Skocz do zawartości

Odpowiedz na pytanie Killerusa.


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu,Killerus zadal pytanie.

Jak oni to robia , ze maja tak czyste filmy bez zadnych zaklocen i obraz ze zwyklej kamerki ?.

Postaralem sie znalezc odpowiedz na to pytanie.

Tutaj tylko krotki filmik. (laduje sie :) )

Wieksze ,,dzielo'' w osobnym temacie , lot 4 km :)

 

Wyposazenie do lotu:

EG + OS 15

kamerka Sony CCD

500mW TX

Oracle,Yellow Jacket,6db patch antena x3

Radio RC FF9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie laduje...

Na oslode dodam ze na tym zakoncze eksperymenty z antenami i innymi zabawkami.

Zasieg TV na pewno bedzie wiekszy niz 5 km -w locie- , bez pogorszenia jakosci odbioru.

Zdecydowanie poprawil sie zasieg,po zalozeniu nowej antenki do TX,dzis rano odebralem.

Filmik potraktujmy jako informacje do wiekszego tematu.

 

To fotka,jaki jest zasieg teraz-grubo ponad kilometr od bazy,a i wysokosc chyba troche ponad 100m :jupi:

 

856d9835c9409b8d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej jest opis,fotki w tematach.

Tym razem jednak anteny przykleilem tasma do nog stojaka,czyli byly skierowane w gore

ok 20 stopni.W pewnym momencie zaczelo lekko szarpac modelem,czyli na pewno bylem w okolicach 2 km-z mapy tak wynika.

Caly filmik jest bardziej stresujacy-moze do wieczora poskladam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No starczy tych komplementow.Masz wzorce,czekamy na Twoj pierwszy filmik.

A to wszystko to raczej zasluga Killerusa-tym jednym pytaniem mnie zmobilizowal.

Poczulem sie taki niedowartosciowany,jak to czlowiek ze wschodu,ze oni tam juz takie cuda robia, a my tu nawet nie raczkujemy.

Bedzie nas coraz wiecej w tym gronie,troche czasu i zmienimy ten stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter wysilalem wzrok i nie widzialem zadnego Pirata ,ani Karaibow -znaczy sie muzyczka mnie zmlila!Oki koniec zartow zamowilem i ja sobie kamerke FlyCam zobaczymy co ona potrafi.Fajny filmik mam nadzieje ze i mnie sie takie udadza.pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze i mnie sie takie udadza.pozdrawiam Jacek

No jesli widzisz model z 2 km , to jak najbardzej zycze ci sukcesu.Pozwolilem sobie dzis na lot ,,bez asekuracji'' czyli calkowicie zdalem sie na to co widze w goglach..

Z kamerka jestesmy niestety ,,uwiazani'' do okreslonego pulapu i odleglosci.

Ale i mnie rowniez rajcowaly takie loty.

Podejrzewam ze po czasie , skusisz sie na latanie w goglach.Dopiero takie latanie daje tzw. wolnosc (no powiedzmy ograniczona do 2km)

Czekamy na Twoj filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tam uzyli tx-rx-ant tropie od kilku miesiecy po swiecie.

Mi to osobiscie wyglada na podpuche,bo nie moze byc tak, ze antena w cieniu budynku a na ekranie nie ma nawet jednej ryski.

To jest typowy filmik na reklamy.Zreszta tak latac ja nie umiem i raczej sie nie naucze.

Ale U Ciebie widzialem na filmie bloki-czekamy na polska wersje :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale U Ciebie widzialem na filmie bloki-czekamy na polska wersje

 

Hehe, no zobaczymy co w tym kierunku da sie zrobić.

 

Oglądałem inne filmy tego gostka i wydaje mi się, że w model cały czas ktoś celuje z anteny kierunkowej Yaga , lub patch'a, no ale filmik robi wrażenie, szczególnie to lądowanie wprost na swój balkon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.