Skocz do zawartości

Telemetria FrSky - D8RII plus czy X8R?


roberts
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym ( i mam nadzieję, że tak pozostanie) posiadaczem aparatury Turnigy 9XR.

Planuję niebawem kupić do niej moduł TX FrSky z telemetrią i tu pojawiają się wątpliwości.

W HK dostępne są zestawy z odbiornikiem D8RII oraz z X8R. Początkowo skłaniałem się ku temu pierwszemu, jednak widzę, że większość dostępnych czujników współpracuje z odbiornikiem tylko przez smart - port.

Proszę o poradę, który system wybrać. Czy szukać czujników, które można podłączyć przez huba do D8R czy zainwestować w X8R? Jak podłącza się kolejne czujniki do smart portu w X8R ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzeju za szybką odpowiedź. Przejrzałem "na szybko" oba te tematy, ale dotyczą one raczej przeróbki samej aparatury i modułu TX a do tego jeszcze daleka droga :) Interesuje mnie narazie kwestia "drugiej strony" czyli odbiorników FrSky z telemetrią i wybór odpowiedniego pod kątem dostępności i "przyszłości" czujników. Na końcu drugiego z podanych przez Ciebie tematów jest lista linków do czujników współpracujących z hubem do D8R i większość z nich jest już nieaktualna. Czy to oznacza, że konfiguracja D8R + hub + czujniki odchodzi w niepamięć? Czy dobrze rozumeję, że w takim razie nie warto się pchać w D8R tylko od razu pójść w stronę X8R i czujników za smart portem ? Nadal nie znalazłem info jak się je łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztof,

 

rozwiałeś moje wątpliwości co do wyboru odbiornika, faktycznie trzeba pójść w stronę smart portu, więc wybór padł na X8R.

 

To w takim razie jeszcze jedno pytanko, choć powinno być raczej już w dziale aparatury, ale być może wiesz? W HK odbiornik X8R jest sprzedawany w zestawie z modułem XJT. Wszelkie artykuły dotyczące przeróbek 9XR oparte są o moduł DJT - Czy oba te moduły mają taki sam standard przesyłania danych telemetrycznych po RS232 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym,  że 9XR leży już w domu na półce. Ale nic straconego, zarówno DJT jak i XJT powinny współpracować z zewnętrznym wyświetlaczem FrSky, co oznacza, że mają takie same wyjścia i ten sam protokół przesyłania danych, więc nie powinno być problemu z ewentualnymi przeróbkami. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania na paczki z HK to będzie co robić w długie zimowe wieczory.

Decyzja podjęta - będzie XJT z odbiornikiem X8R i czujnikami ze smart portem.

 

Dzięki za pomoc.

 

BTW:

w końcu znalazłem fajną fotkę pokazującą jak to wszystko połączyć, jak by ktoś potrzebował to poniżej jest link:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/483753423X1065423X59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.