Jump to content

Silnik AP 09 HORNET


modelarz316

Dobry jest ten HORNET  

16 members have voted

  1. 1. Dobry jest ten HORNET

    • tak, dobry
      8
    • nie, zły
      8


Recommended Posts

Posted

A w instrukcji tego silnika pisze 25-35% nitrometanu i nie mniej, niż 16% mieszanek oleju rycynowego i syntetycznego a na dotarcie max 15% nitro i nie mniej, niż 20% oleju.

Posted

skoro wiesz jakie do niego zastosowac paliwo to po co sie pytasz??

 

ja uzywalem ten silnik na paliwie od 5 do 15%, nie bylo problemow z praca, regulacja czy odpaleniem. Osiagow nie mierzylem.

Kolega latal nim na model technic 5% nitro, i rowniez bez problemow.

Posted

Mój poniżej 10% źle reaguje na zmianę położenia przepustnicy, lubi gasnąć na niskich obrotach. 15% to minimum do komfortowej pracy.

Posted

Zastanawiam się nad tym silnikiem i mam pytanie: Jaki ciąg może on wytworzyć, lub do jakiego modelu(typ, masa) byłby odpowiedni?

Posted
do jakiego modelu(typ, masa) byłby odpowiedni?

Na 100% sprawdzone, że do tego:

mosq24.JPG

Opis i plany są w RCME 6/2005, autor Tony Nijhuis poleca do napędu Hornety AP 09.

Akurat moja wersja jest elektryczna, ale chyba mogę się pochwalić, bo nieźle wygląda i lata (pełny opis tutaj: http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=6126&postdays=0&postorder=asc&highlight=mosquito&start=0 )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.