Jump to content

Modele ESA dziwne zachowanie


kurzy79
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

 

 

Zauważyłem w modelach ESA ( HELLCAT i MIG3 ) że:

 

 lecąc modelem przechylam w lewo, sterem wysokości daje w górę i model oczywiście zaczyna szybki nawrót i nagle przechyla sie w prawo. W odwrotną stronę też to występuje ale zdecydowanie słabiej. Wydaje mi sie że jest to problem związany z nagłą utratą prędkości i kierunkiem obrotów śmigła.....ale nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź czy nie pękł węgiel na skrzydle. Kiedyś przełamał mi się pręt przy samym kadłubie i przy gwałtownym manewrze zmieniał się kąt natarcia jednej połówki skrzydła  i w podobny jak u Ciebie sposób reagował samolot. 

 

edit - Chociaż w twoim przypadku piszesz, że w dwóch modelach tak się dzieje, więc pewnie nie to. Może za duże wychylenia steru wysokości i zrywa strugi?

Link to comment
Share on other sites

Silnik kręci się w prawo więc moment odśmigłowy obraca model w lewo, wtedy raczej przy zakręcie w prawo model sam przechylałby się na lewo przy zaciąganiu i byłoby to wyraźniejsze przy zakręcie w prawo niż w lewo a tutaj opisujesz odwrotnie. Sprawdź bo możesz mieć problem z połówkami steru wysokości, tzn. ta połówka z dźwignią i popychaczem może trzymać OK lecz ta druga przy zaciąganiu będzie Ci się odchylała z powodu zbyt małej sztywności, wtedy masz różnicę wychyleń i model ucieka na skrzydło.

Link to comment
Share on other sites

U mnie było (jest) coś takiego - Jak zaciągam ster wysokości to orczyk ciągnie również cały ogon w prawo (serwo po prawej).

 

Do pewnego momentu objaw jest niezauważalny, ale przy mocnym wychyleniu SW model robi piruet w powietrzu.

 

Nakleiłem dodatkowe pręty węglowe na ogon. Troszkę pomogło. Naklejać trzeba możliwie na zewnątrz kadłuba, aby zrobić jak najszerszą parę sił.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.