Skocz do zawartości

HK - długi termin dostawy.


Autsajder1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z paczką z HK.

Zamówiłem 04.06.2014. Wysłali z HK 05.06.2014.

Do 25.07 nie było informacji o niej na trakingu.

Napisałem więc do HK opisując całą sytuację.

Tego samego dnia odpisali mi, że wszczynają dochodzenie w sprawie przesyłi.

Może ono potrwać od 2 do 4 tygodni i abym dał im znać, gdy paczka do mine jednak dotrze.

 

Kilka dni po zgłoszeniu na trakingu pojawiła się informacja:

"2014-07-13 11:31, Item sent to PRUSZCZ WER, MPC PMIH (KLIA)"

Cały czas jest ta sama informacja.

 

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC007258032MY

 

Co daljej z tym zrobić, czekać czy już jakąś reklamacje powienienem składać. Jeśli tak to w jaki sposób się to z HK załatwia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, chyba zbyt długo ta przesyłka idzie!

U mnie ostatnia paczka jak wyszła z KUALA LUMPUR 7 sierpnia to własnie widzę, że jest już w doręczeniu. Czyli około tygodnia czasu. Samo zamówienie złożyłem 28 lipca.

Co do reklamacji, to biorąc pod uwagę dosyć długi czas jaki minął od złożenia zamówienia, to chyba pozostaje Ci tylko szamotanie się z HK. Ale sam tego, na szczęście, nie przerabiałem, więc nie wiem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad jedziemy tym samym wózkiem

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC007232239MY

 

Ja po 40 dniach założyłem spór w PayPal i dalej czekałem na paczkę,

Po następnych 20 zmieniłem spór w roszczenie. W ciągu kilku dni roszczenie zostało dla mnie pozytywnie rozpatrzone i dostałem kasę na konto PayPal.

 

a tak to wygląda w notatkach HK:

PHCS_Rissa - 15/07/2014 16:45 :
Last update from MalaysiaPost
13 Jul 2014 1205 Item sent to PRUSZCZ WER MPC PMIH (KLIA)
Non-receipt Dispute number PP-003-271-645-088


Investigation Request Date: 7/08/2014

PHCS_Rissa - 7/08/2014 18:07 :
customer still did not receive the parcel
Investigation Requested 

Dispute escalated to claim
Supporting documents provided
Investigation Opened Date: 8/08/2014

 

Po takim czasie chyba zostaje tylko szarpanie się z HK bo na PayPal już za późno ale możesz do nich też napisać albo zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoja paczke czekalem 71 dni. Okolo 50 dnia zglosilem sprawe do paypala to mi odrazu odmowili bo przekroczylem termin 45 dni. W hk przyjeli zgloszenie i po kilku wiadomosciach napisali, ze prowadza sledztwo. Od tamtej pory nie moge sie zalogowac na support center i nie mam im jak zglosic ze paczka doszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temy, że HK na stronie ma wpisane w opcjach "Airmail" czyli przesyłkę lotniczą, tanie przesyłki pocztą malezyjską są nadawane jako ekonomiczne.

Moja paczka rzekomym "Airmailem" idzie już ponad 2 miesiące i w trackingu jest ewidentnie wpisana jako "economy".

Zwykła chińska poczta jest szybsza niż ten wynalazek z Malezji.

Przesyłki potrafią czekać miesiąc na nadanie, potem miesiąc leżeć w magazynie czekając na wysyłkę, a potem płyną statkiem czy co tam akurat mają pod ręką. 

W związku z tym tania przesyłka z centrali HK to imho lipa totalna, stamtąd warto zamawiać wyłącznie kurierem.

Natomiast paczka z HK EU istotnie idzie parę dni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem,czekam na towar od 6.06.2014 i rowniez status wer pruszcz od 12.07.2014.

Spor i roszczenie zalozone,z tym ze oddali tylko za przesylke,gdyz towar byl kupowany z punktow bonosowych,takze lipa.

Pozostaje tylko czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie się na szczęście udało.

Rozpoczęli  "śledztwo" 28.07.2014.

Napisali, że zazwyczaj trwa do 4 tygodni.

Po upływie tego czasu napisałem raz jeszcze do HK co dalej. Zapytałem czy mogę liczyć na wysyłkę tego co zamówiłem lub zwrot pieniędzy.

Dzisiaj zwrócili mi całą kwotę (przedmioty + wysyłka) w postaci punktów. Napisali również, że jeśli chcę zwrot na paypall to proszą o kontakt.

 

Tak czy inaczej trochę zdrowia mnie to kosztowało, i musiałem pokombinować z wyposażeniem do modelu.

 

Wygląda na to, ze zawiniła poczta (malezyjska).

 

Nauczka na następne opóźnienia - pilnować 45 dni w Paypall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.