Skocz do zawartości

Odbiornik E-Sky EK2-0420A (6-kanałowy)


PITREK

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
a juz tym bardziej krzyzowac sie z nim

Peter, z tego, co wielokrotnie czytałem, krzyżowanie się z anteną nie daje tak negatywnych skutków (co więcej, krzyżowanie się pod kątem prostym jest najmniej niekorzystne), jak prowadzenie równoległe przewodów do anteny. W wielu rzeczowo napisanych artykułach czytałem, że zalecane jest prostopadłe ułożenie anteny, w stosunku do potencjalnych przewodów zakłócających.

Tak więc nie wprowadzaj w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, z tego, co wielokrotnie czytałem

no ja akurat troche mniej czytalem na ten temat , ale za to bardziej praktycznie podchodzilem do tematu.

W wielu rzeczowo napisanych artykułach czytałem

Ja pominalem te pozycje :)

Tak więc nie wprowadzaj w błąd.

Byc moze , jest tu blad . Nawet taki , ze po tych czarodziejskich dzialaniach rx dziala o ok 1 km dalej . Niestety sa mapki i filmy ,pokazujace , ze tak sie czasem dzieje :oops: , tu troche mi przykro ze zawiodlem pisarzy , ale to moze wina tych dwoch rx ktore mam , taki pech. :?

A najlepiej bedzie , jesli sam zainteresowany powieli moje bledy (czyli zrobi tak jak radze) i rozstrzygnie-czyli powie nam. Czy Ci z ksiazek mieli racje czy ja ?. Kilka razy wyszlo na moje , ale moze tym razem... .

Czasem jest tak ze teoria sobie a zycie sobie.

Az jestem ciekaw, jaki bedzie efekt koncowy zmian.(blednych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej kwestii staram się podchodzić nie tylko praktycznie, ale i teoretycznie. Chociażby z racji mojego wykształcenia, jest dla mnie jasne i logiczne, że przewody prowadzone równolegle do innych powodują indukowanie się różnych sygnałów, a prowadzone prostopadle - nie. Nie będę udowadniał dawno udowodnionych praw fizyki (dziwię się jednak, że starasz się je podważać), więc uważam naszą dyskusję za bezpodstawną. Niech każdy z nas, bez urazy, pozostanie przy swoim podejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy z nas, bez urazy, pozostanie przy swoim podejściu.

O wlasnie i o takie salomonowe rozwiazanie mi chodzilo.Relatywnie bezpieczne.

Jesli w/w zainteresowany zezna ze jest gorzej,przyznam Ci racje.

Jesli bedzie lepiej-wiekszy zasieg,to co prawda wbrew logice,ale poprosze Cie wtedy o sprostowanie (wyedytowanie kawalka o racjach) OK ?.

 

Edit.

Teraz wszystko w rekach Skidana.

Skidan,czekamy na relacje :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Widzę, że wywołałem małą burzę mózgów :D

 

Wykorzystałem tą okropna pogode i oddałem odbiornik z kwarcem do sprawdzenia, ew. reklamacji. Mam nadzieję, że jutro kolega mi go odbierze i w niedzielę uda się sprawdzić kto miał rację i kogo mam całować po stopach :*

Chyba, że to była wina felernego odbiornika lub kwarcu.

 

P.S. Jeden z kolegów z lotniska (Bartek) lata na całkowicie zwiniętej w pętelkę antenie :rotfl: i nic mu sie nie dzieje. Lataliśmy jeden za drugim. Bartek bez zakłóceń a ze mną to różnie bywało :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik E-sky w dalszym ciągu w sklepie (czyt. modele.sklep) :evil: , ale wypróbowałem w końcu odbiornik Hitec'a 8 kanałowy HFD-08RD (podwójna przemiana). Antenę poprowadziłem do najwyższego punktu na SK. I na próbę latałem tylko w tych miejscach, gdzie wcześniej łapałem zakłócenia. I nic. Ani jedneogo szarpnięcia.

 

Jak tylko uporają się ze sprawdzeniem odbiornika to wypróbuje wszystkie kombinacje z prowadzeniem anteny.

 

P.S. regulator w dalszym ciągu jest w tym samym miejscu, czyli przy pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik odebrałem wczoraj, PODOBNO sprawdzili w terenie i nie zaobserwowali żadnych zakłóceń. ok. więc dzisiaj ponownie zamontowałem odbiornik E-sky, antene poprowadziłem tak jak radził Peter i w górę.

 

No i :twisted: :!: nie przytoczę słów, które wypowiedziałem podczas testowego oblotu.

Samolot cały (tym razem), bo latałem wysoko, ale nie takiego rozwiązania szukam.

 

Ale pojawiły się kolejne elementy zagadki.

Przedwczoraj (czyli w środę) wybraliśmy się na loty na poligon. W czasi, gdy oblatywałem samolot Pana Janka :wink: dołączył do nas młodszy kolega Kamil i bez uprzedzenia załaczył aparaturę z tym samym kanałem co mój - 64. Te 5-10s to dla mnie cała wieczność, a krzyk słyszeli chyba w całym Bolesławcu :devil: , ale zdążyłem, albo to raczej on zdążył wyłączyć aparaturę. Po chwili wylądowałem aby ochłonąć. Wtedy Kamil spokojnie zaczął latać.

Nadajnik Sanva, odbiornik Hitec micro i Kanał 64

Ja łapię zakłócenia od ok. 100m od nadajnika. Kamil nawet 10m od nadajnika :shock:

Odbiornik z podwojną przemiana rozwiązuje problem.

 

Przychodzi mi na myśl jedno: skaner częstotliwości . cena :shock: :(

Czy jest ktoś z Wroclawia, kto mógłby porzyczyć taki skaner. Oczywiście za kałcją zwrotną. Moja żona jest bardzo często we Wrocku, więc odbiór byłby osobisty bez przesyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu opowiem o swoim dosiwadczeniu sprzed 2 dni .

 

Nadajnik - esky od Kinga (0406A) .

 

Odbiornik - esky od Kinga (EK2-0420A) polozony na stole - regler 3F plus 2 serva - serwa trzepia jak w apopleksji - poprostu drgaja ale daja sie kontorolowac przez apke - tylko to trzepanie jest masakryczne - serwa az dudnia na blacie . Niezaleznie od pracy silnika , jego odleglosci itp . (to szok , ze to siedzialo w jajkims heli z CCPM - straszne)

 

5 minut pozniej

Odbiornik - esky taki w sprzedazy luzem (ER635A) - kwarc w odbiorniku ten sam - ten sam nadajnik , regler i stol . Serwa nie trzesa sie wcale - pelna plynna kontrola , w spoczynku zero trzesienia czy drgan , plynna kontrola niezaleznie od pracy silnika , jego odleglosci itp .

 

To taki przyklad z wlasnej praktyki . Nie mam niestety sprzetu do pracy z W.CZ wiec nie wnikam dlaczego tak sie dzieje .

Zgadnijcie - ktory odbiornik bedzie latal w samolocie ? i dlaczego ten lepszy :) ?

 

Cos mi sie jednak wydaje , ze czynnik pana chinczyka - tego czy sie dobrze dzisiaj wyspal i zestroil odbiornik czy - zle sie wyspal i zle zestroil - ma tutaj kardynalne znaczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten w heli to odbiornik czy 4w1(regiel, żyro, odbiornik i coś tam jeszcze)?

 

To co siedzialo w heli to zwykly odbiornik 6 ch , nie 4in1 , King to juz w koncu prawdziwy helik :) .

Jeszcze poprawka do eksperymentu powyzej . Okazalo sie ze mozna wyelimonowac drzenie serw przez calkowite rozprostowanie anteny (kabelka) odbiornika na ktorym wczesniej drgaly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze mozna wyelimonowac drzenie serw przez calkowite rozprostowanie anteny (kabelka) odbiornika na ktorym wczesniej drgaly .

 

oho, ja właśnie na komplecie nadajnik, odbiornik i kwarce E-sky mam symfonię w serwach, spróbuję, może coś wyjdzie! :)

 

ale tego ER635A nie widzę nigdzie w ofercie, ja mam właśnie ten "gorszy" o którym piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tego ER635A nie widzę nigdzie w ofercie, ja mam właśnie ten "gorszy" o którym piszesz...

 

A co ciekawe ja wlozylem do samolotu ten "gorszy" , ale antena rozciagnieta wzdluz kadluba w srodku i koncowka zwisa za modelem - zero problemow - pieknie lata i zadnych codow z serwami czy zasiegiem . W heli raczej nie da sie tak wyprostowac anteny , jest zazwyczaj zawinieta 180' w polowie i cuda mogly sie dziac .

Tu relacja - http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7412

Tego "lepszego" nawet jeszcze nie probowalem w samolocie - moze w nastepnym - fakt ze on nawet ze zmieta antena na stole pracowal prawidlowo - jest to zwykly , tani , pomaranczowy esky 6ch jakich pelno na allegro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozciągnąłem wzdłuż, do statecznika pionowgo i prostopadle (by powierzchnia była prostopadła w każdym punkcie do nadajnika) i dalej drgają, na łące tez :x

 

aha, mówisz że ten lepszy to ten zwykły 6 kanałowy, ja właśnie taki mam (mam wersję z tym ciemnozielonym) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zginaj anteny prostopadle :) no co ty ? , poprostu ja wyciagnij poza samolot i niech zwisa , bez przesady :) przy tych czestotliwosciach - mocno upraszczajac - masz miec jakis tam ekwiwalent dipola L/x , polaryzacja nie musisz sie przejmowac .

Dokladnie mam ten ciemnozielony w swoim samolocie i dziala tez dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa tak czy siak, znaczy działa, reaguje na stery, w powietrzu wysoko nie latał jeszcze...

 

drga bez względu na ustawienie anteny, czy to wyprostuję sztywno, prostopadle, na skos czy każdy inny sposób, bez przerwy drga, drga i drga... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa tak czy siak, znaczy działa, reaguje na stery, w powietrzu wysoko nie latał jeszcze...

 

drga bez względu na ustawienie anteny, czy to wyprostuję sztywno, prostopadle, na skos czy każdy inny sposób, bez przerwy drga, drga i drga... :x

 

To jednak lipa - chyba inny odbiornik bedziesz musial wstawic niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.