Skocz do zawartości

Jaki model wybrać?


thingler1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na ukończeniu mojego pierwszego samolotu Bird Dog tylko go pokryć papierem i do lotu:) Prawdopodobnie skończy się to kraksą :)

I już dlatego szukam nowego wyzwania.

 

Zastanawiam się nad modelami

mustang p 51

lockheed p-38l Lightnin

Dornier do 217
p47 thunderbord

f4u corscair
p-40e warhawk
Speetfire
Jak widzicie troche tego jest :) Szukam czegoś z możliwością podpięcia silnika elektrycznego
rozpiętość skrzydeł 1300-1500mm
stabilny w locie więc stwierdziłem iż, lockheedp-38 i dornier z uwagi na dwa silniki są stabilne.
  Niestety nie mam czasu na zakup planów, wycinanie samemu szukam wersji Kit coś z firm oferujących takie gotowe wycięte z balsy zestawy jak SIG, DUMAS, TOP Flite czy inne powinien posiadać też książkę z czytelną instrukcją montażu:) Jkaie zestawy panowie polecacie i jaki model??

Jeśli ktoś posiada kopie planów, książki montażu i możliwość wycięcia tego jestem zainteresowany.
Ps nie wiem czy w odpowiednim dziale dodałem więc prosze mnie poprawiać jeśli było by coś nie tak :)

 

post-15269-0-89615300-1412507549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to przyjdzie czas jak narazie chce coś wybudować porządnego potem kupie jakis model do nnauki albo użyję Bird Doga. W tym momencie idzie zima nie zdążę poleciec moim i nie bede w tym roku kupował modelu do nauki bo już za późno w moim przypadku jest tak, iż pracuje za granicą i weekendy mam wolne dużo czasu aby przy czymś majstrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję speetfajra ;) A tak na serio to jakbyś się ogarnął i sprężył to jeszcze poleciałbyś swoim aktualnym, do zimy nie tak blisko, pogoda niestabilna ale zanim nas zasypie to się jeszcze polata. Tym czasem jak sobie pykniesz drugi model na warsztacie to pewnym być możesz, że braknie Ci czasu i może też pieniędzy a wtedy polecisz najwcześniej na nowy sezon ;)

 

Zresztą jak bird doga zsyłasz przepowiedniami od razu na zapałki to może by tak pomyśleć nad modelem do którego można by przełożyć wyposażenie z cessny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z kolegą odnośie  ewentualnej przekłądki silnika lub serw nie chce też przesadzić z wielkością silnika dla Bird Doga. Więc najkorzystniej było by zakupić jakiś który by pasował mocą do takiego 30 cm większego w tym modelu proponują
 

Wymagane do startu (nie zawarte w zestawie):   

jeśli chodzi o radio to już wybrałem

1. Turnigy 9X 2.4GHz
2. Moduł DJT 2,4GHz - JR, Turnigy - FrSky - long range, telemetria
3. Odbiornik D8R 2,4GHz 8CH - FrSky - long range , telemetria
4. LawMate: Nadajnik + odbiornik sygnału audio/video 500mW 1.2GHz

 

 

Co do silnika to nie mam pojęcia. Jakiś który nie był by za słaby do następcy a nie za mocny do tej Cesny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci F4U. Spośród warbirdów (a takie, widzę, ci się podobają), jest polecany ze względu na swoje własności lotne. Również na 1-szy model!

Te własności lotne wynikają z szerokich końcówek skrzydeł oraz dużych wzniosów płata i centropłata. W skrócie: Corsairem trudniej  jest przeciągnąć i zwalić się w korek niż innymi warbirdami, jest stabilny w zakrętach. Jak zbudujesz na Clarku-y lub grubym profilu dwuwypukłym, to będzie ci latał jak trenerek.

 

Buduj takie modele, które cię kręcą, a tymczasem pilotaż ćwicz na tanich kupowanych piankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.