzwoń, zapytaj może wytną większego.
 4. Troszku czasu temu powstał mikro model. Messerschmitt M-33 Wyposażenie: Rozpiętość - 520 mm Długość - 360 mm bez silnika Waga - 63 g - Byłby lżejszy gdybym nie malował kadłuba. Silnik szczotkowy 8,5x20 mm z przekładnią Śmigło 140 mm Regulator zasilanie 1S Ogniwo 1s 300 mAh 45 C Serwa Fitec FS 2,5 g Relacja z budowy: https://pfmrc.eu/index.php/topic/72115-m-33-mikro/
 5. Na pewno wiesz że w Stalowej woli jest modelarnia na Staszica za sklepem wzorcowym. Więcej informacji dostaniesz na lotnisku .Popytaj o P.Norberta szefa sekcji modelarskiej. Nie wiem czy wiesz, ale drugiego czerwca na lotnisku w Turbi szykuje się super impreza. PS.Witaj w klubie.
 6. Zobacz tu: http://gammodel.pl/product-category/wyposazenie-elektryczne/silniki/ Mają troszku drobnicy do mikrusów.
 7. Kiedyś coś takiego przerabiałem.http://pfmrc.eu/index.php/topic/59197-przer%C3%B3bka-na-modelarski/ Na końcu relacji z przeróbki jest film.
 8. Tak mi się wydaje że to nie ostatni model w skali mikro. Następny będzie mniejszy i na pewno dużo lżejszy, ale co tu gadać. Nie wielu jest modelarzy którzy decydują się na budowę mikrusów. Z mojej strony WIELKIE gratulacje z dokończenie budowy i udanego oblotu.
 9. Przede wszystkim nie pan,wystarczy Andrzej. W czasie budowy robiłem sporo zdjęć. Nie wszystkie były pokazane w temacie postaram się coś odnaleść ale to dopiero przy sobocie. Średnica drutu to 3,5 mm i w zupełności wystarczyło w tym modelu.Model poleciał ale wykonał tylko dwa krótkie przeloty, ze względu na zbyt słaby silnik jaki w tedy był w modelu.
 10. Kiedyś miałem zamiar budowę tego samolotu pod silnik jaki kiedyś przerobiłem ALKO - 25. Ale jak na razie pomysł został tylko w planach. Pewnie dla tego że nie byłem zdecydowany co do wielkości modelu pod silnik jaki mam. Model miał być budowany według tych planów z otwartą kabiną .NIPPER.pdf Prawdopodobnie pierwszy lot odbył się 12 grudnia 1957 roku i samolot podobno posiadał otwarty kokpit. A tak miał wyglądać. PS.Bardzo dziękuję za prezent (Śmigła) dziś odebrałem.
 11. Nie wiem co powiedzieć na to co robisz Ty i Andrzej (jędrek) . A to że na tym Forum powstają coraz mniejsze modela latające to trzeba by gdzieś zapisać, aby wszyscy zainteresowani mogli to zobaczyć. Byłem pewien że wszystkich zaskoczysz jakimś mikrusem, ale że model ma mieć 20g to chyba nikt się nie spodziewał.Tak się przyglądam planom tego robala i zastanawiam się jak będzie zrobione skrzydło aby zachowało taki kształt. Czy tam są jakieś linki które to wszystko podtrzymują,na zdjęciach nie bardzo to widać. No i podobnie jak inni czekam na jakieś zdjęcia z budowy.
 12. Ja często używam japonki i zabarwiam na kolor jaki mi odpowiada. A do tego używam barwników do tkanin bo są nie drogie i ogólnie dostępne w sklepach.Taką rozrobioną nie zużytą farbę, można używać przez bardzo długi czas. Nawet po roku możesz tym zabarwić papie japoński. Po pierwszym zabarwieniu jeżeli chce mieć bardziej intensywny kolor powtórzę to dwa trzy razy. Aż uzyskasz jak ja to mówię. Została wydobyta głębia koloru. Tu kiedyś tak w skrócie pokazałem jak ja to robię. TEMAT 52. http://pfmrc.eu/index.php/topic/58236-%C4%87echie-model-w-stylu-retro/page-3
 13. I nie może być inaczej.
 14. Japonkę taką miałeś czy barwiłeś. Jeżeli będziesz oklejał skrzydło jeszcze raz japonką to proponuję zabarwić pod kolor jaki będzie miał model. Barwników jest cała masa i być może obeszło by się bez malowania.
 15. Być może to przeoczyłem w temacie,ale czy na silniku ustawiłeś jakiś skłon,wykłon. Na pierwszych zdjęciach nie bardzo to widać. Może to było przyczyną nie powodzenia w poprawnym locie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.