Skocz do zawartości

Mój pierwszy lot FPV zimową nocą


Kornelitoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, u mnie całymi dniami prószy śnieg.... Więc spróbowałem pierwszy raz polatać FPV w nocy. Śnieg przestał padać, na dworze -6... Był to mój drugi lot FPV na tak zmontowanym zestawie więc nie odlatywałem daleko. Bardziej chodziło mi o uchwycenie miejscowości w której mieszkam zimową, nocną porą. Czerwone diody mocno popsuły film, a ja nie pomyślałem o zrobieniu osłony na obiektyw - pomysł nocnych lotów był bardzo spontaniczny. Oto efekt:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stabilizacji jestem zadowolony, H3-3D sprawuje się o wiele lepiej niż Tarot T-2D V2 . Nie znam się na obróbce wideo, na pewno można to poprawić ;) Cały efekt psują czerwone diody z mydelniczki, następnym razem zrobię daszek na obiektyw. Nie zmniejszałem też ISO żeby jak najwięcej widzieć na monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zenmuse, DJI zastosowało dość dobre algorytmy adaptacyjne do stabilizacji, to fakt. W Tarocie można uzyskać identyczny efekt, jednak trzeba sporo eksperymentować z doborem ustawień.

Co do zaszumienia obrazu, to zaskoczony jestem, że w 4-ce wygląda to tak jak w mojej 3-ce White. Spodziewałem się, że będzie ten problem rozwiązany znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać podobny efekt w Tarocie trzeba eksperymentować nawet więcej niż sporo, gorzej tylko jak się nie ma na to czasu. U mnie więcej w nim grzebiania niż latania, każda drobna zmiana i potrzeba dopieszczenia w konfiguracji ;)   Identycznie niestety nie będzie bo brakuje stabilizacji jednej osi w porównaniu do Zenmuse. Z Zenmusem latałem w hexie i phantomie 2, z GoPro 3 + Black i 4 Silver i wszędzie śmiga idealnie, do 4 jedynie dokleiłem monete żeby go wyważyć. Minusem jak dla mnie jest tylko cena... Co do poprawy zaszumienia, to jeszcze sporo poczekamy zanim wyjdzie nowa wersja gdzie będzie to lepiej wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.