Skocz do zawartości

Jaki pakiet


tito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Takie pytanko mam. Wiem że to co mam to nie RC takie jak Wy macie ale już szukam pare miesięcy i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie. Mam takie coś

 


 


 

Nie bardzo wiem jaki pakiet bądź baterie do niego kupić i nie wiem też do czego jest trzeci przewód.Jakby ktoś mógł mi coś podpowiedzieć, doradzić byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zaraz na giełdzie będę może coś znajdę używanego. A jakbym kupił coś podobnego jak tu i przerobił tylko wtyczkę? Oczywiście poszukałbym z odpowiednim napięciem. Link przykładowy

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-I-PAKIETY/Ogniwa-i-pakiety-LiFe/AE-638-Reedy-1700mAh-66V-LiFe-RX-Battery.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie proponowałbym zaadaptować tam koszyczek na akumulatory nimh, aby uzyskać ok 12v łączysz lub lutujesz szeregowo 10 akumulatorów typu AA. wtedy masz 10x 1,2 V=12V . Potem aby wyprowadzić kabel na 6V wpinasz się dodatkowym kablem za 5 ogniwem. Minus wspólny. Możesz przelutowac oryginalny wtyk. Upewnij sie tylko że to na pewno jest 12V i 6V. Zmierz napięcie multimetrem. Jeżeli duże ogniwa sie nie zmieszczą mozna uzyc typu AAA ( mniejsze paluszki) Pojemność się zmniejszy ale napięcie będzie podobne. 


Pakiet kory podałeś w linku jest to akumulator typu LiFe. Te akumulatory nie znoszą rozładowania poniżej 3V na cele. aby go użyć musiałbyś mieć odcięcie napięcia przed rozładowaniem lub zakupić takzwany lipo buzzer który da znać kiedy napięcie spadnie poniżej ustawionego np. Wartosc pradu na cele 3,2V - załącza się alarm buczek. Potrzebujesz tez wtedy ladowarki z balancerem aby bezpiecznie naładowac taki pakiet.(musi wyrównac napiecie na celach) Sprawa się bardzo komplikuje a akumulatory z koszyczka możesz wyjąć i naładować nawet osobno lub po kilka sztuk ładowarką za 20 zł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być 12V, to nie widzę powodu, aby nie użyć pakietu LiPo 4S i do zasilanie elektroniki użyć odpowiedniego kabelka ze złącza balancera. Teoretycznie wszystko powinno wytrzymać, choć napiecia są ciut za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie obraźcie się ,ale radzicie bzdury.Nie ma możliwości wsadzenia koszyków.Lipo 4S to za duże napięcie że o gabarytach nie wspomnę.Przerabiałem już kilka takich zabawek.Jedyna rada to wykonanie pakietu NiMh z pojedynczych cel AA np.Eneloop ale i tak trzeba się nakombinować z ułożeniem cel.Jedynie co trzeba sprawdzić to polaryzacja przewodów.Nie licz że czerwony i czarny to + i - ,a niebieski lub żółty to + 6V.U chińczyków kolory są z sufitu.Jeżeli nie masz oryginalnego akumulatora to rozkręć model i zobacz jak wygląda podłączenie do płyty.Jeżeli nie dasz rady to daj mi znać,chyba mam jeszcze taki stary akumulator to sprawdzę jak są wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.