Jump to content

sbogdan1

Modelarz
 • Content Count

  1,674
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

sbogdan1 last won the day on August 27 2019

sbogdan1 had the most liked content!

Community Reputation

334 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dankowice
 • Zainteresowania
  Fotografia pejzażowa, lotnicza, pływanie, narty, biegi, rower.
 • Imię
  Bogusław

Recent Profile Visitors

1,426 profile views
 1. To może jeszcze ja kilka słów dopowiem za Tomaszem i Jarkiem Chłopak fajnie się przywitał, jasno określił co zamierza , z resztą wszystko można przeczytać to co napisał. Z kulturą zwraca się do forumowiczów w tym wątku, co może świadczyć o dobrym wychowaniu. Jest młody, ma zapał i chęć, na jak długo starczy tego entuzjazmu ? tego z pewnością on sam nie wiem. To co dzieje się w głowie chłopaka jest niemierzalne, wszystko przebiega w przyspieszonym tempie, rozwój myślenie itd ... cóż taki przywilej młodości. Być może ktoś nie dopuszcza myśli że Michaś może jednak poradzić sobie,. Co jest złego w tym że dopytuje się i ma tysiąc pomysłów na sekundę. Skąd ma czerpać wiedzę ? Chyba tylko od nas, bardziej lub mniej doświadczonych modelarzy. Z takim podejściem jak zgryźliwość i brak wiary w młodego człowieka nie ma co się dziwić, że zniechęcamy ich do siebie. Michaś tak jak napisał Tomasz i Jarek , nie przejmuj się uszczypliwościami , jeśli nie minie Ci zapał, to idź do przodu, nawet jeśli zdarzy się porażka. Nie wątpliwie to też nauka. Trzymam kciuki.
 2. A jak już nastąpi ten dzień wolności hoho bedzie się działo.
 3. U mnie z 3 zmian pracuje tylko jedna, reszta zmian siedzi w domu i czeka na swoją kolej. Tak więc dwa tygodnie ,,laby ,, Home Office. Życie... powoli do przodu.
 4. Michaś sam podlinkowałeś stronę Motylastego http://motylasty.pl/toto002a.html Tu masz jeszcze Toto 0 http://www.tbm.lasowice.net/toto000a.html Budowa modelu od podstaw nie jest łatwa, Robert dobrze radzi. Natomiast jeśli masz parcie to nic nie stoi na przeszkodzie. Tomek bardzo fajnie opisuje budowę tego modelu. Masz wszystko podane na tacy. Skoro to Twoja pierwsza budowa nie kombinuj z balsą, zastosuj to co autor proponuje. Na początek i tak będziesz miał co robić. Depron to bardzo wdzięczny materiał a zabezpieczony tak jak opisuje autor, spełnia swoja funkcję. I już nie główkuj, podejmij męska decyzję i do dzieła. Jeśli się nie zniechęcisz to będzie sukces i satysfakcja. Tu masz film Motylastego
 5. A no widzisz zmyłka była, bo filmik zakończył się zanim dobiegłeś do modelu. To zwracam honor w takim razie.
 6. Fryderyk nie ujmując Twoim umiejętnościom, no bo przecież każdy zaczynał przygodę w tym lotniczym hobby. Na moje oko za daleko odlatujesz, a zwiększenie wagi o 370 g w takim modelu to dość sporo, nie dziwne że skrzydła są miękkie. Ćwicz ćwicz to lądowanie olej akrobacje.
 7. Konrad i Franciszek dobrze podpowiadają z tymi modelami. Naprawdę kawał solidnej rodzimej konstrukcji. Ewentualnie Mawi Fly ale cena już trochę inna. http://www.mawi-flymodels.pl/virus-25-e/ http://www.mawi-flymodels.pl/whisper-e/
 8. Fryderyk powiem tak. Swoim FUNRAYem cisłem ponad 190 km/h Akrobacje do woli jakie sobie nie zapragniesz. Nie chce oceniać ale obawiam się nie wykorzystałbyś jego możliwości nawet w połowie. Przynajmniej na początku. Mogę się mylić ale latanie lataniu nie jest równe. Wiadomo nie ma co porównywać pianki do laminatu bo to nie ta półka. Proszę bardzo wiatr 60km/h A tu masz nieco mniej ekstremalnego. Tym razem mój styropian FunRay. Nie stwierdziłem gnących się skrzydeł
 9. W locie modele tak konstrukcyjne jak i laminatowe posiadają dużą doskonałość, wszystko zleży od wykonawcy, producenta, na ile dokładnie wykona model. Na to skład się wiele czynników. mnóstwo żmudnej pracy. Nie ma górnej granicy jeśli chodzi o cenę. W obu przypadkach ceny mogą zawierać 5 cyferek. Temat bardzo złożony i nie da się opisać w kilku zdaniach. Jest wiele zależności które wpływają na cenę jakość doskonałość modelu.
 10. Niestety pianka to pianka nie ma co się oszukiwać, natomiast na podstawie mojego FUNREYa nie powiedziałbym że posiada miękkie skrzydła. Typowy model do ,,pałowania,, i akrobacji, Wiatru , szybkości się nie boi, a na ustach banan podczas lotu. No ale to tak na marginesie.
 11. Laminatu z pełnym wyposażeniem nie dostaniesz, chyba że ktoś sprzedaje po wielkim krecie, do naprawy itp. Ewentualnie że komuś na tyle zbrzydnie latanie że chce się faktyczne pozbyć. Cóż okazje się zdarzają. No widzisz już cud ... jest okazja na allegro
 12. Nie ma takiej opcji. Za 1000 pln kupisz bez wyposażenia i nie w takim rozmiarze jak zakładasz. Drugie tyle dodasz aby ulotnić. http://www.nastik.pl/flip-elektro-p-4586.html Jak wysoko oceniasz swoje umiejętności w lataniu tak w skali 1- 10 ... pytam z czystej ciekawości.
 13. Michaś bierz ten model od Witka będziesz zadowolony . Jarek a Ty musisz wszystko wypaplać że do nauki
 14. Jarek nie znasz się my już stare dziady soo Młoda krew to dziś przyszłość
 15. Jeśli chodzi o mnie ja bym to wymienił o ile jest tak możliwość. Być może to zwykle wgniecenie. Nawet takie maleństwo może narobić bałaganu. Ponadto koszt nie jest jakiś wielki takiego śmigła, więc najwyżej kupisz nowe. Jeśli w stacjonarnym sklepie to obejrz dokładnie na miejscu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.