Skocz do zawartości

dwa palniki stroboskopowe turningy


RV4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy z Szanownych Kolegów ktoś z Was może używa aktualnie palników stroboskopowych w modelu benzynowym firmy Turningy?

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11744__Turnigy_Twin_Strobe_light_Unit_.html

 

Interesuje mnie to bardzo szczególnie czy nie będę miał zakłóceń na serwach.Używam wprawdzie radia 2,4Ghz i chciał bym zmienić w modelu stroboskopy z diod 3w na właśnie takie palniki,ale czy jest sens?.Biały kabel z xenonów jak na zdjęciu to uziemienie?.Stosuję moduł oświetleniowy,oraz mam oddzielnie zasilanie do oświetlenia modelu 6V.I czy z racji tego mógł bym np.odciąć z kablami palniki stroboskopowe i podłączyć pod swój moduł który generuje częstotliwość błysków po przez zworkę,w 1s następują trzy błyski,moduł pracuje od 4,5-14v,jest to czeski moduł oświetleniowy typu:

 

http://www.nastik.pl/oswietlenie-modelu-nf3x350-p-2977.html

 

Dzięki wielkie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakłóceń obszernie poruszany w wielu źródłach bo sam szukałem. Zakupiłem sam dwa takie palniki, ale nie odważyłem się ich w końcu użyć. Jedni stosują oddzielne zasilanie inni owijają kable od strobo folią aluminiową, ale i tak nie zawsze pomaga. Nie ważne czy używasz systemu 2.4 czy innego. Zakłócenia nakładają się na tor zasilania odbiornika i serw i efektem ubocznym jest właśnie padaczka serw. Przy każdym wyładowaniu potrafią losowo "szczekać" i drgać sterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno ale Kolego,serwo,serwu nie jest równe podobnie jak i odbiornik i nadajnik.Sądzę że nie w każdym przypadku muszą nastąpić zakłócenia.Podam Ci przykład,ze względu na brak już kanałów w swoim odbiorniku,musiałem zastosować Y kabel na klapach,co zmusiło mnie również do zastosowania reversa serwa gdyż bez jego użycia musiał bym odwracać jedno serwo od lotki co by się wiązało przeróbkami konstrukcyjnymi w płacie.Miałem serwa Hx 12 i przy odpalonym silniku samoczynnie mi jedna klapa skakała raz w górę raz w dół,nie wiedziałem co się dzieje,mając zastosowane pierścienie fererytowe przy każdym serwie pomimo że używam systemu 2,4Ghz dla większego bezpieczeństwa.Zmieniałem rewers serw nawet z regulacją oraz zmieniałem serwa na tego samego typu tylko że nowe cały czas objaw był ten sam,może w minimalnym stopniu pomogło jak rewers serwa zaizolowałem folią aluminiową i przy zwiększeniu obr.w silniku zaczeła znów skakać jedna klapa.Kiedy zmieniłem serwa na TP Mg 996R przeszło jak nigdy nic.Podobnie myślę że może być również z tymi stroboskopami,dopóki nie sprawdzisz to nie masz 100% pewności.


Najgorzej jak na ziemi będzie wszytsko ok,a po stracie zaczną dziać się cuda.Tak jak Kolega miał zasięg na ziemi,nieraz testował nadajnik było niby wszytsko ok,a po stracie były zakłócenia i dwa razy przyglebił,nie wiedział co się dzieje,dopóki nie rozkrecił nadajnika i nie wyczyścił styku miedzianego przy antenie.Przeszło od razu,i tu jest pies pogrzebany kto by wiedział że przyczyny należy szukać w nadajniku....?.Podobnych sytuacji można przystworzyć multum do każdego z osobna modeli oraz elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś bardzo proste pytanie : "Interesuje mnie to bardzo szczególnie czy nie będę miał zakłóceń na serwach." Odpowiedziałem to co zdążyłem się dowiedzieć zanim zdecydowałem się użyć strobo, więc jesteśmy na tym samym "poziomie". Nie wnikam jakie serwa, jakie rozmieszczenie przewodów tylko stwierdziłem, że jest ryzyko i sporo użytkowników strobo się na to skarży. Wystarczy choćby poczytać komentarze na HK i pytania jak rozwiązać ten problem. Okazuje się, że jednemu pierścionek pomaga a innemu oddzielne zasilanie. Odpowiedziałem, próbowałem pomóc, ale jeśli to negujesz to po co pytasz ? :) Podłącz i sprawdź bo na tym etapie żadna odpowiedź Cię nie zadowoli ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.