Skocz do zawartości

Kłopoty z oświetleniem modelu


waldiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem modułu oświetlenia Air Light i odbiornika Spektrum AR 6200. Mam pewien problem i szukam pomocy. Odbiornik z serwami działa prawidłowo, czyli serwa odbierają wszystkie sygnały na wszystkich kanałach natomiast moduł nie chce prawidłowo odbierać sygnałów.

 

Moduł może realizować zdalnie dwie funkcje: 
1. zdalne włączanie całego oświetlenia np. z sygnału od kanału podwozia 
2. zdalne włączanie świateł do lądowania np. z sygnału Aux1 (klapy) 

Pierwsza funkcja działa prawidłowo czyli moduł rozpoznaje sygnał z odbiornika, natomiast drugiego sygnału nie rozpoznaje czyli nie włącza świateł lądowania. Co ciekawe zrobiłem próbę na innym odbiorniku (chiński Orange) i przy tych samych ustawieniach w nadajniku moduł oświetlenia zadziałał prawidłowo (zrealizował obydwie funkcje). Nie wiem w czym jest problem, jeśli macie jakieś pomysły to byłbym wdzięczny. Może to kwestia modulacji, rezystancji lub coś innego. Zastanawiające jest że jeden sygnał odbiera, a drugi nie.

Producent sprawdzał moduł i ten jest nieuszkodzony co potwierdza działanie z odbiornikiem Orange. 

PS

Odbiornika Orange nie chciałbym używać bo jesienią jeden model poległ przez ten odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej serwo działa.

Przeprowadzę jeszcze jedną próbę na inny odbiorniku Spektrum, ale tego samego typu. Niestety stanie się to za dwa dni gdyż zostawiłem przypadkiem włączony nadajnik na 4 dni i Lipol "death", nowy w drodze. Wydaje mi się że ten odbiornik który podłączyłem pierwotnie jest podróbką Spektrum (czytałem, że takowe są), stąd może kłopot. Nie znam się na "jakości" sygnałów z odbiornika i w związku z tym nie wiem jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ten switch  to nie ta bajka.

Dlaczego? Przymierzałem się do tego modułu, ale dla mnie podstawową wadą jest brak możliwości programowania progu zadziałania. Switch Pololu da się przeprogramować, co na przykład umożliwia użycie go jako włącznika świateł lądowania na przełączniku trzypozycyjnym klap. Światła lądowania włączą się dopiero przy pełnym wychyleniu klap. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.