Skocz do zawartości

Wicherek/ RWD5- kilka pytań odnośnie skrzydła i rozmiarów


baciany

Rekomendowane odpowiedzi

Robię Skrzydło do Wicherka, Rwd 5, Cessny czy czegoś podobnego. Rozpiętość - 1m. Profil KFm-2/3/4 albo prawdziwe profilowe :P. Pytanie brzmi: Jakiej szerokosci zrobić skrzydło oraz jakich rozmairów powinny być Lotki w Trenerku I JAK JE ROZMIEŚCIĆ? nNie pogardzę Professionalnym szkicem w Paincie :P Plan na ksrzydło prosty. Depron, sosna, Depron + klej i mamy :D  Coś z tego: http://www.skyhighhobby.com/wp-content/uploads/2009/02/kfm-airfoils1.jpg

Pytanie kolejne. Najprawdopdobniej będzie to KFm-2. Tutaj na obrazku jest depron a miedzy nim sosenka. Mam depron 5,5mm i sosenke 5mm. Czy to nie będzie za grube? Po zrobieniu tego w ten sposób będzie skrzydło miało 1.6cm w najgruszbym miejscu i uskok 10.5mm . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla trenerka lepszy kfm3. jak masz podkład 5,5 to 3x5,5 to będzie 16,5mm. Wg teori grubość profilu powinna być ok 9-12%,. Cięciwa zatem powinna byc ok 16,5cm. Może być też nieco większa, np 18-19cm, nic sie nie stanie. To zależy od proporcji modelu.

DSCF7323a.jpg

Na zdjęciu nie widać rurki węglowej, ale jest ona na czole środkowej warstwy.

12-11-12-13.jpg

proporcje lotek zrób wg proporcji wicherkowych

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testu wykonałem coś takiego. Szerokość lotek: 1 cal, szerokość do "stopnia" 2 cale, szerokość za stopniem 2 cale. Depron 5.5mm, sosna 5mm.  Zdjęcia nie mam Gdyż albowiem aparatu nie mam. Czy takie coś ma prawo bytu? Czy jednak lepiej KFm-3 Tak jak pokazałeś. Dzięki za proporcje. Na pewno z nich skorzystam :D

post-14810-0-29875300-1406931570_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tu się machnąłem. Wywalę tą lotkę po prostu a wytnę nową.  Sama budowa (nie licząc błędu z lotką) jest chociaż poprawna? Mogę takie coś zastosować w samolocie typu Wicher lub innym górnopłacie? Zrobię jeszcze testową próbkę KFm-3 jak pokazano mi wyżej. Wstawię zdjęcia jak to wyszło. A potem robię pełnowymiarowe skrzydło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama budowa jest ok. Możesz oczywiście stosować to skrzydło w trenerkach itp.

Z tego co pamiętam kfm 3 jest wolniejszy od 2.

 

A jak ze sztywnością tego skrzydła? Jak zbudowałem kfm3 120x13cm to było zbyt wiotkie pomimo listwy 6x6, więc musiałem wkleić jeszcze jedną taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze sztywnością tego skrzydła? Jak zbudowałem kfm3 120x13cm to było zbyt wiotkie pomimo listwy 6x6, więc musiałem wkleić jeszcze jedną taką.

Kwadratowe listwy i okrągłe pręty nie dają sztywności.

Rurka, tak jak zrobił robertus, daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.