Skocz do zawartości

Tiger czy Turnigy ???


tomekst16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Buduję hexa i prosił bym kolegów o pomoc w wyborze pakietu.

Zalazłem fajny 4s Tiger-a 6000mah tylko jak jest z ich żywotnością ?

http://allegro.pl/akumulator-pakiet-tiger-6000-mah-14-8v-35c-lipo-4s-i4708906804.html

Czy może lepiej brać Tg

http://allegro.pl/lipo-lipol-turnigy-5000mah-4s-14-8v-60-120c-twarda-i4733995526.html

Bądź tego

http://allegro.pl/lipo-li-po-14-8v-4s-5000mah-40c-50c-turnigy-i4748822096.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że zależy również od samej jakości ogniw które zostały zlutowane w pakiet.

Pakiet pakietowi nie równy. Patrz też na masę. Ten środkowy jest najcięższy biorąc pod uwagę pojemność pakietu do masy. To dlatego że jest w hardcase. Tego typu pakiety dedykowane sa do aut gdzie mogą zostac uderzone. Raczej swoją hexa nie zamierzasz sie rozbijac? ; ]
Ten 1 dziwnie tani jak na 6000.
Co do tego ostatniego lipo turnigy 5000 to jak chcezsz to poczekaj. Zamówiłem od tego uzytkownika 2 lipoe 3 S. Jak przyjdą to pomierzę cele i sprawdzę czy sie zgadza.
Przekonało mnie to że karnaś rc ma 100 % pozytywów. Zobaczymy.

.P.S: rozumiem zasilanie zdublowane?? Jeśli hexa miałaby latać na łącznej pojemności tylko 6000mAh to zdecydowanie bierz 2 x3000 i podłącz równolegle. To ważne w razie awarii zasilania możesz uratować model. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły pakiety. Zapakowane każdy w białe pudełeczko, owinięte folią bombelkową w twardym pudełku z szarej tektury. Myślę że zapakowane wystarczająco. Pudełko wypełnione folią żeby pakiety nie latały w pudełku.
Spec:

2 x 1500 LiPo Zippy Compact, 25 C

1) Pakiet napięcie 11,4 Cele: 3,81; 3,82; 3,81 Pojemność: 1496 jednostki na Imax B6
2) Pakiet napięcie 11,4 Cele: 3,81; 3,81; 3,82 Pojemność: 1531 jednostki na Imax B6

Pakiety najpierw rozładowane prądem 1A. Odczekane 15 minut i ładowane prądem 1,5 A czyli 1 C  z balancerem.

 

Drobna uwaga. Przy rozładowaniu 2 pakietu napięcie na jednej celi spadło do 2,94 a na pozostałych trzymało ponad 3V

Jak polatam to sprawdzę. Zrobiłem skrzydełko 1,5m. Zobaczymy jak sie spiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Pawle niestety o tym :( Liczę na farta. Pakiety są 25 C czyli mogą oddać max 37,5 A. Mój regiel weźmie niecałe 20 na tym śmigle także pobierany prąd będzie delikatny. Buzzer podniosłem do 3,4 V żebym miał zapas napiecia. Zawsze i tak ląduje jak tylko zacznie bipac. Nigdy nie czekam dłużej. Ląduję przeważnie prawie bez silnika. Cele lądują się równo ale rozładowują sie mniej równo. Być może wina Imaxa B6 już. Swoje przeżył. Rozładuje ładowarką kolegi Hitec'kiem. Zobaczymy. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.