Skocz do zawartości

Serwo 9g jakich używać ?


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem kiedyś serwa 9 g Tower pro sg-90 zamontowałem i działają ok , biorąc pod uwagę że były tanie 10 zl szt. kupiłem jeszcze dwa niestety te już nie działają poprawnie :( . Czy myślicie że te będą lepsze czy to ta sama półka i działają na chybił trafił http://abc-rc.pl/ES-08DE-digital . Czy np. macie coś sprawdzonego w normalnej cenie co mogę kupić w ABC RC  (serwa do mało wymagających modeli , byle by wracały do pozycji zero :)  )     

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXT 900 i SG-9x (90, 91, 91r itp). Choć HXT to chyba najlepsze w tej kategorii. Teraz używam HK15178 Analog Servo 10g / 1.4kg / 0.09s i są nie do przebicia. Dobrze wykonane, porządna obudowa, bez luzów, "twardo" i dobrze chodzą (nie tak "miękko" jak niektóre tanie serwa gdzie można orczykiem kręcić w tą i z powrotem zanim polecą zęby na zębatce). I chyba tylko z nich będę korzystał bo fajniejszych nie widziałem w tej cenie na HK. Choć do małych modeli to nie ma się co rozczulać, przy tak tanich i prostych serwach nie odczuje się większej różnicy w locie.

 

Z jakimiś emaxami itp nie kombinowałem bo różnie to można trafić, hxt 900 zawsze były ok a sporo się ich przewinęło u mnie. Na pewno nie patrz na parametry tych tanich serw bo to o kant du*y można ..... niech pewnie działają i tyle, byleby nie miały większych luzów, trzymały neutrum i nie strzelały w nich zęby jak kiedyś w tanich serwach Turnigy tg9.

 

Możesz jeszcze zerknąć na te : http://abc-rc.pl/SG-92

 

U mnie HXT i Tower Pro zawsze były OK, jeszcze nie trafiłem na słabe egzemplarze choć był lepsze i troszkę gorsze ale zawsze jednak świetnie się sprawowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wezmę te z linku ABC RC niestety w ich sklepie nie ma HXT 900 .  U mnie drugi komplet Tower pro sg-90 zatrzymuje się gdzie chce chyba że może to być wina odbiornika  http://abc-rc.pl/Spektrum-AR6100E  po cenie widać ile w nim oryginalności ale czy może on mieć wpływ na powrót serw do neutrum ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chińczykami zawsze jest loteria, możesz dostać serwo które wytrzyma wiele kretów, jak i na nowe z 3mm luzami. Mam kilka lat w kilku modelach turnigy 9g i się super sprawują. HXT z założenia były robione na Niemcy, więc pewnie mają więcej plastiku w plastiku :)

Grzegorz- serwo zatrzymuje się tam gdzie chce? Tzn może zostać nawet 30* od neutrum? Sprawdzałeś swój sprzęt na innych serwach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie aż tyle ale stery nie zostają na 0 , +- jakieś 4mm góra , dól czy też na boki . Próbowałem z tym odbiornikiem z linku a aparatura dx6i i moja dx7s na obydwu ten sam efekt . Na innych serwach tzn. te same tylko pierwszy zakup jest ok ale i inne odbiorniki lemon rx a drugi spektrum ar 6115e ale za 200zł nie za 30 złotyszy . Dalej nie wiem czy to może być wina odbiornika ?? czy jak się binduje to jest ok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć tester serw albo bawić się w przepinanie pod inne kanały i sprawdzać nie drążkiem a pokrętłem czy nie przeskakuje lub nie zaczyna wariować w jakimś położeniu. Czasami wystarczy je rozebrać, przeczyścić płytkę i potencjometr i działa jak nowe, był o tym temat gdzieś na forum. W moim życiu tylko jedno takie serwo głupkowato się zachowywało, nie pamiętam ale chyba CYS. Zostało dawcą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie serwo się nie centruje idealnie. Tutaj działa dźwignia, 1mm luzu na serwie może się przełożyć na kilka mm na sterze. Sprawdź też czy np bowden się nie wygina, lub czy drut nie jest dużo cieńszy niż bowden, oraz czy czy popychacz jest średnicy dziurki w orczyku serwa i steru, a nie np 0,2mm za cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie aż tyle ale stery nie zostają na 0 , +- jakieś 4mm góra , dól czy też na boki . Próbowałem z tym odbiornikiem z linku a aparatura dx6i i moja dx7s na obydwu ten sam efekt . Na innych serwach tzn. te same tylko pierwszy zakup jest ok ale i inne odbiorniki lemon rx a drugi spektrum ar 6115e ale za 200zł nie za 30 złotyszy . Dalej nie wiem czy to może być wina odbiornika ?? czy jak się binduje to jest ok ? 

 

 

sposób dla nie mających casu na rozważania i wolących w tym czasie latać - zachować serwo jako dawcę części mechanicznych i zakupić nowe. Przeważnie te kilkanaście złotych można sobie dorobić szybciej niż grzebac po forach i internecie w poszukiwaniu rozwiązania.

 

sposób dla majsterkowiczów i poszukiwaczy lubiących grzebać i mających czas - pogrzebac w elektronice serwa, popytać na forach dla elektroników o zasady działania, układy scalone, sposoby pomiarów itd. i postarać się naprawić - koszt wyższy niż zakup nowego ale satysfakcji z własnoręcznie naprawionego serwa nic nie zastąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.