Skocz do zawartości

Nie moge zaprogamować aparaturą


Wuj Wojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Buduję mój pierwszy model RC i przyszła pora na elektronikę. Udało mi się zbindować aparaturę (turnigy 9x 2.46) z nadajnikiem (turningy 2.4 v 2). Gaz mam na jedynce,  a zworka to jakoś różnie - czasem bat, czasem bind (jak ktoś wie o co chodzi, byłbym wdzięczny). Jak jeszcze nie wiedziałem, że regiel (30A z abcrc) trzeba programować, to podłączałem z tatę do silnika i pikało tak jak powinno (przy podłączaniu), robiąc ok. 1/9 obrotu. Teraz jak już wiem, że to trzeba zrobić to nic się nie dzieje.

Aha, warto nadmienić, że jak mi na obozie na szybko z innym odbiornikiem kolega wszystko robił (wtedy byłem kompletnie zielony, odbiornik i aparatura należały do owego starszego kolegi), to wszystko działało i silnik normalnie robił. A i jeszcze jak raz podłączałem wszystko to regulator też grał nie wiedziałem o co chodzi, to rozłączyłem. Gdyby ktoś mógłby mi pomóc, byłbym niezmiernie wdzięczny. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już chyba wiem, w czym tkwi problem, ale nie umiem go naprawić a od instrukcjii turniga dym leci mi z głowy. Mam mode 1, to wiem, przy bindowaniu mi wyszło, że gaz mam na jedynce, więc dlaczego jedynka jest tutaj?

PS

Serwa nie muszą być podłączone, tylko BEC?

post-15115-0-45900900-1407238767.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś pomysły?

Naucz się 'Jak wytłumaczyć komuś o co mi chodzi?'. Dobrze by było też zapoznać się z frazeologią, czyli co jak się nazywa w zestawie do sterowania RC.

 

Wyklikane w telefonie - wybaczcie błędy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na jedynce mi stale miga dioda.

 

 

W odbiorniku nie ma diod sygnalizujących pracę poszczególnych kanałów. Znajdź jakiegokolwiek modelarza, który w 2 minuty wytłumaczy Ci na żywo podstawy, inaczej zabijesz nas pytaniami i zyskasz miano marudy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :). Postaram się skorzystać z porad. Jeśli chodzi o diodę, to mam na myśli to, że przy bindowaniu po włączeniu nadajnika z wciśniętym guzikiem na module to tylko wtedy, kiedy podłączałem ESC na jedynce dioda zaczynała migać światłem stałym. Czemu - nie wiem. Jestem początkujący. Popróbuję dalej. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawa przedawniona, ale może ktoś przegląda ten wątek i jest ciekawy, jak to się skończyło. Okazało się, że regulator był w pełni sprawny i aparatura też, tylko ja mistrzowsko głupi byłem i uparcie nadawałem na 433MHz i liczyłem, że odbiornik na 2,4Ghz to odbierze. W sumie nie ma się czym chwalić, piszę tylko, żeby nikt się z tematem nie próbował męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.