Jump to content

sbogdan1

Modelarz
 • Content Count

  1,750
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

sbogdan1 last won the day on August 27 2019

sbogdan1 had the most liked content!

Community Reputation

348 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dankowice
 • Zainteresowania
  Fotografia pejzażowa, lotnicza, pływanie, narty, biegi, rower.
 • Imię
  Bogusław

Recent Profile Visitors

1,682 profile views
 1. Tak jak pisałem, nie namawiam nikogo, nich każdy robi tak jak mu wygodnie. Próbowałem na drągu i to mi nie odpowiada, jestem może dziwolągiem ale wolę mniej popularny slider. Mimo to jednak nie odczuwam zmęczenia no chyba że po piwie I w tej kwestii zostaje przy swoim, a Witek wybierze to co dla niego najlepsze. Co do lądowań no cóż jakoś tam kaleczę, czasem podczas wiatru czasem bez, póki co modele jeszcze całe. Przynajmniej staram się ze wszystkich sił.
 2. Jurek tak z ciekawości zapytam, czy Twoja recepta jest jedyna, słuszna i bezwarunkowa ? Nie pomyślałeś o tym że ktoś może mieć swój sposób który jest równie skuteczny a może i lepszy. To jest tak jakbyś powiedział że w aparaturze tryb mode 2 jest lepszy od mode 1 i na odwrót. Nie chce mi się z Tobą wchodzić w jałową dyskusje, ale świata przez to nie zbawisz krytykując i szerząc swoje mądrości. Może i jesteś mega mistrzem ale niech każdy robi tak jak mu wygodnie a jeśli przynosi to efekty to tym bardziej. Każda metoda jest dobra i jestem daleki od tego aby namawiać kogokolwiek i przekonywać o swojej słuszności jak robisz to swoim wpisem.
 3. A ja jeszcze uzupełnię Konrada. Ja mam motyla na prawym sliderze, natomiast na lewym same klapy. Tak mi wygodniej aczkolwiek miałem też na drągu gazu ale zrezygnowałem. Wymyśliłem sobie to tak - włączam motyla na maksa i jeśli chcę jeszcze bardziej oddać SW czynię to dodatkowo lewym sliderem od klap, regulacja jest bardzo płynna.
 4. Witek wszystko zależy od warunków wietrznych, nie ma idealnego ustawienia SW aby działał przy wietrznej pogodzie czy w totalnej flaucie bez wiatru tak samo. Reakcja modelu będzie inna w każdych warunkach. Konrad mnie uprzedził
 5. Raczej przed samym przyziemieniem wyłączamy motyla, tym bardziej jeśli lądujemy w przygodnym terenie i nie mamy do dyspozycji idealnego równego lotniska.Tak jak wspomniałeś aby nie uszkodzić klap. Na pewno dotyczy się to motoszybowców o bardzo małej średnicy kadłuba, czyli smukłe toxy, respecty itp. W tym przypadku nawet na idealnym lotnisku klapy są wyłączane. Przed samym przyziemieniem tuż nad ziemią mając już niewielką prędkość klapy raczej już nie spełniają jakiejś specjalnej roli.
 6. Marek bądź co bądź w mojej ocenie chcąc poczynić wszelakie operacje na firmware odbiornik nie powinien mieć podpiętych jakichkolwiek urządzeń. https://77hobby.pl/uaktualnienie-firmware-urzadzen-smart-port-przez-opentx-21-n-20.html
 7. Sory myślałem o odbiorniku a nabazgrałem o nadajniku ... mea culpa Dokładnie tak jak Sławek pisze... Nie zmienia to faktu że aby dało się zbindować odbiornik z nadajnikiem oba urządzenia muszą pracować z tym samym firmware EU - LBT / FCC No ale to raczej zrozumiałe bo w przeciwnym wypadku nie ma bindowania.
 8. Jeśli chodzi Ci o wersję to : Naciskasz dłużej MENU - powinno być 9 zakładek klikasz w PAGE przechodzisz do 5 strony i pojawi się VERSION Gotowe...
 9. Paweł nie wiem co Twoi koledzy robili z tymi silnikami, regulatorami, wałkami etc... Mogę się tylko domyśleć że same z siebie nie ulegały destrukcji. Czynnik ludzi w dużej mierze potrafi bardzo sprzyjać awariom i uszkodzeniom. Nie trudno doprowadzić do spalenia ESC czy uszkodzenia silnika tudzież jak to napisałeś cyt. ... ,,wałki pękały,, chyba gwoździ nie przybijali nimi Są to dość wytrzymałe elementy pod warunkiem że użytkujemy tak jak producent zaleca. Oczywiście zdarzają się przypadki że coś się uszkodzi itp. Marka Turnigy nie jest najwyższą półka jeśli chodzi o jakość i cenę, natomiast do budżetowego użytku, stosunek ceny do jakości jest wg mnie przyzwoity. Osobiście użytkowałem silniki tej marki i słowa złego nie powiem. Co do Dualskiego... tak silniki jak regulatory sprawują się bardzo dobrze, mam trzy sztuki każdy o innych parametrach, w tym jeden już 6 rok siedzi w modelu i jakoś do tej pory nie zaliczył wpadki. Tak samo ESC Dualskiego, które użytkuję. Czasem lubię przegonić model na maksa, sęk w tym że trzeba wiedzieć kiedy przestać, ewentualnie dać wytchnienie podzespołom. Być może to są moje subiektywne odczucia i opinie, ale to jakie podzespoły dobierzemy do siebie, skonfigurujemy jest kluczowa sprawą na długość bezawaryjnego działania, nawet w ekstremalnych warunkach. Rzecz jasna są lepsze marki, droższe, bardziej wytrzymałe, które można zastosować, jednak tu trzeba zadać sobie pytane, czy nie będzie to przerost formy nad treścią. Warto określić czego oczekujemy, jakim budżet chcemy przeznaczyć i dopiero wtedy można działać. To chyba tyle w temacie, oczywiście można się ze mną nie zgodzić, bowiem każdy ma swój pogląd i opinię.
 10. Panowie na litość wyluzujcie z tymi wynurzeniami. Temat jest poświęcony Taranisowi i mamy tu sporo ciekawej dyskusji tudzież objaśnień typowo użytkowych, a tu znowu gówno burza o nic. Nie od dziś wiadomo że opinie są podzielone co do przydatności użyteczności i wykorzystaniu OPEN TX i wszystkim co z tym związane, że nie wspomnę o aparaturach które wykorzystują ten właśnie system.
 11. markuz ... Szczerze mówiąc to fajnie było by, jakbyś uzupełnij do porządku profil, bo póki co, to tak jakbyśmy pisali z ,,bot_em,, Piszesz że miałeś 10 lat rozłąki z modelarstwem , cóż bywa... Natomiast tym bardziej warto wskrzesić w sobie odrobinę chęci i woli prześledzić forum, wątki, internet w celach poznawczych, czyli - hobby od nowa. Wracając do meritum, oczywiście można dobrać i skonfigurować podzespoły żaden problem. Podałem Ci wcześniej gotowca, pytanie - obejrzałeś? sprawdziłeś? w czym Cię ogranicza ten przykład? Jak na razie to jest takie zgaduj zgadula, a może coś się spasuje jedno do drugiego, wg mnie tak to nie działa.
 12. Dość nie mały samolocik nie lata na 3s, wszak silnik który jest w opisie zasilany jest lipolem w przedziale od 5-8s AXi 5320/34 - zasilanie 8s fajna cena i sam silnik też fajny. ESC OK ale zasilanie od 3-6S pod Turnigy podejdzie W innej konfiguracji czyli AXI + ESC Spektrum nie za bardzo.
 13. Domniemam że to o ten model chodzi który jest na filmie. Pomijając doznania wzrokowo estetyczne po spodem filmu masz wyszczególnione komponenty takie jak Silnik, ESC, lipo, śmigło. Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV Brushless Outrunner Motor, TURNIGY Plush 100amp Speed Controller, Two ZIPPY Flightmax 5000mAh 3S1P 20-30C in series, Turnigy Ultra-Light Wood Propeller 16x6, 16x8.
 14. Tak to się przedstawia o czym wspomniał Arek.
 15. Ten kołpak który ma Jarek to jest chyba ze stajni CFK / FM i podejrzewam że tu łopaty z RF będą pasować idealnie bez kombinacji. Tak poza tematem jest jeszcze opcja kołpaków z Reisenauer I tu wszystko jest przemyślane i pasuje idealnie. Jedyna rzeczą którą należ zrobić do trzeba skompletować sobie całość wg wielkości, czyli zacisk, sam kołpak oraz wielkość gumek które przytrzymują śmigła. Dobierając oczywiście do wielkości osi silnika. Wszystko kupić można osobno i to jest fajne rozwiązanie wg mnie. Ewentualnie kupić kompletny zestaw wybierając o ile stopni ma być przesunięcie. O ile przy zwykłym prostym zacisku ( do którego mocuje się śmigła ) a potem kołpak,nic nie trzeba specjalnie robić. to przy zacisku z przesunięciem należy dostosować część plastikową, a więc podpiłować lub wyciąć. Wszak kołpak pasuje do jednego i drugiego zacisku. Jak wiadomo to ustrojstwo z przesunięciem powoduje że śmigła idealnie przylegają do kadłuba modelu. https://www.reisenauer.de/aid-2140-Reisenauer-Spinnerkappen-an-Versatz-Mittelteile-anpassen-br-Anleitung.html
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.