Skocz do zawartości

Pakiet do MX12


Krzycho

Rekomendowane odpowiedzi

Ta ładowarka pewnie posiada program auto który sam sobie wybierze prąd ładowania dla tego akku.

 

Na początku musisz uformować pakiet czyli rozładować go i naładować małym prądem. Tą czynność powtarzamy 3 razy potem można już ładować jak się chce. Jednak od czasu do czasu dobrze go rozładować i naładować tyż małym prądem.

 

A teraz prostując: gdy masz już uformowany pakiet możesz go ładować prądem 2,7A i ładowarka sama się wyłączy jak go naładuje (najczęściej będzie to 60 min). Jak już wspomniałem ustawiając program auto ładowarka sama sobie dobierze prąd ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Możesz ładować każdą ładowarką która daje prąd ładowania około 300mA przez 14 godzin.Możesz też ładować prądem 0.2C czyli około 500mA ale już dobrze byłoby kontrolować temperaturę lub deltęV.Shark czy Imax b6 nadaje się oczywiście tylko ustaw odpowiednio parametry ładowania.

 

Edit: pakietów do normalnego ładowania raczej nie ładuje się prądami 1C , no chyba że ktoś lubi widowisko typu: światło i dźwięk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ni-mh można rozładować do 0.8-0.9v/celę.Nie wiem jak z tym pakietem ale ja miałem w MC-14 oryginalny pakiet i nadawał się tylko do śmieci.Teraz kupiłem do FF9 oryginalny ROBBE i to kasa wywalona w błoto.Z 2000mAh wchodzi do niego 1800 mAh a odbierze się może z 1600mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W takim pakiecie nie potrzeba balancera, nie ma aż takich wymagań odnośnie różnic napięć .Pomnóż 0.8 x ilość cel i takie napięcie końcowe rozładowania ustaw w ładowarce.Chociaż 0.9 v/celę dało u mnie taki sam efekt jak 0.8v /celę,czyli żaden.Nie było wzrostu pojemności pakietu.Na początek ustaw 0,9V/celę pomnóż razy ilość cell i takie ustaw napięcie rozładowania.Prąd rozładowania ustaw na 1,3A.Jak nie będziesz katował pakietu przy ładowaniu i rozładowaniu ładowarką posłuży Ci dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nic nie spalisz.Ustaw prąd ładowania na 300mA, prąd rozładowania na 1A (na początek),napięcie końcowe rozładowania na 7V, potem ustaw ze 2 cykle formowania i ładuj.Mój pakiet robbe przy ładowaniu prądem 0.7A przyjął 600mAH i ładowarka odcięła ładowanie (zadziałała deltaV) przy okazji rozgrzał się niekiepsko.Uprzednio zrobiłem mu 5 cykli formujących.Producent napisał na pakiecie że można ładować prądem 1C.Najwyraźniej pomyliły mu się nalepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy MX12 gdy wyjmowałem wtyczkę starego pakietu NiMH z wejścia do aparaturyto ułamałem końcówki przy wtyczce i nie wiem który przewód z której strony przylutować kable to czerwony i czerwono czarny:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.