Jump to content

rajaner

Modelarz
 • Content Count

  765
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rajaner last won the day on February 25 2018

rajaner had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

About rajaner

 • Birthday 06/05/1968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nisko
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

864 profile views
 1. Prace przy modelu trwają nadal. Zamontowany napęd. Nadeszła pora aby przygotować model do oklejenia.
 2. W modelu szybowca który robiłem wcześniej na samym silniku ze śmigłem 55mm model wykonywał 3,4 loty i napęd działał nadal ,ale z odczuwalnym spadkiem mocy. W tym zestawie który montuje do modelu gdzie dodałem przekładnię i dużo większe śmigło nie wiem na ile lotów to wystarczy. Przy tak zwanych próbach na sucho i trzymanie tego w ręce wydaje mi się ze dwa loty model powinien zaliczyć. W zestawie jest akumulator 180 mAh i na tym wykonam pierwsze próby. Jeżeli model spełni moje oczekiwania wymienię na nieco większy co na pewno pozwoli na więcej lotów przy jednym ładowaniu.
 3. Zestaw taki jak ten. Przekładnia i śmigło też z tego sklepu. https://www.gammodel.pl/zestaw-napedowy-do-mini-modeli-samolotow-akumulator-3-7v180-mah-silnik-716-sterownik-p-499.html
 4. Tak jak wspomniałem wcześniej model będzie z napędem elektrycznym. Co do goleni podwozia pozostawię jak w orginale .Z tym że będą nieco inaczej ukształtowane i zamontowane inne koła bardziej przypinające orginał z nadzieją że model będzie mógł wystartować z jakiegoś utwardzonego pasa. Wracając do budowy. Skrzydła w zasadzie gotowe .Jeszcze drobna kosmetyka i można będzie oklejać. Zestaw napędowy jaki zaplanowałem do tego modelu jest przygotowany do zamontowania. Silnik 7x16 z przekładnią i śmigło 5x4,5 PS. Bardzo proszę o uwagi i własne sugestie co do budowy modelu. Bo dzięki temu można uniknąć lub naprawić własne błędy.
 5. Troszku wolnego od pracy i budowa modelu idzie do przodu. Kadłub prawie gotowy. Teraz przyszła pora na dopasowanie napędu. I jak czas pozwoli w planie jest poskładanie skrzydła.
 6. Model samolotu Piper Cub 95 Nie tak dawno znalazłem pod choinką niespodziankę a w niej model samoloty Piper Super Cub 95. - Samolot firmy GUILLOWS. Od pewnego czasu moim zainteresowaniem są mikro modele dla tego zdecydowałem zbudować ten model. W zestawie ponacinane elementy modelu na płytkach z balsy 1, 1,5 mm i inne drobiazgi do budowy. W orginale model jest z napędem gumowym ja mam zamiar zastosować napęd elektryczny. Rozpiętość - 510 mm Długość - 330 mm Budowa modelu rozpoczęta. Na początek stateczniki. Kadłub w trakcie klejenia.
 7. Na zakończenie tematu wszystkim zainteresowanym DZIĘKUJĘ za pomoc i cenne uwagi przy budowie tego modelu.
 8. Dla mnie tak. Ale dla Ciebie to łatwizna. Model i wykonanie super. Z mojej strony podziw i gratulacje za wytrwałość i przygotowanie modelu do lotu.
 9. Kupię mikro odbiornik do nadajnika jak na zdjęciu. Może być używany [ SPRAWNY]
 10. Mikro model samolotu : GRYF ULM1 Dane modelu samolotu: GRYFRozpiętość- 580 mm . Długość - 350 mmZasilanie ogniwo 1s 500 mAh.Zestaw napędowy 3 silniki szczotkowe 7x16 + przekładnia. Uzyskany ciąg około 45g. Waga modelu -70g.Nadajnik i odbiornik razem z serwami od modelu mikro Cessna 182 Relacja z budowy:https://pfmrc.eu/topic/83519-gryf-ulm-1/
 11. Troszku czasu minęło, ale model został ukończony. Dla tego postanowiłem dodać zdjęcie gotowego modelu. Końcowe dane modelu samolotu Gryf.. Rozpiętość- 580 mm . Długość - 350 mm Zasilanie ogniwo 1s 500 mAh. Zestaw napędowy 3 silniki szczotkowe 7x16 + przekładnia. Uzyskany ciąg około 45g. Waga modelu -70g. Nadajnik i odbiornik razem z serwami od modelu mikro Cessna 182. Relacja z budowy: https://pfmrc.eu/topic/83519-gryf-ulm-1/
 12. Listewki 5x3.Może takie. https://www.gammodel.pl/listwa-olchowa-3x5x-1000-mm-p-455.html
 13. Pomału zbliżam się do końca budowy modelu. W zasadzie wszystko gotowe i działa poprawnie. Pozostało kilka drobiazgów i wklejenie skrzydła.
 14. W ostatnim czasie podczas budowy modelu Gryf powstały dwa mikro motoszybowce z pianki XPS styrodur z mikro napędem szczotkowym. W pierwszym modelu zestaw napędowy jak na zdjęciu. Zestaw napędowy do mini modeli samolotów akumulator 3,7V.180 mAh - silnik 716 - sterownik Dane modelu: Rozpiętość - 600 mm. Długość - 295 mm. Waga około - 25g Drugi nieco mniejszy model z użyciem kondensatora do zasilania silnika szczotkowego Zestaw napędowy do mini modeli - Silnik 6x15mm 3,7V + śmigła 45mm Dane modelu: Rozpiętość - 420 mm. Długość -210 mm. Waga -12g. Wszystkie niezbędne materiały do budowy dostępne w sklepie: https://www.gammodel.pl/ Relacja z budowy: https://pfmrc.eu/topic/83307-motoszybowiec/
 15. Ostatnio kupiłem taki zestaw napędowy. Silniki 7x16 . Zrobiłem kilka prób i wychodzi na to że z maksymalnym śmigłem 4 cale jakie mogę zamontować w tym modelu uzyskałem wynik około 45g ciągu. Zastanawiam się czy montować to w modelu którego waga to jakieś 65,70g.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.