Skocz do zawartości

Latanie z kamerką GoPro


lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem spróbować polatać z kamerą GoPro 3, ale bixler2 okazał się za słaby. Mocowanie wykonałem na plastiku ze złączką:

6cd4243bbbecc579gen.jpg

 

Baterię przesunąłem do tyłu na tyle ile mogłem, ale i tak musiałem dociążyć tył, aby wyważyć model. Bateria 9V przyklejona na ogon okazała się odpowiednia.

Waga kamerki z mocowaniem to 178g, do tego bateria 34g, czyli ok 210g całość- trochę dużo. 

 

Myślicie, że na "fabrycznym" silniku bixler powinien to uciągnąć? 

Po kilku wyrzutach zrezygnowałem bo w ogóle nie chciał się wzbić.

Jest dużo filmików na yt "bixler2 gopro" , ale nie wiem, czy nie mają oni mocniejszych silników.

Jak myślicie? Powienien dać radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej, kamera przysłania też śmigło więc sprawność na pewno sporo maleje. Bixler fabrycznie powinien dźwignąć spokojnie 100-150 gram, zrób sobie ze sklejki drugą kabinę mocowaną np. na wpust, magnes czy gumki wraz z łożem na gopro tak aby była jak najniżej (nie tak jak teraz). Coś takiego :

22731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij ją z obudowy. Z wagą to bixler by sobie poradził, ale z oporem stawianym przez tą wystającą obudowę może być trudno.

 

Bez obudowy było by 100g mniej i sama kamerka jest malutka. Ale chyba bałbym się ją puścić bez ochrony. Ewentualnie pomyślę, żeby wykonać jakąś "obudowę" z gąbki czy czegoś, co będzie choć trochę chroniło kamerę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obudowy było by 100g mniej i sama kamerka jest malutka. Ale chyba bałbym się ją puścić bez ochrony. Ewentualnie pomyślę, żeby wykonać jakąś "obudowę" z gąbki czy czegoś, co będzie choć trochę chroniło kamerę

 

Łukaszu, gopro spada ludziom z szybowców, samolotów rc, rakiet, przeżywa wypadki komunikacyjne (gdzieś widziałem film jak gopro nagrywa swoje koziołki po ulicy zaraz po opuszczeniu kasku durnego motocyklisty) więc bez obudowy nic mu nie będzie.

 

Sprawdz jednak ciąg statyczny napędu. Bixler 2 ma już spore śmigło i +200g nie powinno stanowić problemu, chodź będzie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, gopro spada ludziom z szybowców, samolotów rc, rakiet, przeżywa wypadki komunikacyjne (gdzieś widziałem film jak gopro nagrywa swoje koziołki po ulicy zaraz po opuszczeniu kasku durnego motocyklisty) więc bez obudowy nic mu nie będzie.

 

Wiem, że gopro jest pancerne, ale wszyscy używają jej w obudowie, bez niej mogła by nie wytrzymać takich upadków. 

I nie obrażaj motocyklistów, sam niekiedy jeżdzę i nagrywam..

 

Szybka prowizorka i mam nową obudowę ;)

7f9c94761ba62feagen.jpg

 

kamerka jest teraz obłożona mięciutką gąbką i odchodzi ponad 100g z obudowy.. Na zdjęciu poklejona byle jak, później ładnie okleiłem i trzyma się elegancko.

 

Teraz wymienię śmigło na jakieś lepsze, a później ewentualnie silnik. Bo mimo wszystko brakuje trochę mocy, żeby się wzbić wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

I nie obrażaj motocyklistów, sam niekiedy jeżdzę i nagrywam..

...

Ja też mam zwykle kamerę na kasku :)

Jednak duża część takich filmów jest dowodem mało rozwiniętej wyobraźni kierującego.

Ale nie o tym temat.

Jak już coś nagrasz to wstawiaj film. Z chęcią pooglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.