Skocz do zawartości

Co oznaczają oznaczenia przy śmigłach np. (8" x 4)


adrian1515

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ci wcześniej napisałem jaki kształt smigiel do jakich modeli. Więc o co ci biega?

Te 3 zdania mało mi mówią(o to mi chodzi):

Kształt amigiel zależy od zastosowania. Śmigła z ostatniego zdjęcia masz dla silnikow wysoko obrotowych, te z dużą powierzchnia łopaty, tzw slowfly są dla modeli wolnolatajacych i lekkich akrobatow, parkfly i slowfly. Proste śmigła dla pozostałych.

bo załóżmy nadal nikt mi nie powiedział jakie śmigło mam w pionerze (ja domyślając się myślę, że mam slowfly), ale tych kształtów jest dużo i chciałbym to poznać

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No teraz rozumiem zawsze patrze od tyłu kadłuba, nie ważne jak silnik stoi:

post-13574-0-04048600-1405270981_thumb.jpg

bo w pionerze silnik jest odwrócony, a załóżmy tu nie:

post-13574-0-09990500-1405270967_thumb.jpg

i to byłą ta moja niejasność, bo myślałem, że to względem silnika się patrzy czy mam śmigło lewe czy prawe, ale skoro względem modelu to okej już rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pionerze masz wysokoobrotowy silnik, chyba, z tego co kojarzę więc i śmigło do takich zastosowań. Widać zresztą po wymiarach bo ma małą średnicę i większy skok. I nie kombinuj, śmigła są lewe i prawe, zrobione pod lewe lub prawe obroty, to po prostu widać bo mają albo napisy albo tak wyprofilowane łopatki. Kup parę śmigieł albo pooglądaj obrazki na necie i dojdziesz dlaczego tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stema gws'y slow fly są lekko wklęsłe :) Blisko wszystkie śmigła mają napis 9firma/rozmiar) na stronie przedniej(w kierunku lotu)

Jeżeli złamiesz śmigło to kup takie same z części zamiennych do twojego modelu. Jeżeli chcesz inne to musisz mieć wysoko obrotowe. Link do zamiennika podałem strone wcześniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko producenci. Patrzysz na kształt śmigła. Reszte dobierasz wg potrzeb. Wszystkie kierunki w modelu okreslasz patrząc od tyłu.

Chwile szukania w googlachhttp://abc-rc.pl/p/75/3702/smiglo-apc-6x5-5e-lp06055e-pasuje-do-modelu-pioneer-beta-apc-electric-series-smigla-stale-smigla-i-akcesoria.html

Mam jedno pytanie to niby te lepsze śmigło? wszyscy polecacie takie śmigło ''Śmigło APC 6x5,5E'' te z tego linku, a przecież one jest mniejsze od orginalnego z pionera (zobaczcie opis - http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Kompletne-zestawy/R-PLANES-PIONEER-24-GHz-RTF-Mode-2.html ) o co chodzi? pioner ma Śmigło pchające 5x8" , a tu mi polecacie 6X5,5 (żeby szybciej latał)  yyyyyy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian zaczynasz nie wąsko denerwować swoimi durnymi pytaniami. Zacznij czytać zanim napiszesz. To że tego apc polecaja do pionoera znaczy tylko że jest lepsze od oryginalnego. Jak już pisałem śmigła z zestawów żyją własnym życiem. Są po prostu żeby model latał, nie żeby latał efektywnie. Zamiennik (w tym wypadku apc z linku) jest skuteczniejszy i latanie jest bardziej efektywne, mimo że jest mniejsze od śmigła z zestawu.

 

 

 

 

 

@stema Ehh stara szkola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Francka - masz u mnie piwo ! Będziesz w sobotę na Żarze ? Stawiam !

Przemku - kiedyś to była również podstawowa informacja: - na jaki rozstaw jarzma !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francka - masz u mnie piwo ! Będziesz w sobotę na Żarze ? Stawiam !

Przemku - kiedyś to była również podstawowa informacja: - na jaki rozstaw jarzma !

- Jurek

Ha Ha Ha dzięki , to możliwe  jak dogadam się z kolegami to na sobotę wpadnę popatrzeć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.