Skocz do zawartości

Toto 0 dot. serw, stateczników


jamod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Buduję Toto 0, proszę o kilka porad.

 

1. Czy pręt węglowy 1,5 mm jako bowden może być umieszczony w koszulkach termokurczliwych? 

Miałem takie koszulki, najpierw włożyłemdo jednej ale nie była zbyt sztywna (dość łatwo wyginała się wraz  z prętem), wsunąłęm ją w trochę większą, teraz jest o wiele lepiej, ale nie mam doświadczenia więc wolę zapytać.

post-15081-0-17738100-1410082707.jpg

2. Zamierzam zamocować serwa w półce, ale okazało się że dźwignie serw "przeszkadzają sobie", czy w tej sytuacji wymienić dźwignie na krótsze, czy też podnieść jedno serwo aby nie zawadzało o drugie?

3. Czy zawiasy (na fotografii) do steru wysokości i kierunku będą dobre?

post-15081-0-05296000-1410082728.jpg

post-15081-0-55530500-1410082728.jpg

4. Czym najlepiej utwardzić listwy balsowe stateczników? Depron będzie później malowany farbą i lakierowany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie szkoda Ci węgla na popychacz. Kompletny bowden kosztuje 4zł. http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/78-Akcesoria/Bowdeny-mocowania-laczniki-i-linki/13135-Bowden-wzmocniony-1-m.html

2. ustaw serwa plecami do siebie, niech orczyli poruszają sie po zewnetrznej.

3. tak

4. nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej nową półkę na serwa, albo powiększ otwór w istniejącej i daj na wierzch kolejną warstwę balsy lub cienkiej sklejki.

Ma wyglądać mniej więcej jak na robionym na szybko "kolażu" (lenistwo - nie chciało mi się do "hangaru" schodzić i robić zdjęć jak to u mnie wygląda ;)

Co do samych popychaczy - lepiej nie kombinować i dać tam normalne bowdeny. W przypadku Toto 0 możesz zrezygnować z zewnętrznej koszulki i bowdena i dać sama wewnętrzną.

Mocowanie proponuję zrobić w ten sposób, żeby od strony serwa wygiąć drut w zetkę, a od strony dźwigni steru mocowanie zrobić na beczkę ( takie cuś: http://www.marvio-rc.pl/mocowanie-bowdena-1-8-x-0-8mm,3,2085,806 ) bo możliwość regulacji bardzo się przydaje.

post-14343-0-01836700-1410086218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

 

Niestety mam mało miejsca i nie da rady przesunąć otworów bardziej "na zewnątrz" półki, poniżej na dwóch bokach kadłuba znajdują się wzmocnienia z listwy sosnowej, tak jak widać na foto poniżej

post-15081-0-22564500-1410088171_thumb.jpg

 

Poza wymianą dźwigni na krótsze pozostaje chyba jedynie podniesienie jednego serwa o 5mm na podkładce z balsy, tak jak widać na fotografii poniżej

post-15081-0-22564500-1410088171_thumb.jpg

 

Popychacze faktycznie kupie nowe, czy kleić rurkę do kadłuba ?

post-15081-0-35992900-1410088284.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, a sądziłem, że rysunek wszystko wyjaśni :)

Chodzi o to, żeby serwa maksymalnie zbliżyć do siebie, tak, żeby stykały się bokami,  a orczyki dać na zewnątrz.

Co do wklejania bowdenów  - czymkolwiek, co depronu się będzie trzymało: UHU Por, polimerowy, poliuretanowy, klej na gorąco - czym Ci będzie wygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc, podnoszę jedno serwo tak jak napisał Jasiek, zamówiłem już bowdeny.

Poharatek, zrozumiałem Twoje intencje, niestety przy tych serwach, cięgnach i szerokości kadłuba nawet gdybym przykleił serwa do siebie nie rozwiązałoby to problemu.

 

Jasiek dawałeś po 3 zawiasy na jeden ster?

 

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.