Skocz do zawartości

CURARE model AKROBATA silnik raduga 7.5cm-dobranie aparatury


pavvelv

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Hitec Ranger 2Z w autku R/C i nie polecam do samochodu (zasięg zaledwie 100m) ale gdy latałem szybowcem na niej, to zasięg był bdb. Wydaje mi się, że w autku mam za małe zasilanie. A więc myślę, że powinna wystarczyć np. na puszczenie szybowca z Góbałówki w Zakopanem. Podsumowanie - Uważam, że super radio, a jak będzie problem z zasięgiem, to dołożyć ogniwo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock:

modelarz316, zastanów się, co piszesz! Powstrzymaj się, proszę, od takich rad.

To jest zabawkowy nadajnik dwukanałowy, co najwyżej do samochodu lub łódki.

a jak będzie problem z zasięgiem, to dołożyć ogniwo

fajna metoda na przedłużenie zasięgu. A jak będzie jeszcze za krótki, dołóż drugie ogniwo :crazy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że kłamiesz.

Weź jednak pod uwagę, że pavvelv szuka nadajnika do modelu spalinowego. Nie ma tu miejsca na eksperymenty z niepewnym wyposażeniem. Jak będzie miał za krótki zasięg, to nie "dołoży sobie ogniwa", tylko pozamiata pozostałości z modelu.

Proszę jeszcze raz: powstrzymaj się od takich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezli chodzi o wybór apki to kryteria według mnie powinny byc takie;

Minimum 4-6kanałów

z komputerem oraz pamięcią na minimum 4 modele.

Bardzo polecam na początek nadajnik sanwa Vg6000 miałem ja od samego początki i do modeli samolotów spokojnie wystarcza. Cena używanej to ok 400zł z kwarcami, odbiornikiem, ładowarka i akuu nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tu nie problem w silniku, a w modelu - jest mały(duże obciążenie powierzchni nośnej) i latał/lądował będzie z dużą szybkością...

 

Witam

Wszystko się zgadza, ale jeśli już to chyba bardziej odpowiedni do tego modelu będzie OS Max niż Raduga. Z drugiej strony, nie wiadomo ile ten model waży i sam osobiście do modelu o takiej rozpiętości i wogóle wielkości włożyłbym jeszcze mniejszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda aparatura komputerowa 4 kanały z pamięcią do 4-5 modeli z podstawowymi mixerami i z gniazem trener nada się do twoich potrzeb, nie myśl za bardzo o przyszłości bo tego nikt nie wie co będzie.I nie daj sobie robić wody z mózgu.

35MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Wątek już nie aktualny dla pavvelv ponieważ odkupiłem ten model od niego i jak narazie mam zamiar go "poprawić".

Model był po dzwonie (jak się zaczyna skrzydło widać klejone pękniecie, praktycznie ten przód odpadł z silnikiem) to zobaczyłem po odklejeniu taśmy czerwono-białej, cały przód muszę wyciąć i wkleić nowy (żeby można "normalnie" silnik przymocować), pod tylnym prawym ogonem widać kolejne pękniecie, coś mi się wydaje, że jak zetrę farbę to jeszcze coś zobaczę.... :shock:

Na fotkach wygląda dość dobrze ale jak go rozpakowałem to troszkę mnie jego stan zasmucił :(

A tym silnikiem to będę syna straszył, bo pewnie na nim nie polatam (czytając różne opinie):? ;)

 

Dobrze, że znalazłem to forum to i coś sie dowiedziałem i jak będzie trzeba to się jeszcze czegoś dowiem :D

 

Na razie potrzebuje czasu na remont tego samolociku, który bądź co bądź podoba mi sie :mrgreen:

Jak dam rady go wyremontować to pokaże fotki :)

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.