Skocz do zawartości

CURARE model AKROBATA silnik raduga 7.5cm-dobranie aparatury


pavvelv

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie:)

Moja działalnosc na tym forum zaczynam od serii pytan dotyczacych mojego swiezego nabytku.:D

Otoz.. zakupiłem ostatnio na allegro samolot z silnikiem spalinowym nio i narobilem sobie klopotu;] Jak do tej pory nigdy nie latalem spalinowkami (elektrykami niewiele)- zajmowalem sie raczej szybowcami.

W zwiazku z tym bede Was prosil o kilka porad w dobraniu do modelu odpowiedniej aparatury. Najpierw przedstawie po krotce dane samolotu:

CURARE model akrobata ,rozpiętość 105cm , długość kadłuba 87cm,silnik RADUGA 7,5cm.Model ma zamonotwane wszystkimi popychacze bez elektroniki. Silnik ma przyspawany na stałe tłumik , oraz zamontowany rozpylacz z silnika MVVS

 

Z racji tego ze jestem laikiem w tej dziedzinie prosze Was o pomoc w dobraniu serw nadajnikow odbiornikowitd. oraz o rade co mam uczynic aby wzbic sie w powietrze:D.Prosze rowniez podac orientacyjny koszt

przedsiewziecia.

 

Licze na Wasze liczne porady. Z gory bardzo dziekuje

 

Pozdrawiam

pavvelv

Ponizej zamieszczam linki do zdjec dla ulatwienia sprawy:

http://pavvel.vv.fm.interia.pl/curare.jpg

http://pavvel.vv.fm.interia.pl/curare1.jpg

http://pavvel.vv.fm.interia.pl/curare2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzio serwa to ja polecam te:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=281

A jeśli chodzi o aparaturę to wystarczy 4-kanałowa ( lotki , ster kierunlu , wysokosć , sterowni eprzepustnicą )

A jeszce coś do serw , to tamte serwa do lotek i sterów a do przpustnicy to:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=312

Aparatura moim zdaniem bardzo dobra mam ją i uwa zam że naprawdę jest dobra:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2756

Co do latania , to pamiętaj że akrobatki są znacznie trudniejsze od szybowców przedewszytkim szybasza i dynamiczniejsza reakcj ana steru ogólnie trudniej niż szybowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o aparaturę to weź już przynajmniej Optica 6 albo garupnera MX 12 bo maja już wbudowany komputer z pamięcią modeli, szczegółowe ustawienia parametrów. Apropo serw to ja bym wziął taj jak kolega zaproponował HS 422.

 

Edit; Literówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie wiem czy Laser 4 jest rozsądnym pomysłem do akrobata.Optic 6 czy MX-12 to już lepiej.Przecież trzeba czasem ustawić D/R czy EXPO czy nawet jakiś mixer a w Laserze tego nie ma.

 

Edit:Pisałem razem z Kamilem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku chciałem wszystkim podziekowac za pomoc.:)

Co do 3 ostatnich wypowiedzi to jakie jest prawdopodobienstwo ze po zamontowaniu aparatury samolot "będzie raczej latał na zasadzie kamienia"?? Bo wolalbym zeby taka sytuacja nie miala miejsca, wkoncu poniose koszty i z tego co liczylem to nie male. Z drugiej strony jesli uwazacie ze silnik bedzie za slaby nie wiem czy nie warto zastanowic sie nad zmiana na wiekszy badz tez zakupieniem innego modelu i przekladki silnika?! co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz aparaturę to przeważnie jest w komplecie akumulator w komplecie. W Graupnerze jest chyba 1700mah a w hitec-u jest 1300mah z tego co pamiętam. Jeżeli chodzi o zasilanie to nie opłaca sie na nim oszczędzać bo to jest najważniejsza cześć modelu bo jak ci aku padnie w locie to tracisz kontrole nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do Curare jako wyścigówka to oczywiście żart :D . Ale przy tak małym modelu i silnikiem o tej pojemności takie skojarzenia się nasuwają. Co do samego silnika to jakieś totalne nieporozumienie. Wiele lat temu ( lata 70 -te) ubiegłego wieku na własne oczy widziałem, jak model na uwięzi napędzany takim silnikiem dosłownie rozpadł się w powietrzu od drgań generowanych przez właśnie Radugę. Ponadto do tak małego modelu spokojnie wystarczy silnik o pojemności 3,5 - 4 cm?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do Curare jako wyścigówka to oczywiście żart :D . Ale przy tak małym modelu i silnikiem o tej pojemności takie skojarzenia się nasuwają. Co do samego silnika to jakieś totalne nieporozumienie. Wiele lat temu ( lata 70 -te) ubiegłego wieku na własne oczy widziałem, jak model na uwięzi napędzany takim silnikiem dosłownie rozpadł się w powietrzu od drgań generowanych przez właśnie Radugę. Ponadto do tak małego modelu spokojnie wystarczy silnik o pojemności 3,5 - 4 cm?.

Czytając Pana wypowiedzi na tym forum dochodze do wniosku ze ma Pan ogromne doswiadczenie, a ja nie chcialbym ogladac takiego widowiska i to jeszcze na moim pierwszym modelu spalinowym.. czy w zwiazku z tym sa jakies silniki 3.5 - 4cm? ktore by Pan polecil??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto może ja coś polecę z mojego doświadczenia. Bardzo polecam silniki os-max z serii LA sa dosyć tanie i bardzo przyjemne dla początkujących. Do tego modelu można by było zastosować silnik os-max 25 LA ma on trochę ponad 4ccm pojemności ale do twojego modelu będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecałbym właśnie taki silnik o którym napisał kamil_rc - OS Max 25 LA. Nieskomplikowana obsługa, łatwo się uruchamia, małe zużycie paliwa no i oczywiście za rozsądne pieniądze do kupienia w sklepach :D . Jak na początek w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.