Jump to content

kgmodel

Modelarz
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About kgmodel

 • Birthday 06/14/1962

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Żywiec
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W temacie wózków miałem na myśli coś takiego :http://www.nastik.pl/wozek-startu-szybowcow-p-5197.html
 2. Witam Kolegów. Z mojego kilkuletniego holowania Bidulą 111 mam takie spostrzeżenia : jak miałem silnik 3W140, to 25 kg szybowce bez większych problemów , obecnie mam w niej chińczyka JC Evo 120 , to 15 kg ciągnie bez problemów. Łatwiej się mi holuje szybowce "nowoczesne" o smukłych sylwetkach i gładkim poszyciu. Dla tzw. retro musi być mniejsza prędkość holowania ale większa moc, bo one stawiają większy opór w powietrzu. Ja to rozwiązuję holując na "małych klapach", można też zastosować większe śmigło ale o mniejszym skoku, będzie więcej mocy ale prędkość mniejsza. Bidulą 170 gdzie mam silnik DLE 170 holowałem Pirata o wadze 45 kg i dało radę. Przy szybowcach 20 - 25 kg długość holu 20 - 25 metrów, przy cięższych nawet 35 metrów. Wilga 3,2 m na Valachu 120 powinna bez problemów holować 20 - 25 kg. Przy starcie zdecydowanie pierwszy odrywa się szybowiec a potem holownik po osiągnięciu odpowiedniej prędkości do startu. Start raczej płaski z dłuższą prostą startową. Holownik musi lecieć spokojnie z małym lub umiarkowanym wznoszeniem, bardzo ważne są zakręty aby nie były gwałtowne i ostre. Muszą być płaskie bez utraty prędkości, lepiej holować dłużej i spokojnie niż rozbujać cały zespół i stworzyć sytuację krytyczną. Hole z Pawłem z Rudy Śl. jego Kobuza zawsze mi podnoszą adrenalinę, pełny gaz i bardzo płaskie zakręty między prostymi i tak do 500 - 600 metrów. Bardzo ważna jest komunikacja głosowa między holownikiem a pilotem szybowca, najlepiej stać podczas holu obok siebie. Do startu szybowców bez podwozia stosuje się specjalne 4 - kołowe wózki startowe. Tyle tak na gorąco. Udanych holi.
 3. Wielka szkoda, że w tym samym terminie jest reaktywowany Piknik Modelarskiw Nowym Targu. Ciężki wybór będzie dla wielu Kolegów modelarzy.
 4. Boguś, foty rewelacyjne. Olbrzymie podziękowanie , że upamiętniłeś tak wspaniale naszą imprezę.
 5. kgmodel

  Żar 2014?

  Witam. Niestety pokrywa się terminowo z Red Bull Air Race w Gdyni, szkoda , bo trzeba z czegoś będzie zrezygnować.
 6. kgmodel

  Regulacja DA-85

  Witam. Mam dokładnie ten sam problem z bokserem JC EVO 120. Identyczne objawy. Może ktoś pomoże ?
 7. A holówki są zazwyczaj trzy lub cztery, jeżeli jedna z nich padnie, a nie daj Boże dwie, to pozostali holownicy mają prze.........., czyli ciepło. A szybowczyków do pociągnięcia ze 20 albo i więcej w jednej kolejce. Pozdrawiam serdecznie
 8. Widzę, że opady śniegu wywołały zainteresowanie "nartkami" do modeli W moim Piperku są narty z tego zestawu: http://www.nastik.pl/narty-modelu-4350g-p-3984.html Waga modelu około 8 kg , czyli narty są zdecydowanie za małe ale jak widać przy niezbyt grubej warstwie śniegu spisują się bardzo dobrze. Jeszcze nie latałem przy grubszej pokrywie i mam pewne obawy, że model może trochę "tonąć" , jak zrobię próbę na śniegu o grubości około 20 cm , to coś konkretnego napiszę. Mocowanie nart na fabryczne podwozie modelu, czuby nart unoszone elasycznie do góry przy pomocy zwykłej gumy "recepturki", tyły nart stabilizowane do kadłuba mocną nicią szpagatową. Jak znajdę chwilę czasu , to zrobię zdjęcia i zamieszczę.
 9. Witam. Piper zapoczątkował zimowy sezon.
 10. Myślę Jurku, że w przyszłorocznym sezonie polatamy i w Lipowej i w Buczkowicach. Przecież mammy do siebie całkiem blisko.
 11. Witam. Kolejny holownik do listy: Lipowa k/Żywca, pil. Krzysztof "kgmodel" Gęga, Bidule 116 3,0m, 140cm3, szybowce 20 kg +, e-mail: kgmodel@op.pl, tel. 606775486
 12. Oto maoja Bidule 116, model zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Topmodel jako holownik. Dokładnia widać w którym miejscu konstruktorzy umiejscowili hak. Z tym położeniem model holuje szybowce wyśmienicie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.