Skocz do zawartości

Odbiornik E-Sky EK2-0420A (6-kanałowy)


PITREK

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam za co kupić nowy, ten nowy kupiłem za ostatnią kasę i kwarce do niego... a biorąc fakt że najtańszy odbiornik to 80-90zl hiteca + cholernie drogie kwarce...

 

może wina aparatury, bo tez e-sky? tego też nie wymienię, w domu zapowiadają się problemy finansowe, a jak pójdę do pracy w wakacje to żal mi będzie wydać na apkę, czas odłożyć coś na studia które mam nadzieję za rok będą... bo fundusze same nie przylecą...

 

pozostaje latać blisko, małymi modelami i z drganiami, ale dobre i to! mogło być gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam Państwa!

 

To mój pierwszy post na forum. Jestem zupełnym lajkonikiem... :oops:

 

Swoją przygodę z RC rozpocząłem w zeszła sobotę...

Spokojnie, bez szaleństw - na początek Lama V3.

Adrenalina wysoko skoczyła, bo w pokoju. Na szczęście nic nie rozwaliłem...

Tyle tytułem wstępu.

 

Zauważyłam również drgania serw... Panowie, moim zdaniem, to nie odbiornik...

Podłączyłem Transmitter do kompa (tu akurat czuję się jak ryba w wodzie) i okazało się, że to raczej kwestia samych drążków

(sorki jeśli się to tak nie nazywa :D ).

Jeśli poruszy się trymerem drgania ustają - nie jest rewelacyjnie ale znacznie lepiej.

Mam jeszcze inne podejrzenia - zasilanie. Początkowo było dobrze, ponieważ używałem baterii z kompletu (LED Voltage było full), a po zmianie na akumulatorki (8x Energizer 2300 mAh) zaczęło się tak dziać (drgania serw, LED Voltage na pełnych akku bez jednej diody)...

 

Mam nadzieję, że post przyda się jako wskazówka, bo szukałem wszędzie i nie bardzo znalazłem, co naprawdę się dzieje... może ktoś znajdzie odpowiedz...

 

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jakie napięcie na pakiecie nadajnika? Mierzyłeś może? Dla mnie wyglądają jak totalnie padnięte (rozładowane).U mnie w nadajniku pakiet 8x2000mAh ma 11,3v zaraz po naładowaniu a potem w okolicach 10,4v co jest zupełnie normalne.Jak nie świeci Ci żaden led od poziomu napięcia pakietu to może być poniżej 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja źle zrozumiałem, przepraszam.Pakiet więc wydaje się być ok.Sprawdź jeszcze przewód łączący elektronikę z anteną w nadajniku, ewentualnie samą antenę.Potencjometry drążków zawsze można przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet (Lama V3) kupiony wczoraj, więc raczej czysty (chyba, że Chyńczyk popalcował :) albo zakurzył się w nocy - tak czy inaczej myślałem też o tym, że brudny - coś tam próbowałem airspraynąć z zewnątrz...).

Podłączam do PC załączonym kabelkiem USB, więc nie antena...

Drążki - przy lekkim ruchu prawego (tego od przód-tył, lewo-prawo) świruje - i serwo, i wskazania na PC. Przy poruszaniu trymera - np. lekkie przesuniecie o parę ząbków - drgania nieco ustają. Lewy - ten od prędkości i obrotu ogona nie świruje (wykluczam błąd USB)

Wczoraj było dobrze - cały wieczór latałem na symulatorze i nie było tych drgań (na bateriach z kompletu). Nadajnik widoczny jest jako joystick i wszystko widać przy kalibracji, że nie jest stabilnie (wczoraj było).

Trzeba będzie chyba reklamować... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Temat stary.dotyczy odbiornika e-sky więc się podepnę.Więc mam aparaturę -esky 2,4Ghz i moje pytanie brzmi: jak podłączyć serwa (motoszyb. ASW28) ,żeby mi serwa nie wariowały?.Tzn. próbowałem różne możliwości podłączenia i dzieje się coś takiego ,że jak wychylam ster wysokości ,to wychylają mi sie też lotki( obie idą w tą samą stronę).W innych konfiguracjach( dane serwo pod inny pin) przy np.wychyleniu steru kierunku ,wychyla się ster wysokości...Czy to coś nie tak z odb. lub nadajnikiem?

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą przeciętnego Kowalskiego działa jak należy i jestem po pierwszych lotach :) .Obyło się bez kraks , tylko małe problemiki z usterzeniem poziomym, ale najpierw lektura i pytania będą w innym dziale.mammuth, bez Twojej wskazówki zapewne odesłał bym aparaturę na reklamację :lol: .Dziekuję za pomoc ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowy brak aparatu.Opiszę :lol: .Trzymając nadajnik pionowo(tak jak używamy) i patrząc na tył (pod klapkę gdzie są baterie) to te 2(znajdują się w lewym dolnym narożniku) są przesunięte do dołu , a drugie 2(są umieszczone poziomo i tak mniej więcej pośrodku przestrzeni ,gdzie są baterie)to ten dolny przesunięty w lewo(tam jest napisane ON),tego drugiego nie ruszałem.Trochę chaotycznie.Umieszczę zdjęcie jak najszybciej i będzie jaśniej ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.