Skocz do zawartości

Idzie nowe - AMBeR "L" Mini


RobUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ponieważ moja latorośl domagała się aby jej zaprojektować i zbudować coś do nauki latania, usiadłem i wymodziłem ...

mały górnopłat. Długość szacowana 550mm, rozpiętość podobnie, około 600mm, wysokość wraz z podwoziem około 220mm. Profil KFm2 (najprawdopodobniej) płat prosty z podporami  ... bez udziwnień.

 

Wstępny  zarys kształtu:

 

post-8100-0-40861300-1406670932_thumb.jpg

 

Niewielkich rozmiarów o zwięzłej budowie i sporej powierzchni nośnej. Lekki bo mam nadzieję, że waga nie przekroczy 250/300g wraz z osprzętem. Zakładam, że będzie latał .... i do tego powoli ;) Oczywiście w warunkach bezwietrznych :)

 

Myślę jaki motorek do tego założyć, zasugerujcie coś do takiej wagi i możliwie najmniejsze gabarytowo, jakiś Outrunner o niedużym KV bateria 2S 350mAh no może maksymalnie 500mAh bo nie sądzę żeby potrzeba było więcej a ma być lekko :)

Śmigiełko 5"-6" a może i mniejsze

2 serwa mikro ....

Taki jest plan ;)

 

... około godzinę później ...

 

Powoli wyłonił się kadłub. Wykonany z twardego styropianu 2mm, wzmocniony cienkimi 1.5mm prętami węglowymi wewnątrz, plus klatka z balsy w której zamocuję serwo steru wysokości a na przedłużeniu w przód zamontowany będzie silnik. Drugie serwo znajdzie miejsce na płacie i będzie napędzało bowdenami lotki. 

 

post-8100-0-92048100-1406670940_thumb.jpg

 

Czyli wysokość, lotki i ciąg to wszystko co będzie posiadał AMBeR Mini.

 

post-8100-0-38030300-1406670938_thumb.jpg

 

Klatka będzie powiększona także w tył aby usztywnić i zabezpieczyć kadłub przed złamaniem w przypadku twardego lądowania. Podwozie z cienkiego drutu stalowego osadzone będzie wewnątrz klatki ale zostawiam to na koniec. Zobaczymy jak się wszystko wagowo poukłada i gdzie mi SC wyjdzie. wtedy zdecyduję jak i w którym miejscu osadzić podwozie ;)

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że będzie bardzo lekki ;)

Niestety muszę zostawić budowę na 2 tygodnie bo jadę na wakacje (bardzo krótkie) ale zaraz po powrocie ...

dokończę dzieła :)

Trzymajcie się wszyscy ... drążków i latajcie ile wlezie, mnie nie będzie dane bo na wakacjach nie będę miał żadnego samolotu ze sobą niestety ... dwa tygodnie "celibatu" ...

Chyba, że coś wystrugam na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co zaproponuję będzie nieco szalone, ale ja bym widział ten model z innym profilem. Proponowałbym wykonanie modelu podobnego do Old Foggey zrobiony przez chłopaków z FliteTest.

Z takim profilem będzie mógł latać wolno i stabilnie. I nawet fajnie będzie wyglądać : D

Link do filmiku o budowie modelu:

Oraz link do artykułu i konwersji na dwu-płatowca:

http://flitetest.com/articles/wing-envy-old-fogey-sesquiplane

(nawet sam montuje ten model żeby przekonać się czy nadaje się do nauki latania :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.