polpakpol Opublikowano 6 Sierpnia 2014 Opublikowano 6 Sierpnia 2014 Dziś około godziny 14.00 wybrałem się skuterem na basen (około 15km). I po raz pierwszy w życiu, od około 3 lat jak posiadam kartę motorowerową złapała mnie drogówka (300m od domu ) Niby nic w tym dziwnego, poprosił o dokumenty, ubezpieczenie, dowód itp. tylko ciekawi mnie jedna rzecz... Wypytywał o imiona rodziców, skąd wyjechałem, ile mam lat, czy rodzice są w domu i jeszcze chciał do rodziców numer tel. ale nie podałem. Wszystko zapisywał w swoim notesiku razem z Panią obok (zapytała czy to skuter czy motorower) po wszystkim oddał dokumenty, pożegnał się i odjechali. I tu pytanie, po co mu były te informacje o rodzicach itp. ?? Czy to że zapisywał coś tam to też jest normalne ??
cebulator Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Masz dowód? Po wieku w profilu sądzę, że nie. Więc nie ma się co dziwić.
JacekTe Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Co jest normalne a co nie, to temat rzeka... Ja swego czasu mijałem się z drogówką i zawrócili za mną...zatrzymali i chcieli wlepić 200 PLN za rozmowę przez tel., której oczywiście nie było ...(nie jechałem sam) sprawa zakończyła się w sądzie....walczę dla zasady już 5 miesiąc....
tomasz.smolarek Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 A czy policjant podał nazwisko, imię oraz stopień w sposób umożliwiający zapisanie tych danych oraz podstawę legitymowania? Tak tylko pytam, bo ma taki obowiązek :-) Co jest normalne a co nie, to temat rzeka... Ja swego czasu mijałem się z drogówką i zawrócili za mną...zatrzymali i chcieli wlepić 200 PLN za rozmowę przez tel., której oczywiście nie było ...(nie jechałem sam) sprawa zakończyła się w sądzie....walczę dla zasady już 5 miesiąc.... Sprawa wydaje się prosta - billing.
polpakpol Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Autor Opublikowano 7 Sierpnia 2014 A czy policjant podał nazwisko, imię oraz stopień w sposób umożliwiający zapisanie tych danych oraz podstawę legitymowania? Może zacytuję ,, Dzień dobry, dokumenty poproszę'' Więc policjant się nie wylegitymował. Dowodu nie mam, miałem legitymację szkolną. Chodzi mi o to co on tam zapisywał ?
tomasz.smolarek Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 prawa: http://www.panstwodranstwo.pl/co-moze-policjant-co-moge-ja-legitymowanie/ co zapisywał: http://www.elblag.policja.gov.pl/?m=121&h=post_policjantow "§ 7. Policjant dokumentuje legitymowanie osoby w notatniku służbowym lub na odpowiednim nośniku technicznym albo w notatce służbowej, określając datę, czas, miejsce i przyczynę legitymowania oraz następujące dane osoby legitymowanej: 1) imię (imiona) i nazwisko oraz adres zamieszkania lub pobytu; 2) numer PESEL, a w przypadku braku informacji o numerze PESEL: datę i miejsce urodzenia oraz imiona rodziców i nazwisko rodowe; 3) rodzaj i cechy identyfikacyjne dokumentu, na podstawie którego ustalono tożsamość osoby legitymowanej." Nie musisz mieć dowodu, ustalenie tożsamości to nie to samo co "oglądanie dowodu osobistego".
polpakpol Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Autor Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Bardzo dziękuję, teraz jest mi wszytko jasne
JacekTe Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 ... Sprawa wydaje się prosta - billing. Okazuje się że nie jest to takie oczywiste ... billing to generalnie żaden dowód - jak się okazuje w sądzie, "mogłem mieć i 20 telefonów w samochodzie nie zarejestrowanych na siebie". Żeby było śmiesznie, to policja nie ma obowiązku sprawdzenia wykazu rozmów i w przypadku braku dobrej woli policjanta jest klops.
tomasz.smolarek Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Podstawowe 2 zasady w prawie: - jesteś niewinny do momentu udowodnienia winy (a nie oskarżenia) - wątpliwości są brane pod uwagę na twoją korzyść (a nie "korzyść" policjanta)
jpd Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Tomku ... teoria prawa tak mowi ale sedziowie maja zawsze wlasne zdanie na ten temat... teoria rowniez mowi ze prawo nie dziala wstecz... i tutaj tez przykaldow mozna z rekawa rzucac wiadrami...
JacekTe Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Staram się kierować tymi zasadami i miejmy nadzieję że sędzia w poniedziałek zakończy sprawę
tomasz.smolarek Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Opublikowano 7 Sierpnia 2014 Tomku ... teoria prawa tak mowi ale sedziowie maja zawsze wlasne zdanie na ten temat... teoria rowniez mowi ze prawo nie dziala wstecz... i tutaj tez przykaldow mozna z rekawa rzucac wiadrami... a znasz art. 231 kk? Proponuję poczytać i częściej korzystać. Naprawdę częściej. Warto!
JacekTe Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Okazało się że sprawa 18-tego -dam znać. Jak śpiewa Grabaż: "Jedna taka szansa na sto" - ale zawsze jest
bzik4 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Obawiam się niestety że zostaniesz ukarany.
skraf Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Ja miałem lepszą sytuację, mając lat 15 jechałem rowerem długą i dość stromą ulicą (dla wtajemniczonych, ul. Malczewskiego w Sopocie), więc jak łatwo idzie się domyśleć - prędkość przekraczała 50km/h (dozwolone było 40). Jadę, jadę, aż tu nagle wyskakuje policjant z lizakiem i każe się zatrzymać, więc zrobiłem to. Standardowa rozmowa (wg. policjanta stworzyłem zagrożenie w ruchu drogowym), badanie alkomatem oraz pokazanie suszarki (56km/h) i pytanie policjanta "to co robimy panie Rafale?" Skończyło się na pouczeniu i oczywiście przeszukaniu - czyli standardowo w Sopocie.
madrian Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Opublikowano 17 Sierpnia 2014 Po ostatnim rajdzie po molo, pewnie ą teraz mniej wyrozumiali.
zolty Opublikowano 18 Sierpnia 2014 Opublikowano 18 Sierpnia 2014 Adrianie tu nie chodzi o Sopot w Polsce wszyscy sa traktowani jako przestepcy a wladza za wszelka cene chce zapunktowac w statystykach, chociaz i trafiaja sie wporzadku przedstawiciele wladz
Rekomendowane odpowiedzi