Skocz do zawartości

Silnik OS Max S35 Rc


SpinPoint

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam silnik Os Max S35, jest przy nim gaźnik RC na którym pisze os 31 i pytanie czy to jest oryginalny gaźnik?? na wolnych obrotach chodzi ok dymi, a jak mu dam pełne to po chwili gaśnie, jak mu dam więcej paliwa to na pełnych chodzi ok ale na wolnych sie dławi gaźnik ustawiałem różnie, paliwo to metanol rycyna z syntetykiem i 2,5 % nitro świeca ciepła osa , dodam jeszcze ze nie ma tłumika i to może być jedna z przyczyn, może ma ktoś do sprzedania??(jak co to piszcie na sebekgola@wp.pl) kilka linków z fotkami silnika : http://www.upimg.eu/show.php?p=4567 ////// http://www.upimg.eu/show.php?p=4568 /////// http://www.upimg.eu/show.php?p=4569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do Meteora jako takiego nie kupisz, bo nie miał.

Dawałem od Webry 20 na opaskę.

dobrze wiedzieć :mrgreen: musze coś z tym Meteorem wykombinować bo trzyma kompresje i mam jeszcze do niego zestaw naprawczy nowy tłok i tulejka, szkoda żeby sie zmarnował a zawsze sie zrobi jakiegoś fun flya :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S35 wszedł do produkcji w 1964 roku, wtedy mało kto stosował tłumiki. Tłumiki nie były też sprzedawane razem z silnikami. To była tylko opcja. Ten silnik jest przystosowany do pracy bez tłumika, i powinien bez problemów pracować bez niego. Paliwo jakie powinieneś do niego zastosować, to 20-25% rycyny i kilka-kilkanaście proc. nitro. Świeca najlepiej z poprzeczką (silnik ma tłok z deflektorem), ew. Enya #3, ciepła OS tez powinna być dobra (trzeba poeksperymentować). Gaźnik jest oryginalny. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S35 wszedł do produkcji w 1964 roku, wtedy mało kto stosował tłumiki. Tłumiki nie były też sprzedawane razem z silnikami. To była tylko opcja. Ten silnik jest przystosowany do pracy bez tłumika, i powinien bez problemów pracować bez niego. Paliwo jakie powinieneś do niego zastosować, to 20-25% rycyny i kilka-kilkanaście proc. nitro. Świeca najlepiej z poprzeczką (silnik ma tłok z deflektorem), ew. Enya #3, ciepła OS tez powinna być dobra (trzeba poeksperymentować). Gaźnik jest oryginalny. Powodzenia!

 

hmm dzięki za odp, z zapalaniem nie ma problemów pali od kopa jak jest paliwo na tłoku, czasami chce urwać ręke w końcu ma 6 cm3 ;) działa tak że na wolnych obrotach sobie płynnie gruźli :P jak mu sie doda gazu na 3/4 to ma niesamowitego kopa i aż piszczy, a jak dam 4/4 to gaśnie z braku paliwa :( , myślę że ten tłumik by dał sporo, ciśnienie w baku robi swoje, może jak ktoś będzie miał do takiego nie potrzebny tłumik to sie odezwie ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.