Skocz do zawartości

mvvs 80


Michal3013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu silnika i zastanawiam się pomiędzy zdz 80rv/ 80rv-j a mvvs 80irs icu-l/ 80 irs icu-s. I mam do was pytanie co lepiej wybrać i jakie są różnice pomiędzy zdz rv a rv-j i mvvsem irs icu-l a irs icu-s, no i oczywiście jak wygląda z mocą bo producent nie podaje przy mvvsie:( Z góry dziękuję za w miarę szybką odpowiedź gdyz zależy mi na czasie;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie miałem MVVS-a tej wielkości ale mogę porównać ZDZ-ta 80rvj bo takiego mam do innych silników np. do DA i 3W a takie miałem pod ręką. Waga na 5+, reakcja na gaz 5+,moc okrutna (naprawdę mocny silnik). Radek ma rację ta kultura pracy jest specyficzna i klang też ale ZDZ to silnik z innym układem rozrządu (dysk) a reszta to membrany i one faktycznie inaczej brzmią. Co do serwisu ? hm. kląłem na ten serwis w żywe kamienie do tego roku! Na początku 2014 przed sezonem nadszedł czas na naprawę 80RVJ i co....mail, szybka odpowiedź z zdz (pani Mirka), wysyłka, weryfikacja kosztów i po 10 dniach silnik na stole! Silnik chodził od 2007 roku.Także chyba drgnęło coś w dobrą stronę.Radek jako sprzedawca może mieć inne doświadczenia z ZDZ . Ja miałem miłe rozczarowanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Często tak jest że producent nie podaje mocy bo przy takich silnikach gdzie mamy mnogość doboru układów wydechowych, od prostych puszek do rezonansu, śmigieł i tzw. ogólnej konfiguracji trudno jest tę oddawaną moc określić. Trzeba się posiłkować doświadczeniami użytkowników tych silników , ale w okolicach 7-8 kW  takie silniki się kręcą .Kiedyś gdzieś wyczytałem że mój ZDZ 80 RVJ oddaje prawie 9 kW czyli ok.12 KM z porządnym układem wydechowym. Ja osobiście nigdy nie próbowałem dociekać tej mocy bo mam jej w swoim modelu pod dostatkiem.Kiedyś  modelarze którzy rozpoczynali erę latania dużymi modelami w naszym kraju ,podczas mojej obecności na jakiś mistrzostwach w Dęblinie (roku nie pamiętam) stosowali prosty przelicznik mocy do wagi. 1KM na 1kg wagi modelu i "spoko" wisi, tak mówili.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.