Jump to content

Serwa nie wracają do neutrum .


Elkojote
 Share

Recommended Posts

Witam mam dziwny objaw serwa Tower pro sg 90 nowe wyciągnięte z worka , odbiornik ar 6100e aparatura Spektrum dx6i . Po podpięciu zasilania niby się ustawiły jak dla mnie oba na środku ale jedno i drugie wydaje dźwięk . Jak pstryknę trymerem dwa razy w dól a drugim w bok cisza , poruszę drążkami już się nie ustawia znowu minimalny ruch drążkami muszę zrobić lub trymerami i cisza i tak w koło. Aparaturę kupiłem używaną teraz pierwszy raz podpięta po zakupie . Miał by ktoś może jakąś rade na to ??  

Link to comment
Share on other sites

Trzeszczą cały czas, jak ruszę baaardzo delikatnie drążkami przestaje i mamy cisze ruszę energicznie drążkami puszcze znowu ten dźwięk wiec chyba coś nie tak jest ale nie wiem z czym czy to serwa czy aparatura ?  

Link to comment
Share on other sites

Hmm a nie powiedział bym mam takie 4 szt i spoko tylko że sprawdzałem na dx7s mojej a tu dx6i zakupiony dla brata myślałem że może trzeba skalibrować aparaturę ale to ponoć skomplikowany zabieg i gość opisując metodę na koniec pisze na własną odpowiedzialność wiec nie będę robił ale skoro mówisz że tak mają to może mają :(    

Link to comment
Share on other sites

No własnie dokładnie o tym mowie :) czyli one takie są ...  było to jakoś z tymi co nie zobaczyli a uwierzyli ... dzięki Marcin sprawa rozwiązana z drugiej strony czego tu za dziesięć złotyszy oczekiwać . 

Link to comment
Share on other sites

To samo miałem  z MG90S .. ciągle warczało, jak się pstryknęło drążkiem to czasem przestawało. Objaw taki jakby było naprężenie na popychaczu, ale nie ustawał po zdjęciu orczyka. W pewnym momencie serwo zaczęło działać tylko od min do max. Z max już nie wracało do minimum ... trzeba było przepchnąć manualnie ;) Doszedłem do wniosku, że go już nie użyję bo nie do końca pewne. Rozkręciłem i szok .. Jeden s tranzystorów SMD rozerwany na strzępy i spore podtopienie w obudowie. Serwo było nowe, prosto z paczki.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.