Skocz do zawartości

ToTo- 0 Relacja z budowy


Zoh4n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od razu przepraszam, że brak zdjęć, jednakże nie chcę zakładać gdzieś indziej tematu a zapytam już tutaj. Posiadam "full" sprzęt z wiing dragon 3 slow, który wsadzę w swojego ToTo. Robię wersję bez lotek. Czy ten silnik da radę? Baterię zmieniam na lipo 1300mah 11.4v. Będzie okej? Posiadam takie kleje: 

pattex wood express

Dragon polimerowy 

poxipol

Czy wystarczą?

Oraz czy osłone silnika mogę zrobić z czegoś innego niż takie włokno szklane? np styropian oklejony drewnem? bo nie wiem do konca czym to wlokno szklane utwardzić i jak to się zachowa. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten model? http://www.modelmotor.pl/wing-dragon-slow-2-4ghz-rtf.html . Jeśli tak to silnik powinien wystarczyć. Choć raczej odradza się szczotkowe. Inna sprawa z akumulatorem. Nie wiadomo czy regulator i silnik przyjmie akumulator 3s lipo. Z tego co tam jest napisane to akumulatorem zasilającym jest  NiMH 8.4V 1000mAh. Dodatkowo przy montażu silnika musisz zmienić łoże lub zamontować od wewnątrz, więc wszelkie osłony silnika odpadają. Budowa modelu już ruszyła? Jak tak to dawaj zdjęcia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kadłub jest już prawie gotowy, bez steru kierunków na te chwilę z moim sprzętem waży 360g. Jutro dam foty gdyż mam problemuvz internetem, dlatego pisze z telefonu :) dodam, że wpadlem na pewien pomysł. Chciałem dokupić jedno serwo jeszcze i w którymś miejscu zrobic takie male "pomieszczenie" z wlazem otwieranym właśnie przez to serwo. To pomieszczenie to hmm... Z 5cmx5cm. Tam dac np. Jakąś wstążke, czy coś innego. Wiem że niektórym może się wydaeac bez sensu ten pomysł, ale chciałem zrobić taki "bajer" i mi na nim zalezy ;) jak by się to sprawowało i czy ma to jakiekolwiek szansę na to że np. Ta wstazka wyleci? Czy moze popychacze będą ją blokować? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bajer szybko Ci się znudzi to po pierwsze, po drugie nie wiem jak zamontujesz śmigło na tak krótko wystającym wale. Ja miałem u siebie patent na gumkę - guma recepturka z jednej strony przyklejona do kadłuba na stałe (nie rozcinałem jej na jeden długi kawałek). Zaś przez drugi koniec był blokowany poprzez drucik, drucik wychodził z ramienia serwa, przechodził przez gumkę i wchodził w kadłub w plastikowy otwór. Była na tyle dobrze zrobiona, że mogłem zrzucić nawet pół litrową (pustą) butelkę po wodzie, po prostu przestawiałem pśtyczek i serwo wyciągało drucik-zawleczkę zwalniając gumkę. Zrzucałem tak spadochron, portfel znajomego a jak skończyły się rzeczy to i nawet słomę czy inne trawsko, latały także bibułowe taśmy obciążone plasteliną. I ten patent jest praktycznie niezawodny i pozwala na pewne wypuszczenie z modelu czegokolwiek.

 

Nie wiem jak chcesz tą komorę uaktywnić tzn. jak zrobisz mechanizm który się sprawdzi tak jak to widzę na obrazku, łatwe to nie będzie jeśli ma być wielokrotnie otwierana-zamykana a nie tylko raz otwierana i już z otwartą będziesz latał. Będziesz potrzebował dość długie ramię przy serwie.

 

Mniej więcej ta Noblowska idea była taka patrząc na przekrój kadłuba, z jednej strony serwo, z drugiej taśma trzymająca gumkę.

 

 

post-4826-0-57500700-1408926229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tej komory nie będę robił, gdyż macie racje! w przyszłości będę robił (prznajmneij chciałbym) samolot 2 silnikowy, wtedy taki właz bym tam zamontował! :D Chciałem zapytać, bo skoro skrzydło trzeba dzielić na 2 części, czyli chyba pół metra to jedno skrzydło. Kupiłem depron 0.8mx06m, nie było innego w castoriamie 3mm. Mogę zrobić je osobno? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.