Skocz do zawartości

Turnigy 9xr zbindowana - brak komunikacji


kurzy79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem ostatnio aparaturę Turnigy 9xr z modułem FlySky.

Aparaturę zakupiłem od modelarza który użył ją tylko dwa razy z powodzeniem.

Jednak ja nie potrafię jej uruchomić. Nie wiem może coś jest ustawione co powoduje brak reakcji mimo że jest zbindowana z odbiornikiem. I tu pojawia się moje pytanie:

Czy Turnigy 9xr może mieć ustawienia powodujące brak reakcji na ruch drążków.

 

Przełączniki ustawione od siebie/do góry. Po włączeniu nie wykazuje żadnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie silnik nie działa i po ustawieniu drążka gazu na full regulator nie wchodzi w tryb programowania.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale minimum gazu mam przy drążku ustawionym do góry/od siebie więc włączyłem "Throttle reverse" (pozycja 8 w ustawieniach radia)  Co dziwne, w instrukcji  PL jest opisane: 

 

Struktura menu:
a. Model Select (Wybór modelu)
b. Model Setup (Ustawienia modelu)
c. Heli Setup (Ustawienia Heli)
d. Expo/Dr (Expo/DualRate)
e. Mixer (Miksery - bardzo ważne)
f. Limits (Limity)
g. Reverse (Rewersy)
h. Curves (Krzywe)
i. Custom Switches (Przełączniki użytkownika)
j. Safety Switches (Przełączniki bezpieczeństwa)
k. Templates (Szablony)

 

niestety u mnie w menu nie ma REVERSE więc nie mogę zmienić ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytaj sobie template na 4 kanały, następnie w widoku kanałów (zmiana widoku - klik w dół) sprawdź, czy i które chodzą na 100% (tak jak pisze Robert) i na tych kanałach sprawdzaj. Do programowania revers nie jest niezbędny. Zawsze możesz używać odwrotnie drągów :D. Do latania oczywiście ustaw prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Template wczytałem na Simple 4CH    po wyjsciu z menu i przejsciu na zakresy wychyleń drążków zmieniają sie parametry w pierwszej linii patrząc od lewej kierunku/wysokości/gaz/lotki

 

PS nie wszystkie chodzą na 100% - lotki chodzą na 86 a gaz 99,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając net zauważyłem np na filmikach że wszyscy przy wskaźniku napięcia ( dokładnie nad "v" ) mają "Exp" u mnie jest "Fne" ale nie wiem jak to zmienić.

 

Już wiem - rodzaj działania trymerów

 

 

 

DZIAŁA !!!!!!!             Przy wpinaniu modułu nadawczego jeden pin nie wszedł do gniazda tylko obok......3 dni walki ale za to rozszyfrowałem chyba całe menu nadajnika.

 

Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powinna być tak zbudowana aby moduł wchodził ciasno i nie było możliwości ,,nie trafienia'' pinów do gniazda :/

Bo i tak jest zbudowana. Trzeba się mocno postarać aby piny nie weszły na swoje miejsce. Chyba, że ktoś je wcześniej powykrzywiał, ale wtedy raczej trudno włożyć moduł nadawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i tak jest zbudowana. Trzeba się mocno postarać aby piny nie weszły na swoje miejsce. Chyba, że ktoś je wcześniej powykrzywiał, ale wtedy raczej trudno włożyć moduł nadawczy.

 

W teorii masz rację. Jednak wystarczy złe osadzenie ( błąd 1mm ) gniazda w module nadawczym i w miejscu gdzie ma być otwór gniazda jest otwór obok gniazda. Aby poprawnie wpiąć moduł muszę jeden pin delikatnie przekrzywić. Po wpięciu moduł z jednej strony jest zagłębiony na 2mm a z drugiej jest "na zero"

Ale cóż wymagać w końcu to 70 zł ( cena modułu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart07 słusznie zauważył, że 9xr nie ma dedykowanego modułu nadawczego. Ja używam moduł FrSky i tam pasuje wszystko idealnie. Być może w innych modułach tak dobrze już nie jest, więc rzeczywiście może wystąpić taki problem jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.