Skocz do zawartości

łączenie kwarców 2 firm


aniol310

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe że zadziała, zreguły do nadajnika powinien byc kwarc producenta, ale chodzą też na innych kwarcach. W odbiornikach można stosować kwarce innych producentów.

 

No właśnie zastosował -skay z hitec hfs-04mg i jakoś nie zadziałało.

Nie pisz ogólnie można stosować różne ,tylko napisz jakie kombinacje kwarc/odbiornik stosowałeś i to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastosował -skay z hitec hfs-04mg i jakoś nie zadziałało.

Gdzie napisał że nie zadziałało. :?:

Do odbiorników Hiteca zakładałem różne kwarce (też noname) i wszystkie działały, zresztą na kilka różnych odbiorników tylko Corona micro nie chodzi z innym kwarcem.

Co do nadajnika to sprawdzałem tylko na Hitec Flash 5 i działa na różnych kwarcach nadawczych. I sądzę że inne aparatury też powinny, tylko nie zalecają (tak czytałem i słyszałem od innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wpiąłem do nadajnika Graupnera kwarc Hiteca. Działało, ale po dwóch tygodniach padł kwarc (a był nowy). Na moje szczęście stało się to na ziemi przed lotem... Dopiero później się dowiedziałem, że do nadajnika powinno się stosować kwarc producenta a do odbiornika może byc jakikolwiek, tylko musi się zgadzać przemiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner MC-19 lata na wszystkich jakie miałem kwarcach (hitec sanwa JETI i jakies tanie z allegro) zarówno nadajnik ja i odbiorniki ( R700, C17, C19, SMC19). Ale wsadzenie kwarcy Graupnera do Hicka spowodowało katastrofę lotniczą z tym ze do końca nie jestem pewien czy to wina kwarcy, bo tez zasięgu był mocno poprawny bo na 60kroków odszedłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Laserze 4 i odbiorniku Hiteca HFS-05 MS komplet kwarców z E-sky zupełnie nie chciał działać. Natomiast jak założyłem do nadajnika oryginalny kwarc Hiteca a do odbiornika kwarc Pelikana to wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma aparaturę sanwa rd6000 sport i odbiornik sanwa a kwarce e-sky i ten komplet działa bez ale (tak myślę). Jak włożyłem kwarc do hitec to on działał dziwnie serwo wychylało się tylko w jedną stronę. stąd padło moje pytanie czy będzie działać na różnych kwarcach bo ja zawsze używałem kompletów tej samej firmy, nie mieszałem producentów kwarców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówimy o róznych kombinacjach kwarców i sprzętu to dodam z własnego doświadczenia, że odbiorniki ACT i Futaby z podwójną przemianą nie pracują na kwarcach Hiteca (i zapewne wielu innych, kompatybilnych z Hitecem). Kwarc ACT pracuje bez problemu w Futabie i odwrotnie (cały czas mówię o podwójnej przemianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wpiąłem do nadajnika Graupnera kwarc Hiteca. Działało, ale po dwóch tygodniach padł kwarc (a był nowy). Na moje szczęście stało się to na ziemi przed lotem... Dopiero później się dowiedziałem, że do nadajnika powinno się stosować kwarc producenta a do odbiornika może byc jakikolwiek, tylko musi się zgadzać przemiana.

 

Niech jeszcze inni (elektronicy!!!) sie wypowiedza, ale "padniecie" kwarcu, z tego powodu, ze zostal przeniesiony do innej aparatury, jest uwazam niemozliwoscia. Kwarc jest elementem, ktory nie pracuje bedac w jakikolwiek sposob "obciazony". Tak mi sie wydaje, ale jak wielu innych, tak naprawde ni pradow plynacych przez kwarc, ni napiec jakie na jego okladkach moga sie pojawic, nie studiowalem. Zreszta, nigdy, nie weszly mi w oko te parametry " w oczy". Co na to inni?

 

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.