Skocz do zawartości

Plan skrzydła


o.patrykmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na prośbę kolegi którego serdecznie pozdrawiam :) zamieszczam ten temat

Bardzo proszę o pomoc,poszukuje Planów skrzydła do elektroszyowca od rozpiętości około 1800mm

Kadłub mam o długości 1000mm 

znalazłem coś takiego ale nie zadowala mnie to

http://www.profili2.com/eng/plans.asp

 

 

 

Pozdrawiam O.P

 

post-15379-0-05437300-1417246720_thumb.jpg

post-15379-0-62780300-1417246729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Wywalić ten pionowy (bo to jakieś nieporozumienie) i zastosować posiadany kadłub pod wymiary Xitona. Odległość wręga silnikowa - natarcie skrzydła jest mniej istotna. Istotna z punktu stateczności jest odległość od krawędzi spływu skrzydła do natarcia statecznika. W przypadku znaczniejszych różnic można skorygować powierzchnią statecznika tak, aby zachować moment stateczności Xitona przy długości belki kadłuba który posiadasz.

Identycznie można dostosować większość planików, a chociażby z Arthobby czy Blejzyk-a. Francuski Ocellot też powinien podejść do tego kadłuba. W 8-10 (nie pamiętam dokładnie) RCM&E jest fajny planik prostego F5J - powinien też dać się zaadoptować. Można skorzystać z planików Rorysa prof. Lneniczki - też bardzo fajnie latają ( Rorys 13, Rorys 174, Rorys -Ypsi, Rorys 20). Stara ale jara - Sagitta 600 czy któraś z jej modyfikacji też na oko pod ten kadłub powinna podejść. Chłopcy - poszukać, jest tego na kopy ! Przy odrobinie wysiłku i Allegro czy lepiej Allegro Lite - też powinny podejść. Technologię skrzydeł dostosować do swoich możliwości i brać się za robotę ! Nie zostało dużo czasu !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.