Skocz do zawartości

Moto szybowiec ze skrzydłem Jedelsky


motofan11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przy nośnym stateczniku wyważenie w granicach 45% - 50% SCA (średniej cięciwy aerodynamicznej). Rozwiązanie znane i sprawdzone w modelach klasy F1A (szybowce swobodnie latające) i stosowane do dnia dzisiejszego. Latały także z profilem Jedelsky'ego.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

model może być wrazliwy na trymownie -nosny statecznik daje dość kaprysny układ -wiec zwróc uwagę żeby serwa (zwłaszcza od wysokosci) miały dokładne neutrum. 

 

od razu odradzam popularne tanie i dość mocne  - tower pro mg90 i mg90s . Bardzo przereklamowane paskudztwo.

 

Ja do kilku mniejszych prostszych modeli połaszczyłem sie na to "cudo" bo niedrogie.    :(

 

efekt -na 10 takich serw 7 nie zeruje neutrum -zależnie z której strony powrót -ster pozostaje 2-3mm wychylony. Puszczony drag -serwo (zaleznie od sztuki) albo przejezdża -nie dojeżdza do neutrum.

Na wysokość odpada. zbyt niedokładne. na lotki przy sporych wzniosach jakoś daje radę.

 

  Ja ponownie prawie wszedzie daję różne  HITEC   głównie HS81 , HS81mg, HS82mg,  podobno lepsze są HS85mg. Do małych modelików preferuję HS55.

 

Ze stosowania  tanich hińskich  serw  "się wyleczyłem" -dokańczam jedynie  te co kiedyś kupiłem...

 

Do Twojego modelu z czystym sumieniem polecam zwykłe analogowe hicki seri 80... lub nawet standardowej wielkosci.  .

 

Ale na pewno mogą być i inne. tylko na jakość też zwróć uwagę.  W ulotkach parametry zawsze  piękne -rzeczywistość gorsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz tak właśnie zrobię dwa niezależne serwa.Witku ja też już nie tak bardzo przepadam za "chińszczyzną" kiedy w moim Easy Starze po dwóch godz latania silnik Emaxa zaczął tak hałasować oczywiście od zużytych łożysk a jak chwyciłem za ośkę to na końcu z 2mm luzu.

Zamówiłem serwa, o dalszych pracach poinformuje w krótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.