Skocz do zawartości

HP 8000 Elite


tytan12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,koledzy mam taki problem,kupiłem po taniości ten oto komputer ,bez systemu <_< .Problem polega na tym,że jestem zielony w tych sprawach,a chciałem wgrać system XP Prof. i tu kicha :( ,Win7 wchodzi bez problemu,ale potrzebuję XP. Pomożecie, z góry dziękuję za pomoc :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł,więc po włożeniu płytki wyskakuje "instalator systemu windows" i coś tam sprawdza i jak już posprawdza wyskakuje komunikat "pojawił się problem i system windows został zamknięty,aby zapobiec uszkodzeniu komputera".System mam z SP2,AHCI, co to takiego.Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz instalkę z SP2 bez ahci, natomiast w biosie masz włączony tryb ahci. Do biosu wchodzisz w tym modelu przez wciskanie F10 od razu od początku jak tylko go włączasz. Ahci wyłączysz gdzieś w okolicach zakładki DEVICE OPTIONS. Dokładniej sprawdzę jutro (jeśli potrzebujesz dokładnych namiarów), bo mam 3 takie komputery w serwisie.

Jak już wyłączysz AHCI (przełączysz na legacy, normal, czy jakoś tak) to instalacja powinna przejść bez problemu.

Po zainstalowaniu MUSISZ zainstalować SP3, bo inaczej będzie to kichowato chodziło na tym komputerze. Dopiero po instalacji sp3 instaluj inne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kojani, w pierwszym poście pisze Pan o stawianiu xp (instalowaniu) w maszynie wirtualnej w win7, a w kolejnym o gotowym rozwiązaniu MS - xp mode, które może być użyte tylko w niektórych edycjach systemu win 7. Czy dla pana pierwsze i drugie rozwiązanie to jest jedno i to samo? Nie odrzucam takiej argumentacji ale bez konkretów są to tylko ogólniki i proszę zrozumieć, a także wziąć pod uwagę, że poczułem się urażony Pańskim zarzutem:

 

Autor tematu pisze, że kupił komputer bez systemu. Nie wiemy zatem czy ma możliwość użycia XP MODE, bo nie wiemy czy ma system 7 w wersji PRO, ULTIMATE, lub ENTERPRISE. Autor pisze, że ma swoje licencje XP PRO oraz 7 (nie precyzuje jakiej wersji 7). Instalując posiadaną xp jako maszynę wirtualną w posiadanej 7 musi do tego użyć obu licencji i dalej nie użyje ich już na innym komputerze (przynajmniej nie powinien, nie licząc downgrade wg innych licencji).

 

Uprzedzając zagadnienia COA - miałem u siebie w serwisie 8000-ki z 7 home prem, 7 pro, Vistą oraz takie, które fabrycznie były bez systemu. Dlatego nie mogę założyć z góry, że rozwiązanie z XP MODE jest dopuszczone w tym przypadku.

 

Wobec tego nie uważam, żebym się MYLIŁ, tak jak mi to pan publicznie zarzucił :-) 

 

XP Mode, w przypadku posiadania odpowiedniej edycji 7, może być dobrym rozwiązaniem dla autora tematu. Jednak znam przypadki gdzie XP Mode nie sprawdziło się.

 

Jeżeli interesuje Pana polemika, to - aby nie zaśmiecać forum - zapraszam na PRV. Jeśli natomiast konkretne rozwiązania - to poczekajmy na autora tematu aby szczegółowo opisał nam wymagania i założenia dla systemu, o ile będzie miał taką ochotę i potrzebę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,system zainstalowałem wg.przepisu Pawła, któremu jestem b.wdzięczny :) i śmiga.Mam tylko problem z kartą sieciową, brak sterowników,próbowałem ściągać z internetu,ale coś mi to nie wychodzi ;) .Karty graficzną i dzwiękową mam osobno, mam do nich sterowniki na płytkach więc problemu nie było,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie np. paczkę sterowników DRP.W wielu przypadkach daje radę.

https://www.google.pl/search?client=opera&q=DRP_14.11&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

 

Nawet w większości przypadków. Tylko trzeba uważać, bo chce instalować dodatkowo (można to wyłączyć) trochę programów w języku rosyjskim.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj identyfikatory wystąpienia sprzętu dla tej sieciówki.

 

Zainstalowałeś SP3?

Witam,

Podaj identyfikatory wystąpienia sprzętu dla tej sieciówki.

tego to nie rozumie :ph34r: ,sp3 zainstalowałem,próbuje ściągnąć ten DRP,ale to chyba się instaluje przez internet,bo jak pobiorę i chcę zainstalować to się nie odzywa, :mellow: karta Intel ®82567LM-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.