Jump to content

Extrim 3d ARTEX problem z wyważeniem modelu


Bubus1940
 Share

Recommended Posts

Mam problem jak w temacie, nie wiem gdzie znajduje się środek ciężkości tego samolotu. Nadmieniam, że jestem początkujący w pilotażu modeli 3d. Dotychczas latałem Rookie Graupnera oraz Blizzardem i Funjetem Multiplexa. Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące tego modelu zwłaszcza, że Artex wycofał się z produkcji samolotów i ewentualna naprawa będzie bardzo kłopotliwa .

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź. Do modelu zamierzam włożyć pakiet 3s 2200mah. W instrukcji nie ma wzmianki o wyważeniu modelu. Myślałem, że środek ciężkości powinien znajdować się na dźwigarze, ale gdy go w ten sposób wyważyłem samolot przy próbie startu na trawie przewracał się na śmigło. Zastanawiam się również czy na początek nie zacząć przygody z modelami 3d od modelu acromaster ze stajni multiplexa. Jest on wykonany z EPP, zatem ewenytualne naprawy będą dużo łatwiejsze niż w przypadku balsy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zakupiłem pakiet 1800mAh tak jak mi doradził jeden z forumowiczów. W niedzielę jak będzie sprzyjająca pogoda odbędę oblot. Wcześniej poćwiczę trochę na symulatorze. Mam nadzieję, że nie uszkodzę modelu.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj robiłem oblot. Na początku wychylenia ustawiłem na 30% ale model zachowywał się dziwnie. Wykonywał skręty z bardzo dużym promieniem i nie chciał się wznosić. Przełącznikiem przestawiłem wychylenia sterów na 70% i wówczas dużo lepiej mi się latało. Następnym razem ustawię wychylenia 70 i 100% (zmiana przełącznikiem na aparaturze). Możę pokuszę się na wykonanie prostej figury, ale jeżeli to zrobię to na pewno na wysokim pułapie, żeby mieć możliwość skorygowania błędu. Na razie figury ćwiczę na symulatorze

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.